ایرانیان ۵ سال بیشتر باید کار کنند!
کد خبر: ۲۶۹۱۲۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2023 January 22    -    ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزایش سن بازنشستگی و توجه به معیشت مردم را از نقاط قوت لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ قلمداد کرد.
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزایش سن بازنشستگی و توجه به معیشت مردم را از نقاط قوت لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ قلمداد کرد.
 
 
سید محمد رضا میرتاج‌الدینی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بیان کرد: در لایحه بودجه سال آتی اعتبارات دستگاه‌ها همراه با برنامه آنها در جداول مطرح شده است. توجه به معیشت مردم از دیگر نقاط قوت این لایحه است. رئیس جمهور تاکید داشتند یارانه‌های نقدی که در سال جاری هفت برابر شده در سال آینده نیز ادامه‌دار خواهد بود البته نیازمند یک گام مکمل نیز در این حوزه هستیم که دولت کار خود را شروع کرده و مجلس شورای اسلامی هم باید کار را کامل کند. با یارانه ارائه شده مردم باید بتوانند حدود ۱۲ قلم از کالاهای ضروری خود را خریداری کنند. از یک سو دستگاه‌ها باید تخفیف ویژه دهند و از سوی دیگر باید سازوکاری اندیشیده شود که کالاهای ضروری برای یک سال قیمت ثابتی داشته باشند. این دو موضوع را در کمیسیون تلفیق دنبال خواهیم کرد.
 
وی در ادامه اظهار کرد: از سویی دیگر دولت در لایحه بودجه سال آتی به صندوق‌های بازنشستگی حدود ۳۲۰ همت کمک کرده و سن بازنشستگی را دو سال افزایش داده است. میانگین سن بازنشستگی در کشور ما حدود ۵۱ سال است در حالی که در سایر کشورها این عدد حدود ۶۰ می‌باشد. از نظر بنده جا دارد سن بازنشستگی تا پنج سال افزایش یابد.
 
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون در صندوق‌های بازنشستگی هفت نفر بازنشسته است و یک نفر شاغل است در حالی که براساس استاندارد این سیستم باید برعکس باشد. دولت برای حمایت از بازار سرمایه در بودجه سال آینده گام برداشته و این از نقاط قوت این لایحه است. کاهش اوراق مالی در بودجه سال ۱۴۰۲ از دیگر نقاط قوت این لایحه می‌باشد. انتشار اوراق مالی به معنای استقراض از منابع ملی است. دولت قبل در پایان کار خود ۵۳۰ همت بدهی روی اوراق مالی برای دولت جدید برجای گذاشت.
ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
1
11
5 سال حقوق بازنشستگی پرداخت نخواهند کرد
5 سال حق بیمه از حقوق کسر خواهند کرد
تفاوت این دو مبلغ میلیاردی می شود
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
فامیل ما ده سال باغبان شهرداری بود و در 60 سالگی بازنشست شد.
92 سال عمر کرد یعین 32 سال بازنشستگی گرفت.
بعد از فوتش حقوقش را دادند به دخترش که بیوه شده بود و مقرری نداشت.
یعینی به جای ده سال کار حدود 50 سال خود و دخترش حقوق خواهند گرفت.
کدام صندوق حریف این خواهد شد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
1
16
روزی که استخدام شدیم قرار بر بازنشستگی با 30 سال خدمت بود
الان بدون موافقت و رضایت مردم مگر می توان دست در جیب مردم کرد
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
در کشور های اروپایی کردند و شد
در فرانسه یکی از اعتراضات برای همین است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار