تصمیم جالب و ارزشمند لیونل مسی برای حمایت از نابینایان اتیوپیایی
کد خبر: ۲۶۸۸۹۹
تاریخ انتشار: 2023 January 22    -    ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
لیونل مسی در تازه‌ترین پست اینستاگرام خود اعلام کرده که می‌خواهد به شرکت OrCam کمک کند تا به نابیناهای اتیوپیایی کمک کند وسیله ویژه این شرکت را بخرند. دستگاه‌های OrCam مانند OrCam MyEye دستگاه‌های قابل حمل و نوعی وسیله کمک‌بینایی پیشرفته هستند. به این ترتیب که شخص نابینا آنها را روی قاب یک عینک نصب می‌کند و به چشم می‌زند.

لیونل مسی و تصمیم برای حمایت از نابینایان اتیوپیایی و تهیه OrCam برای آنها. اما این OrCam چیست؟

لیونل مسی و تصمیم برای حمایت از نابینایان اتیوپیایی و تهیه OrCam برای آنها. اما این OrCam چیست؟«تابناک با تو» - لیونل مسی در تازه‌ترین پست اینستاگرام خود اعلام کرده که می‌خواهد به شرکت OrCam کمک کند تا به نابیناهای اتیوپیایی کمک کند وسیله ویژه این شرکت را بخرند.

اما این OrCam چیست؟

دستگاه‌های OrCam مانند OrCam MyEye دستگاه‌های قابل حمل و نوعی وسیله کمک‌بینایی پیشرفته هستند. به این ترتیب که شخص نابینا آنها را روی قاب یک عینک نصب می‌کند و به چشم می‌زند و بعد این دستگاه خودش متوجه متن‌ها می‌شود و آن را برای کاربرش می‌خواند و یا اشیاء را از طریق بازخورد صوتی شناسایی می‌کند و به کاربر می‌گوید که نزدیک چه چیزی است و یا در آستانه برخورد است.

با دستگاه‌های OrCam می‌توان بارکدهای سوپرمارکت را خواند و حتی قابلیت تشخیص چهره نیز دارند.

شرکت OrCam Technologies Ltd سه دستگاه تولید کرده است. OrCam MyEye 2.0، OrCam MyEye 1 و OrCam MyReader.

OrCam نسل دوم مدل OrCam MyEye 2.0 را در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی کرد. این دستگاه به اندازه یک انگشت اندازه دارد. با باتری کار می‌کند و به صورت آهنربایی روی هر قاب عینکی می‌چسبد. این دستگاه فقط ۲۲.۵ گرم وزن دارد و در بازگرداندن استقلال به افراد کم بینا توانا است.

در سال ۲۰۱۶، بخش چشم‌پزشکی نشریه معتبر جاما، آزمایشی را با ۱۲ شرکت کننده نابینای قانونی برای ارزیابی سودمندی OrCam انجام داد. نتایج نشان داد که دستگاه OrCam توانایی بیمار را برای انجام کارهای روزمره، مانند خواندن یک پیام در یک دستگاه الکترونیکی، یک مقاله روزنامه یا یک منو، بهبود می‌بخشد.

دستگاه OrCam پیش از عرضه توسط یکی از کارمندان توسعه دهنده دستگاه که دچار مشکل کلوبوما بود در سال ۲۰۱۳ برای خرید مواد غذایی استفاده شد. مشخص شد که این دستگاه آزادی عمل بیشتری به او می‌دهد.

در وهله اول این دستگاه از زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عبری و اسپانیایی پشتیبانی می کرد، اما الان سایر زبان‌ها شامل دانمارکی، هلندی، فنلاندی، ایتالیایی، نروژی، پرتغالی و سوئدی را هم پوشش می‌دهد.

لیونل مسی و تصمیم برای حمایت از نابینایان اتیوپیایی و تهیه OrCam برای آنها. اما این OrCam چیست؟

منبع: یک پزشک

برچسب ها: لیونل ، مسی ، لیونل مسی ، ورزش
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار