تصاویر فرار جنون‌آمیز سه پناهجو با کشتی!
کد خبر: ۲۶۴۱۹۵
تاریخ انتشار: 2022 December 02    -    ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
در تصویری که گارد ساحلی اسپانیا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است، ۳ مرد نیجریه‌ای را نشان می‌دهد که در خارج از نفتکش و روی سکان آن نشسته‌اند.

 سه پناهجوی آفریقایی که پس از ۱۱ روز نشستن روی سکان یک نفتکش توانسته بودند خود را به جزایر قناری برسانند از دولت اسپانیا درخواست پناهندگی کردند.

 

این پناهجویان روز دوشنبه هنگام پهلوگیری نفتکش Alithini II که از نیجریه حرکت کرده بود در لاس‌پالماس در جزیره گران‌کاناریا توسط گارد ساحلی اسپانیا نجات پیدا کردند. این ۳ پناهجو که علائم سرمازدگی داشتند برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

در تصویری که گارد ساحلی اسپانیا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است، این ۳ مرد نیجریه‌ای را نشان می‌دهد که در خارج از این نفتکش و روی سکان آن نشسته‌اند.

مقامات اسپانیایی از اپراتور نفتکش خواسته بودند که این سه نفر را به نیجریه بازگرداند، ولی سپس مقام‌های محلی در جزایر قناری اعلام کردند که این سه نفر از اسپانیا درخواست پناهندگی کرده‌اند و به نفتکش تحت پرچم مالی اجازه داده‌اند تا اسکله جزیره گرن کاناریا را ترک کند.

جزایر قناری اسپانیا در شمال غربی آفریقا، دروازه‌ای محبوب برای مهاجرانی است که به دنبال زندگی بهتر در اروپا هستند.

بر اساس گزارش وب‌سایت‌هایی که اقدام به ردیابی کشتی‌ها می‌کنند، نفتکش Alithini II از لاگوس، بزرگ‌ترین شهر نیجریه حرکت کرده و پس از طی کردن بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ مایل دریایی به جزیره قناری رسیده است.

تصاویر فرار جنون‌آمیز سه پناهجو با کشتی!

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار