خبری که کاربران آیفون را وحشت‌زده خواهد کرد!
کد خبر: ۲۶۴۰۰۵
تاریخ انتشار: 2022 December 01    -    ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
اپل همیشه ادعا می‌کند که گوشی های آیفون کاملاً امن هستند. اما اطلاعاتی به دست آمده که نشان می‌دهد اپل از برخی اطلاعات کاربران استفاده می‌کند!

اپل همیشه ادعا می‌کند که گوشی های آیفون کاملاً امن هستند. اما اطلاعاتی به دست آمده که نشان می‌دهد اپل از برخی اطلاعات کاربران استفاده می‌کند!

 
خبری که کاربران آیفون را وحشت‌زده خواهد کرد!

متخصصان کدنویسی در شرکت Mysk ادعای تمرکز اپل روی حریم خصوصی کاربرانش را به چالش کشیده‌اند. این توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که داده‌های ناشناس برخی از اپلیکیشن‌های داخلی خود اپل شامل یک شناسه خدمات دایرکتوری (DSID) منحصر به فرد هستند که به دیتا اپل آیدی و آیکلاد کاربر متصل می‌شوند. اپل می‌تواند از این DSID برای ردیابی عادت‌های جستجوی شما در اپ استور استفاده کند. این با ادعای اپل مبنی بر اینکه «شناسایی و ردیابی هیچ یک از داده‌ها امکان‌پذیر نیست» در تضاد است. اپل ادعا می‌کند که حریم خصوصی و امنیت کاربرانش را حتی در آپدیت iOS 16 گسترش هم داده است.

استفاده اپل از اطلاعات کاربران در iOS ۱۴.۶

محققان پیشتر یافته‌های خود در مورد اینکه iOS 14.6 حجم وسیعی از فعالیت‌های اپلیکیشن‌های پیش‌فرض گوشی به گوگل می‌فرستد را با کاربران به اشتراک گذاشته بودند. در آن گزارش آمده بود که حتی اگر کاربر قابلیت تجزیه و تحلیل کمک‌کننده به اپل را هم به طور کامل غیرفعال کند، هیچ لطفی به این موضوع نخواهد کرد. این شامل اطلاعاتی مثل مدل آیفون، زبان کیبورد و جزئیات دیگر هویتی کاربران می‌شود. حالا ظاهراً کارشناسان Mysk، شکایتی را علیه اپل در این باره تنظیم کرده‌اند.

گروه Mysk با اپل در این باره مکاتبه داشته، ولی هنوز پاسخی را دریافت نکرده است. این گروه همچنین می‌گوید که ابزار ردیابی اپلیکیشن‌ها را فقط در iOS 14.5 کشف کرده و در دیگر نسخه‌های سیستم عامل آی او اس وجود ندارد. بنابراین اظهار نظری در مورد امن بودن یا نبودن تمام گوشی های آیفون نکرده است. در این رابطه وب‌سایت Gizmodo توضیح می‌دهد که اپل اطلاعات مربوط به مصرف داده‌ها را رمزگذاری می‌کند و لزوماً اطلاعات شخصی و عمومی را در کنار هم پردازش نخواهد کرد. مشکل اینجاست که اپل تاکنون شیوه تجزیه و تحلیل اطلاعات را به طور واضح توضیح نداده است. این نگرانی به وجود آمده که شاید اپل به وعده‌های خود در حفظ حریم خصوصی کاربران عمل نکند.

گجت نیوز

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار