شیوه جدید برای تعیین وقت معاینه فنی خودرو
کد خبر: ۲۶۳۸۵۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2022 November 28    -    ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از فراهم شدن امکان نوبت گیری تلفنی از طریق سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ بنابر درخواست شهروندان خبر داد.

مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از فراهم شدن امکان نوبت گیری تلفنی از طریق سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ بنابر درخواست شهروندان خبر داد.

 

شیوه جدید برای تعیین وقت معاینه فنی خودرو

محمدرضا گویا از راه‌اندازی خدمات جدید دیگر در واحد امور مشتریان ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خبر داد و گفت: در راستای مدیریت توزیع مراجعات به مراکز، کاهش معطلی شهروندان و ارائه خدمات شایسته بنابر درخواست شهروندان از ابتدای آذرماه سال جاری در واحد امور مشتریان خدمات نوبت گیری تلفنی از طریق سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ امکان پذیر شده است.

مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران افزود: در ابتدای اجرای این خدمت جدید ارائه نوبت در سه مرکز بیهقی، چمران و شقایق انجام و در صورت افزایش تقاضا تعداد مراکز نیز اضافه خواهد شد. البته به این موضوع تاکید می‌شود امکان نوبت گیری اینترنتی از طریق سامانه تهران من و یا سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به قوت خود باقیست و این روش تنها برای مشتریانی که برای مراجعه با وقت قبلی به اینترنت دسترسی ندارند راه اندازی شده است.

او در خصوص به حداقل رسیدن زمان انتظار شهروندان برای اخذ معاینه فنی عنوان کرد: در حال حاضر به مراکز معاینه فنی شهر تهران در حدود ۴ هزار دستگاه خودرو مراجعه می‌کند و تقریباً همه مراکز فاقد صف انتظار هستند و شهروندان می‌توانند در کمتر از نیم ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

گویا با اشاره به افزایش مراجعات در ماه پایانی و ابتدایی سال افزود: این باور اشتباه وجود دارد که با جدید شدن سال همه خودروهای نو بالای چهار سال مشمول معاینه فنی می‌شوند و بایستی بلافاصله برای اخذ معاینه فنی اقدام کنند؛ اما مطابق با قانون خودروها از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف بوده و شهروندان باید حتماً به ماه تولید خودروی خود توجه کنند.

مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اظهار کرد: بر همین اساس در آذر ماه، خودروهای تولید داخل آذرماه ۱۳۹۷ و ماقبل و وارداتی نوامبر ۲۰۱۸ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند و علاوه بر این موضوع شهروندان می‌توانند جهت به حداقل رسیدن زمان انتظار و عدم رو برو شدن با صف‌های طولانی در مراکز معاینه فنی شهر تهران، لزوماً منتظر پایان اعتبار گواهی معاینه فنی خودروی خود نبوده و پیش از ماه‌های شلوغ، به این مراکز مراجعه کنند و یا حتی می‌توانند با توجه به لزوم نیاز به کنترل مستمر وضعیت آلایندگی و ایمنی خودرو، خارج از ضوابط قانونی معاینه فنی دوره‌ای، بیش از یکبار در سال به مراکز مراجعه کنند.

او در پایان گفت: بدیهی است در صورت استفاده از زمان‌های خلوتی مراکز در سال جاری و پیش بینی این راهکار، مراجعه در سال‌های آتی نیز به سهولت و بدون معطلی انجام خواهد شد.

همشهری آنلاین

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
5
اگه از ماشینهای تولیدی درب کارخانه قبل از تحویل به مشتری
هم معاینه فنی بگیرید کار خیری برای مردم انجام داده اید و اخرت خود را خریده اید
پاسخ ها
ناشناس
| |
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
خخخخخخخخخخخخخ
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار