اطلاعات کاربران توییتر به دست هکرها افتاد!
کد خبر: ۲۶۳۷۸۰
تاریخ انتشار: 2022 November 28    -    ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
ظاهراً برخلاف آنچه توییتر در اوایل ۲۰۲۲ اعلام کرد، چندین هکر با استفاده از آسیب‌پذیری این شبکه‌ی اجتماعی به شماره‌موبایل و آدرس ایمیل ۵٫۴ میلیون از کاربران دسترسی پیدا کرده‌اند.

ظاهراً برخلاف آنچه توییتر در اوایل ۲۰۲۲ اعلام کرد، چندین هکر با استفاده از آسیب‌پذیری این شبکه‌ی اجتماعی به شماره‌موبایل و آدرس ایمیل ۵٫۴ میلیون از کاربران دسترسی پیدا کرده‌اند.

 

 

براساس نوشته‌ی ۹to۵Mac، رخنه‌ی اطلاعاتی سال گذشته‌ی توییتر که به افشای بیش از پنج میلیون شماره‌موبایل و آدرس ایمیل منتهی شد، بسیار شدیدتر از آنچه که در گزارش‌ها اعلام شده، بوده است.

۹to۵Mac می‌گوید به اسنادی دسترسی دارد که مطابق آن‌ها چندین هکر از همان آسیب‌پذیری امنیتی سوءاستفاده کرده‌اند. همچنین گفته می‌شود که داده‌های هک‌شده، توسط چندین حساب در دارک وب به فروش گذاشته شده‌اند.

پیش‌تر تصور می‌شد که صرفاً یک هکر به اطلاعات فاش‌شده از کاربران توییتر دسترسی پیدا کرده است. توییتر نیز چنین ادعاهایی را تأیید کرده بود، البته بسیار دیرتر از آنچه انتظار می‌رفت.

نخستین بار در اوایل سال جاری میلادی بود که نشریه‌ی هکروان جزئیات آسیب‌پذیری توییتر را اعلام کرد. در آن زمان گفته شد هکر به دیتابیسی شامل آی‌دی توییتر، شماره‌موبایل و ایمیل میلیون‌ها کاربر دسترسی پیدا کرده است. توییتر در واکنش به گزارش هکروان، وجود این آسیب‌پذیری را تأیید کرد، اما گفت که آن را رفع کرده است. توییتر نگفت که هکرها این آسیب‌پذیری را برای استخراج اطلاعات استفاده کرده‌اند یا نه.

مدتی بعد در گزارشی دیگر اعلام شد یک هکر از آسیب‌پذیری توییتر برای دسترسی به اطلاعات کاربران این شبکه‌ی اجتماعی استفاده کرده است. پس از انتشار این گزارش، توییتر افشای اطلاعات ۵٫۴ میلیون از کاربرانش را تأیید کرد.

روز گذشته در توییتر اعلام شد تعداد افرادی که از آسیب‌پذیری توییتر استفاده کرده‌اند بیشتر از آن چیزی است که قبلاً اعلام شده بود. ۹to۵Mac می‌گوید که این ادعا حقیقت دارد.

به ادعای ۹to۵Mac، داده‌های فاش‌شده به کاربرانی ارتباط دارد که در بریتانیا، تقریباً تمامی کشورهای اتحادیه‌ی اروپا و بخش‌هایی از ایالات متحده ساکن هستند. گفته می‌شود هکرها در هر ساعت بالغ‌بر ۵۰۰٬۰۰۰ سند دانلود کرده‌اند و داده‌ها را با قیمت حدوداً ۵٬۰۰۰ دلار در دارک وب به فروش گذاشته‌اند.

یک متخصص امنیتی که روز گذشته درباره‌ی مشکل موردبحث توییت نوشت، می‌گوید حسابش تعلیق شده است. او قبل از تعلیق شدن حسابش گفته بود که توییتر قطعاً در واکنش به اقداماتش، حساب او را مسدود می‌کند. این متخصص امنیتی می‌گوید چندین هکر به داده‌های موردبحث دسترسی پیدا کرده‌ و آن‌ها را با داده‌هایی که از سایر رخنه‌های اطلاعاتی به دست آمده است ترکیب کرده‌اند.

زومیت

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار