افزایش آمار مسموم‌شدگان با مشروب در یاسوج
کد خبر: ۲۶۳۷۶۲
تاریخ انتشار: 2022 November 27    -    ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش آمار مسمومیت بر اثر مصرف مشروبات الکلی آلوده به متانول به ۳۶ نفر در یاسوج خبر داد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش آمار مسمومیت بر اثر مصرف مشروبات الکلی آلوده به متانول به ۳۶ نفر در یاسوج خبر داد.

 

 
 

محمد غلام‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا ظهر امروز  ۳۶ زن و مرد بر اثر مسمومیت با متانول (الکل صنعتی) به بیمارستان امام سجاد یاسوج مراجعه کردند.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۶ نفر خانم و ۳۰ نفر آقا بودند که تاکنون ۳۲ نفر دیالیز شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از مجموع افراد مراجعه کننده یک نفر فوت کرده و ۲ نفر هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند که وضعیت وخیمی دارند.

غلام‌نژاد بیان کرد: همه امکانات بیمارستان را برای نجات و ارائه خدمات به این بیماران بسیج کرده ایم.

گفتنی است که گیجی، خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، درد شکمی، سردرد و تضعیف دستگاه اعصاب مرکزی (مغز) از علائم مسمومیت با متانول  است.

مسمومیت با متانول یک دوره نهفته دارد که بین ۶ الی ۲۴ ساعت پس از مصرف آن رخ می‌دهد. بسته به میزان مصرف متانول، این مدت طول خواهد کشید که باعث اختلال در کارکرد بینایی از جمله تاری دید، تغییرات میدان‌بینایی، دوبینی و کوری کامل می‌شود.

طی یک تا ۲ ساعت اولیه پس از مصرف مشروبات تقلبی آلوده به متانول، به دلیل وجود اتانول در مشروبات، علائم مستی، برافروختگی، پرحرفی و علایم گوارشی بروز می‌کند.

این امر سبب می‌شود بیماران معمولا دیرتر و به‌طور شایع پس از ۲۴ ساعت و با وضعیت بدتر و وخیم‌تر به بیمارستانمراجعه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار