بی‌حجاب‌ها از خدمات اجتماعی محروم شوند!
کد خبر: ۲۶۳۶۲۴
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: 2022 November 26    -    ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸
زهره سادات لاجوردی می‌گوید: برای مقابله با بی‌حجابی احتمالا شرایط تغییر کند و به جای برخورد قضایی، محرومیت اجتماعی در نظر بگیریم.

محمد آیتی: زهره سادات لاجوردی نماینده تهران می‌گوید: بی‌حجابی که اکنون در جامعه شاهد آن هستیم و توسط عده‌ای در جریان است، شاید بیشتر شبیه بیان اعتراض‌شان باشد که به نظر می‌رسد برخی از آن‌ها با اغتشاشگران همراه هستند و الا خیلی از افراد هم هستند که اعتراض دارند، اما دست به بی‌حجابی نزدند، یعنی راه‌حل اعتراض خود را در این ندیدند که هیچ نوع حجابی نداشته باشند.

 

 

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید: به طور مسلم، نمی‌توانیم بگوییم همه بی‌حجابی که در جامعه می‌بینیم سازمان‌دهی شده است، ولی برخی تحت تاثیر جو به وجود آمده این روند را در پیش گرفتند و عده‌ای هم احساس می‌کنند که موضوع تمام شده است و می‌توانیم حجاب را برداریم و برخی از این چالش هم به تبلیغات رسانه‌های بیگانه ربط پیدا می‌کند.

لاجوردی می‌گوید: کشور ما با سابقه تمدنی که در بحث حجاب دارد که حتی این‌طور نبوده که بعد از اسلام وارد مملکت ما شود، یعنی از قبل از آن هم، ایرانی‌ها مقید به عفت، حجاب و حیا بودند و این چیزی نیست که برخی تصور کنند به واسطه اغتشاشاتی که به وجود آمده بتوانند ادامه دهند و مسلماً وضع این‌طور نخواهد ماند.

شاید برای بی‌حجابی برخورد قضایی در نظر گرفته نشود، محرومیت اجتماعی رقم بخورد

عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید: اگر در قوانین ما در موضوع حجاب، نواقصی وجود دارد، باید این نواقص برطرف شود. از طرفی باید یک‌سری محرومیت‌های اجتماعی برای کسانی که مخالفت با قانون دارند، در نظر بگیرند، مثل خیلی از کشور‌های دیگر، زیرا موضوع جدیدی نیست و شاید تنها این تنبیه، به سمتی برود که این محرومیت اجتماعی رقم بخورد و برخورد قضایی نباشد، یعنی به جای اینکه جرم باشد، تخلفی منظور شود که برای آن، محرومیت اجتماعی لحاظ شود و نیازی به برخورد قهری هم نباشد. البته در این رابطه نمی‌شود قطعی صحبت کرد، چون قانون خلاء دارد.

این چهره اصولگرای مجلس می‌گوید: حجاب یکی از ضروریات دین است و مسئله‌ای نیست که بخواهیم از آن، چشم‌پوشی کنیم. در صحبت‌های امام و رهبری هم، این مسئله است، چون می‌خواهند دین اسلام پیاده شود. به نظر من، این اغتشاشاتی هم که به وجود آمده، موضوعش حجاب نیست، یعنی افرادی آن را بهانه قرار دادند و با تبلیغاتی سویی که شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان معاند انجام می‌دهند و اینکه سال‌های سال روی این موضوع کار کردند و هدف اصلی‌شان هم این است که خانواده را نشانه بگیرند و می‌خواهند بنیان خانواده را از هم بپاشند، روی مسئله زنان، حساسیت ایجاد کردند. از این‌رو، مسئله حجاب، موضوعی نیست که حاکمیت و نظام اسلامی بخواهد از آن، عقب‌نشینی کند.

رویداد۲۴

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
0
7
ای کاش کمی هم به فرهنگ صد سال پیش کشورمان رجوع می کردند و می دیدند که حجاب نسل های گذشته چگونه بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
1
16
نه گویا این داستان تمامی ندارد. کاش می مردم از دست شما اینوری ها و اونوری ها خلاص میشدم که زندگی رو زهرمار ما کردید. گرانی و تورم یک طرف و این جنگ و جدال شماها یک طرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
3
19
پدر ملت رو در آوردید با این ارزشهاتون
احسان خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
1
9
میتونی بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
1
16
کجای اسلام گفته دولت مکلف است مردم رو مجبور به حجاب کند ؟
ناشناس
|
Turkey
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
0
11
.......می‌توانیم حجاب را برداریم و برخی از این چالش هم به تبلیغات رسانه‌های بیگانه ربط پیدا می‌کند.

لاجوردی می‌گوید: کشور ما با سابقه تمدنی که در بحث حجاب دارد که حتی این‌طور نبوده که بعد از اسلام وارد مملکت ما شود،...

یعنی اینو واقعا نمیفهمی ؟!!!
موضوع سر اجباری بودن حجابه ...
اون زمانها هم قطعا اجباری نبوده ..
این قضیه من در آوردی شماهاست ...
یعنی مالزی و اندونزی و کشورهای عربی و پاکستان و ... همه کافرند و فقط شماها مسلمون هستین ؟!!!!
ترکیه والا از شماها مسلمون تره !!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار