معتبرترین تصویر از چهره نقاش معروف به حراج گذاشته شد
کد خبر: ۲۶۲۹۳۴
تاریخ انتشار: 2022 November 20    -    ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
پرتره‌ای که گفته می‌شود تنها تصویری است که در دوران حیات «ویلیام شکسپیر» نمایشنامه نامدار از او به ثبت رسیده است به قیمت بیش از ۱۰ میلیون پوند فروخته می‌شود. مالک کنونی این پرتره تمایل دارد این نقاشی را به صورت مستقیم و بدون برگزاری حراجی به فروش برساند.

«تابناک با تو» - پرتره‌ای که گفته می‌شود تنها تصویری است که در دوران حیات «ویلیام شکسپیر» نمایشنامه نامدار از او به ثبت رسیده است به قیمت بیش از ۱۰ میلیون پوند فروخته می‌شود. مالک کنونی این پرتره تمایل دارد این نقاشی را به صورت مستقیم و بدون برگزاری حراجی به فروش برساند.

معتبرترین تصویر از چهره نقاش معروف به حراج گذاشته شد

«رابرت پیک»، نقاش دربار شاه «چارلز یکم» این نقاشی را خلق و امضا کرده است. با توجه به تاریخی که روی پرتره ثبت شده ، این نقاشی در سال ۱۶۰۸ میلادی خلق شده است. این اثر هنری از روز چهارشنبه در هتلی واقع در غرب لندن به نمایش گذاشته شده است.

62431674

این نقاشی پیش‌تر در کتابهانه یک خانه باشکوه واقع در شمال انگلستان نصب شده بود و از سال ۱۹۷۵ میلادی تاکنون در مجموعه‌های خصوصی نگهداری شده است.

این پرتره در حالی به فروش گذاشته می‌شود که فقط دو تابلو نقاشی از چهره «شکسپیر» که هر دو پس از درگذشت او نقاشی شده‌اند به عنوان تصاویر معتبر از چهره این نمایشنامه‌نویس نامدار شناخته می‌شوند. یکی از این تصاویر در جلد کتاب «فولیوی یکم» که در سال ۱۶۲۳ میلادی چاپ شد، دیده می‌شود. «شکسپیر» در سال ۱۶۱۶ و در سن ۵۲ سالگی درگذشت.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار