جدیدترین طراحی مبلمان در دنیای چیدمان
کد خبر: ۲۶۲۷۷۱
تاریخ انتشار: 2022 November 22    -    ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
این ابر سفید و نرم به عنوان مکانی راحت برای استراحت و نشستن افراد متناسب با نیاز‌های مختلف در حالت‌های متفاوت است که به راحتی می‌توان با جابجایی گوی ها، آن را به فرم مطلوب و مورد نیاز درآورد. این مبلمان ابری توسط طراح ژاپنی طراحی شده است. این مبلمان از نمای دور شکلی شبیه به قارچ یا ابر‌های به هم چسبیده دارد.

جدیدترین طراحی مبلمان در دنیای چیدمان

مبلمان ابری، جدیدترین طراحی مبلمان در دنیای دکوراسیون«تابناک با تو» - این ابر سفید و نرم به عنوان مکانی راحت برای استراحت و نشستن افراد متناسب با نیاز‌های مختلف در حالت‌های متفاوت است که به راحتی می‌توان با جابجایی گوی ها، آن را به فرم مطلوب و مورد نیاز درآورد. با ما همراه باشید.

این مبلمان ابری توسط طراح ژاپنی طراحی شده است. این مبلمان از نمای دور شکلی شبیه به قارچ یا ابر‌های به هم چسبیده دارد. مبلمان ابری بهترین پیشنهاد برای بازی بچه‌ها می‌باشد.

مبلمان ابری

حتما برای شماهم پیش آمده است که برای خرید مبل به بازار مبلمان سر بزنید و در هنگام خرید مبل از فروشندگان مبل در مورد این موضوع سوال کنید که آیا تشک مبل دوام کافی دارد و در اثر نشستن مداوم از فرم خارج نمی‌شود؟ قطعا بعد از مطرح کردن این سوال پاسخ‌هایی می‌شنوید که در آن فروشنده مبل اصطلاحاتی از قبیل فوم گرم، فوم سرد، اسفنج یورتان، تسمه کشی، فنرلول، فنر زیگزاگ و… در آن بکار می‌برد.

هر فروشنده یکسری اطلاعات درباره نوع مبل، تشک مبل و فوم مبل برای شما بیان می‌کند. اطلاعاتی که فروشندگان در اختیار شما قرار می‌دهند با توجه به دانش فروشنده ممکن است صحیح یا غلط باشد و ذهن شما را در گیر کند. بد نیست قبل از خرید مبلمان اطلاعاتی راجع به این که مبل با چه نوع اسفنجی بخرید، یا مبل تشک دوبل بهتر است یا مبل تشک ساده، جمع آوری کنید و با آگاهی کافی اقدام به خرید نمایید. در زیر انواع فوم‌ها و اسفنج‌ها و کاربرد آن‌ها در مبل را توضیح داده ایم.

مبلمان ابری، جدیدترین طراحی مبلمان در دنیای دکوراسیون

ابر اسفنج

اسفنج: همان ابر معمولی هست که همه می‌شناسند، در ضخامت‌های مختلف برای اکثر نقاط مبلمان استفاده می‌شود. مثلا برای دسته‌های مبل و پشت مبل اسفنج‌های نازک قرار داده می‌شود. در کف مبلمان هم در بسیاری از موارد اسفنج‌هایی موسوم به اسفنج ۳۰ کیلویی یا اسفنج یورتان مبل استفاده می‌شود که منظور از ۳۰کیلویی چگالی اسفنج می‌باشد؛ که هر چقدر بالاتر باشد طول عمر اسفنج مبل بیشتر است. اسفنج یورتان مبل هم نوعی اسفنج هست که در حال حاضر جزء برند‌های معتبر در زمینه کف مبلمان می‌باشد.

فوم: از ترکیب مواد شیمیایی مخصوصی با نسبت مشخص در کوره ساخته می‌شود، انواع مختلفی دارد و در انواع مبلمان و صندلی‌های اتومبیل استفاده می‌شود. به دلیل ساخت متنوع دارای کیفیت‌های مختلف ومتفاوتی هستند. از لحاظ ماندگاری نسبت به اسفنج‌های معمولی طول عمر بیشتری دارند. فوم‌هایی که برای مبلمان استفاده می‌شوند فوم گرم، فوم سرد و فوم ویژه. ضخامت فوم هم جدای از جنس آن می‌تواند ۱۰یا ۱۳ویا۱۵سانتی متر باشد.

جدیدترین طراحی مبلمان در دنیای چیدمان

مبلمان رویایی با الهام از ابر

فوم گرم: علت نامگذاری فوم گرم نوع ساخت آن هست که در دمای بالای کوره پخته می‌شود، فوم گرم نسبت به اسفنج برای استفاده در کف مبلمان بهتر است. خاصیت بارز فوم گرم سفت بودن آن است که البته این خاصیت به مرور بر اثر استفاده کم می‌شود و فوم نرم‌تر می‌شود. خاصیت ارتجاعی فوم گرم به مرور کمتر می‌شود. نامگذاری فوم سرد هم به دلیل استفاده از حرارت غیر مستقیم یا دمای کم در مراحل ساخت می‌باشد.

دمای کم فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول‌های این فوم می‌دهد و به همین دلیل حالت ارتجاعی این فوم نسبت به فوم گرم بیشتر بوده و نرم‌تر از فوم می‌باشد. معمولا برای مبلمان راحتی در قسمت کف از فوم سرد استفاده می‌کنند، به دلیل نرم بودن و راحتی بیشتر. ولی طول عمر آن کمتر از فوم گرم است. معمولا تولید کنندگان مبل که در مبل خود از فوم سرد استفاده می‌کنند تنها ۱۸ ماه کارشان را ضمانت می‌کنند.

جدیدترین طراحی مبلمان در دنیای چیدمان

منبع: پرشین وی

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار