ماجرای مردانی که به فکر ذخیره اسپرم‌شان افتادند
کد خبر: ۲۵۸۶۵۱
تاریخ انتشار: 2022 October 06    -    ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
در شرایطی که بسیج عمومی در روسیه برای جنگ در اوکراین اعلام شده، روسیه شاهد افزایش انجماد اسپرم بوده است که نشان می دهد ولادیمیر پوتین در صورت کشته شدن نیروهای ذخیره در اوکراین، برای فرزندان آن ها برنامه دارد.

در شرایطی که بسیج عمومی در روسیه برای جنگ در اوکراین اعلام شده، روسیه شاهد افزایش انجماد اسپرم بوده است که نشان می دهد ولادیمیر پوتین در صورت کشته شدن نیروهای ذخیره در اوکراین، برای فرزندان آن ها برنامه دارد.

 
 

ماجرای مردانی که به فکر ذخیره اسپرم‌شان افتادند

گفته می شود که مردان روسی پیش از اعزام به مناطق جنگی به کلینیک های باروری می روند. پروفسور ایگور وینوگرادوف، پزشک ارشد مرکز علمی و عملی باروری در مسکو گفته است که درخواست های جدید برای ذخیره اسپرم از جانب مردانی که به جنگ فرا خوانده شده اند شاهد افزایش بوده است. مقامات روسی می گویند که این ترند در شهرهای خارج از پایتخت نیز وجود دارد.

دمیتری مازوروف، رییس بخش باروری یک مرکز پزشکی یکاترینبرگ گفته است که اخیراً روزانه چند ده نفر به این مرکز مراجعه می کرده اند در حالی که این عدد در ماه های پیش از اعلام بسیج عمومی، ماهی دو سه مورد بوده است: «آن ها به ما زنگ می زنند و می پرسند که آیا ممکن است در عرض دو ساعت به صورت اورژانسی و بدون آماده شدن و آزمایش ها ذخیره اسپرم نجات دهند. ما از قبل سیستمی را برای مردان بسیج شده راه اندازی کرده ایم. مردان به کلینیک می آیند، تست می دهند و سپس ما آن را منجمد می کنیم. سپس نتایج می آید و مشخص می شود که آیا وی می تواند از این ماده در آینده استفاده کند یا خیر». همچنین گفته می شود که برخی کلینیک های باروری تخفیفی ۱۰ درصدی را برای ذخیره اسپرم مردانی که به جنگ اوکراین می روند در نظر گرفته اند.

این موضوع در حالی است که بسیاری از مردان روسی در هفته گذشته از این کشور خارج شده یا دست به صدمات جسمی به خود مانند شکستن پا زده اند تا از رفتن به جنگ اوکراین معاف شوند. ویدیوهایی از درگیری این نیروها با فرماندهانشان نیز منتشر شده است. اوکراین روز شنبه مدعی شد که شهر لیمان در مناطق شرقی این کشور که هزاران نیروی روسی در آن مستقر بودند را به محاصره درآورده است. این شهر بخشی از چهار استانی بود که روز جمعه توسط روسیه به این کشور ملحق شده بود. پس از این خبر بود که نیروهای روسی از این شهر عقب نشینی کردند و مقامات امنیتی و ارتش روسیه نیز این خبر را تایید کردند. بازپس گیری شهر لیمان ضربه بزرگی به ولادیمیر پوتین بود در شرایطی که وی روز جمعه مناطق خرسون و زاپوریژیا را نیز مانند لوهانسک و دونتسک به روسیه الحاق کرد، پس از اینکه این سه منطقه در همه پرسی هایی جداگانه به استقلال و جدایی از اوکراین رأی داده بودند.

روسیه از شهر لیمان به عنوان یک مرکز لجستیکی و حمل و نقل برای عملیات هایش در شمال منطقه دونتسک استفاده می کرد. این پیروزی بزرگ ترین دستاورد اوکراین از زمان ضد حمله های برق آسا در ماها گذشته در شمال شرق خارکیف است. سخنگوی ارتش اوکراین گفته است که با بازپس گیری لیمان، نیروهای این کشور می توانند به سمت منطقه لوهانسک پیشروی کنند، منطقه ای که مسکو در ماه جولای تسخیر کامل آن را اعلام کرد. مناطق لوهانسک، دونتسک، زاپوریژیا و خرسون که به روسیه الحاق شده اند در کل ۱۸ درصد از خاک اوکراین را تشکیل می دهند.

روزیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار