۴ ایده عالی برای بزرگ کردن کمد لباس
کد خبر: ۲۵۸۲۰۷
تاریخ انتشار: 2022 October 02    -    ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
کمد‌های لباس در دکوراسیون منزل نقشی اساسی ایفا می‌کنند، زیرا محلی برای نگهداری وسایل لازم و غیرلازم هستند. در شرایطی که خانه شما کوچک است مجبور هستید تعداد زیادی لباس را در فضایی کوچک جا دهید و همین کار باعث بهم ریختگی فضای اتاق و دشواری پیدا کردن لباس‌ها می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ترفند‌های افزایش فضا در کمد اتاق خواب می‌پردازیم.

۴ ایده عالی برای بزرگ کردن کمد لباس

۴ ایده عالی برای بزرگ کردن کمد لباس«تابناک با تو» -‌ کمد‌های لباس در دکوراسیون منزل نقشی اساسی ایفا می‌کنند، زیرا محلی برای نگهداری وسایل لازم و غیرلازم هستند.

در شرایطی که خانه شما کوچک است مجبور هستید تعداد زیادی لباس را در فضایی کوچک جا دهید و همین کار باعث بهم ریختگی فضای اتاق و دشواری پیدا کردن لباس‌ها می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ترفند‌های افزایش فضا در کمد اتاق خواب می‌پردازیم.

برای افزایش فضای کمد از پشت درب آن نیز استفاده کنید

فضای پشت درب کمد، فضایی است که بیشتر افراد به آن اهمیت نمی‌دهند. البته این مورد در کمد‌هایی که درب لولایی دارند بیشتر در دسترس است. دسترسی به فضای پشت درب کمد‌هایی که درب کشویی و ریلی دارند ساده نیست. در این حالت هم شما می‌توانید از فضای جلوی درب استفاده کنید و با آویزان کردن تعدادی از لباس‌ها و اکسسوری‌ها، فضای بیشتری در داخل کمد خود ایجاد کنید.

۴ ایده عالی برای بزرگ کردن کمد لباس

یک میله چوب لباسی جدید اضافه کنید

اکثر کمد‌های لباس فقط یک میله برای آویزان کردن چوب لباسی در خود دارند که بسته به بزرگی کمد می‌توان تعداد مشخصی لباس را در آن قرار داد. اگر ارتفاع کمد لباس شما بیش از ۲۲۰ سانتی‌متر است، شما می‌توانید به جای یک ردیف چوب لباسی دو ردیف چوب لباسی داشته باشید. این کار با نصب یک میله جدید که حدود ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی‌متر پایین‌تر از میله اول باشد، امکان پذیر می‌شود و به هزینه زیادی هم نیاز ندارد. البته فراموش نکنید که ارتفاع یک میله چوب لباسی از سطح زمین حداقل باید ۱۰۰ تا ۱۰۵ سانتی‌متر باشد. فاصله میله بالایی از سقف باید حدود ۷ تا ۸ سانتی‌متر و فاصله میله از دیوار پشت آن هم باید حداقل ۳۰ سانتی‌متر باشد.

۴ ایده عالی برای بزرگ کردن کمد لباس

کشو‌ها را فراموش نکنید

یکی از ترفند‌های افزایش فضا در کمد اتاق خواب استفاده از کشو‌ها است. کشو‌های داخل کمد همیشه فضایی مناسب برای قرار دادن چیز‌های کوچک مثل جواهرات، لباس‌های زیر، جوراب و ... است. حتی اگر از قفسه‌ها و فضای پشت درب هم حداکثر استفاده را کرده باشید، باز هم به کشو احتیاج خواهید داشت. حتما کمد لباسی تهیه کنید که حداقل یک یا دو کشو داشته باشد. این کشو‌ها را با استفاده از تقسیم‌کننده‌های مناسب به چند بخش مجزا تقسیم کنید. برای اینکه منزل خود را زیبا کنید به مطلب وسایل قدیمی منزل را با این ۵ وسیله عوض کنید سر بزنید.

۴ ایده عالی برای بزرگ کردن کمد لباس

از فضای قفسه‌ها حداکثر استفاده را ببرید

لباس‌هایی وجود دارند که نمی‌توان آن‌ها را از چوب لباسی آویزان کرد و باید تاشوند. همچنین اکسسوری‌هایی مثل کیف، کفش و جعبه‌هایی که حاوی لباس‌ها و اکسسوری‌های شما هستند را نمی‌توان در کف کمد قرار داد. با این کار نه تنها فضای کافی در کمد وجود ندارد بلکه نامرتب هم به‌نظر خواهد رسید. به همین دلیل لازم است که در فضای کمد شما به تعداد کافی قفسه وجود داشته باشد تا بتوانید این موارد را در کمد خود قرار دهید. قفسه‌ها بهتر است بدون درب بوده و عمق آن‌ها بیشتر از ۳۵ سانتی‌متر نباشد. اگر کمد شما قفسه‌های کافی ندارد می‌توانید از قفسه‌های مجزا استفاده کنید. قفسه‌های چوبی و ام‌دی‌اف گزینه‌های مناسب‌تری هستند.

۴ ایده عالی برای بزرگ کردن کمد لباس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار