ترفندهای فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون
کد خبر: ۲۵۴۴۴۵
تاریخ انتشار: 2022 August 28    -    ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
انتخاب رنگ در حین مهیج بودن انتخابی سخت و چالش برانگیز برای بیشتر افراد محسوب می‌شود این مورد از انتخاب برای رنگ لباس آغاز می‌شود و در انتخاب رنگ دکوراسیون به دلیل صرف هزینه و بیشتر شدن اجزای دکوراسیون به اوج خود می‌رسد، اما اگر چرخه رنگ را به خوبی نشناسیم و قواعد ترکیب رنگ‌ها را ندانیم چطور میتوانیم در سریعترین زمان بهترین انتخاب را داشته باشیم؟

۴ ترفند فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون!

۴ ترفند فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون!«تابناک با تو» - انتخاب رنگ در حین مهیج بودن انتخابی سخت و چالش برانگیز برای بیشتر افراد محسوب می‌شود این مورد از انتخاب برای رنگ لباس آغاز می‌شود و در انتخاب رنگ دکوراسیون به دلیل صرف هزینه و بیشتر شدن اجزای دکوراسیون به اوج خود می‌رسد، اما اگر چرخه رنگ را به خوبی نشناسیم و قواعد ترکیب رنگ‌ها را ندانیم چطور میتوانیم در سریعترین زمان بهترین انتخاب را داشته باشیم؟

۴ ترفند فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون!

ابتدا بهتر است به دایره رنگ نگاهی بیاندازید رنگ‌های اصلی شامل: قرمز، آبی و زرد و رنگ‌های فرعی شامل: نارنجی، سبز و بنفش هستندکه از ترکیب رنگ‌های اصلی حاصل می‌شوند! حال گزینه‌های پیش روی شما نمایان میگردد.

۴ ترفند فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون!

یک- استفاده از رنگ‌های مونوکروم

رنگ‌های مونوکروم رنگ‌های هم خانواده و تنالیته‌هایی از یک رنگ هستند اگر به هارمونی و رنگ‌های کم در دکوراسیون فضا علاقه دارید و سبک‌های مینیمال را بیشتر می‌پسندید طیف‌های رنگی از یک رنگ مورد علاقه خود را انتخاب و در قالب اکسسوری مبلمان و سایر اجزای دکوری در فضا بگنجانید!

۴ ترفند فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون!

دو- استفاده از رنگ‌های آنالوگ

رنگ‌های آنالوگ رنگ‌های مجاور هم در چرخه رنگ هستند. رنگ‌های آنالوگ همان رنگ‌های مشابه هستند. پیدا کردن این رنگ‌ها در چرخه رنگ بسیار آسان است. کافیست چرخه رنگ را در نظر بگیرید سپس، به سمت چپ و راست هر رنگ توجه نمایید در واقع این رنگ ها، رنگ‌هایی هستند که در چرخه‌ی رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این رنگ‌ها از این رو ایجاد هارمونی می‌کنند که کمی از رنگ کناری را در خود دارند.

۴ ترفند فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون!

تعادل

به دلیل ارتباط رنگ‌های آنالوگ با طبیعت و وجود این رنگ‌ها در پالت رنگی مشابه، اغلب احساساتی آرام و هماهنگ را منتقل می‌کنند.

هنگام استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون، انتخاب و تمرکز بر یک رنگ و انتخاب آن به عنوان رنگ اصلی اتاق کمک می‌کند تا بتوانید سایه‌ها و تم‌های هماهنگ آن را وارد فضا کنید برای انتخاب می‌توانید از رنگ‌های اصلی (قرمز، زرد یا آبی) یا گروه رنگ‌های فرعی انتخاب نمایید.

کنتراست

از دیگر روش‌های به کارگیری رنگ‌های مشابه در دکوراسیون استفاده از کنتراست می‌باشد، زیرا به کارگیری رنگ‌های مشابه ممکن است فضایی بسیار خنثی و ملایم ایجاد نماید، اما در نقاطی از دکوراسیون که نیاز به ایجاد نقطه کانونی، تغییر در رنگ و یا ایجاد تمایز فضایی می‌باشد می‌تواند بسیار کارامد و تناسبات رنگی را به همراه ایجاد نقاط تمرکز آگاهانه بیشتر نماید.

از سوی دیگر می‌توان با به کارگیری تعادل و کنتراست به طور همزمان و به صورت تلفیقی در دکوراسیون داخلی استفاده نمود که از این طریق علاوه بر ایجاد احساس آرامش، با ایجاد کنتراست از یکنواختی جلوگیری کرده و در عین حال رنگ‌های بیشتر و مورد علاقه خود را نیز در فضا بگنجانید.

سه-استفاده از رنگ‌های مکمل

رنگ‌های مکمل رنگ‌های روبروی هم در دایره رنگ هستند (زرد و بنفش) (نارنجی زرد و نیلی) (نارنجی و آبی) (قرمز نارنجی و فیروزه ای) (قرمز و سبز) (سبز چمنی و ارغوانی) مکمل یکدیگر هستند. اگر رنگ دلخواه خود را انتخاب کردید به راحتی و در سریع‌ترین زمان می‌توانید از رنگ روبرویی آن در دایره رنگ به عنوان مکمل کمک بگیرید.

۴ ترفند فوری برای انتخاب رنگ دکوراسیون!

راهکار سریع دیگر

که میتواند به سه گزینه بالا در انتخاب رنگ به شما کمک کند استفاده از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ است برای عدم زیاده روی در رنگ‌ها و یا انتخاب نامناسب ترکیب‌های رنگی بهترین کار استفاده از قانون ۶۰-۳۰-۱۰می باشد. این قانون به این معنی است که در دکوراسیون بهتر است ۶۰٪ از رنگ‌های اصلی پالت یا رنگ انتخابی به عنوان رنگ اصلی، ۳۰٪ از رنگ‌های فرعی و ۱۰٪ از رنگ‌های تاکیدی برای ایجاد ریتم در فضا استفاده شود.

منبع: دکوبوم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار