ماجرای عکس پر سرو صدایی که از پیروز منتشر شد
کد خبر: ۲۵۳۹۸۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2022 August 17    -    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
تصویری از تنها توله یوز باقی‌مانده «ایران» در فضای مجازی دست به دست می‌شود، حکایت از اضفه وزن بیش از حد او دارد اما واقعیت ماجرا چیست؟

 تصویری از تنها توله یوز باقی‌مانده «ایران» در فضای مجازی دست به دست می‌شود، حکایت از اضفه وزن بیش از حد او دارد اما واقعیت ماجرا چیست؟

 
 
 

ماجرای عکس پر سرو صدایی که از پیروز منتشر شد

"پیروز" این روزها فیله مرغ و گوشت قرمز می خورد!

سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌ وحش از حضور «پیروز» - توله یوز نر - در سایت فضای باز پردیسان به‌صورت دائمی از شهریورماه همچنین وضعیت خوب «ایران» - مادر پیروز - و تمرکز سازمان محیط زیست بر حفظ یوز ماده تازه پیدا شده به همراه چهار توله‌اش خبر داد.

غلامرضا ابدالی به حضور «پیروز» در طبیعت اشاره کرد و گفت: او هنوز به‌صورت کامل و دائمی وارد سایت فضای باز پردیسان نشده است. سایت در حال آماده‌سازی است تا در شهریورماه به‌صورت کامل و دائمی به آن منتقل شود. در حال حاضر تنها چند ساعتی از روز را در کنار یوزبان خود در سایت و زیر نور آفتاب حضور دارد.

وی درباره تقویت مهارت‌های «پیروز» اظهارکرد: برنامه‌های تقویت مهارت‌های او در سایت فضای باز به مرور زمان مشخص می‌شود. «پیروز» هنوز توله است و به همین دلیل در حال حاضر مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت و در حال سنجش وضعیت او هستیم. ابتدا باید کمی به محیط طبیعی، بیابانی، زیر نور آفتاب و ... عادت کند. وفق دادن «پیروز» با هر کدام از این موارد شرایطی دارد که نیازمند زمان است.

ابدالی با اشاره به مهارت شکار «پیروز» افزود: محیط زندگی هر توله‌ای نه تنها توله یوز، اینکه در طبیعت باشد یا در محیط اسارت بسیار متفاوت است، به‌علاوه نپذیرفتن «پیروز» توسط یوز مادر در مهارت شکار او بسیار تاثیرگذار است، در نتیجه فعلا توان یادگیری مهارت شکار را ندارد. یادگیری مهارت شکار برای «پیروز» به موارد بسیاری از جمله آمادگی بدنی او بستگی دارد.

به گفته سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌ وحش، وزن «پیروز» با توجه به شرایط او به اندازه خوبی رسیده است همچنین از غذای طبیعی گوشتخواران تغذیه می‌کند. در حال حاضر ۵۰ درصد فیله مرغ و ۵۰ درصد گوشت قرمز مصرف می‌کند اما کم‌کم در حال افزایش میزان گوشت قرمز برای او هستند.

وی درباره پایداری وضعیت «پیروز» گفت: تا فصل پاییز به شرایط پایدارتری می‌رسد.

برترین ها

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امید کاظمی شاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
0
0
این گربه لوسی که من میبینم با اون شکم ورقلمبیده و طوری که روی بالش خوابیده بعید میدانم بتواند حتی یک جوجه رو شکار کنه
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
0
خدای من! چقد گوگولی و بامزه خوابیده پیروز شکم گنده!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار