ایده‌هایی برای چیدمان اتاق خواب کوچک
کد خبر: ۲۵۳۹۳۰
تاریخ انتشار: 2022 August 26    -    ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
با این ایده‌های دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک، یک طراحی اتاق خواب کاربردی و در عین حال زیبا ایجاد کنید که بتوانید بیشترین استفاده را از فضای خود ببرد. اگر به دنبال ایجاد یک اتاق خواب شیک و کاربردی با فضای محدود برای بازی هستید، باید ایده‌های چیدمان اتاق خواب کوچک را در نظر بگیرید.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک«تابناک با تو» - با این ایده‌های دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک، یک طراحی اتاق خواب کاربردی و در عین حال زیبا ایجاد کنید که بتوانید بیشترین استفاده را از فضای خود ببرد.

اگر به دنبال ایجاد یک اتاق خواب شیک و کاربردی با فضای محدود برای بازی هستید، باید ایده‌های چیدمان اتاق خواب کوچک را در نظر بگیرید.

فضایی باریک، ارتفاع کم سقف و زوایای نامناسب همگی می‌توانند هنگام طراحی اتاق خواب چالشی ایجاد کنند، اما با برنامه ریزی هوشمندانه و تفکر خارج از چارچوب، اتاق خواب‌های کوچک فاقد اندازه هستند و می‌توانند نبوغ و شخصیت خود را جبران کنند.

 

خوشبختانه راه‌های مبتکرانه زیادی وجود دارد که فضا‌ها را بزرگتر نشان می‌دهد و احساس می‌کنیم از آنچه که هستند، از قرار دادن مبلمان گرفته تا ایده‌های هوشمندانه برای ذخیره سازی. برای کمک به الهام گرفتن شما، مجموعه‌ای از ایده‌های چیدمان اتاق خواب را در این مقاله بیتوته گردآوری کرده ایم که برای دکوراسیون و چیدمان یک اتاق خواب کوچک مناسب است.

ایده‌های چیدمان اتاق خواب کوچک و همه چیز‌هایی که باید بدانید

وقتی صحبت از ایده‌هایی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک می‌شود، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است. چه در حال طراحی یک ایده اتاق خواب کوچک برای یک کودک باشید، چه یک اتاق خواب کوچک برای مهمان، ایده خوبی است که با یک پلان طبقه شروع کنید که ابعاد اتاق را مشخص می‌کند و شامل ویژگی‌های معماری کلیدی فضا مانند پنجره ها، در‌ها و شومینه در صورت وجود استفاده از یک تکه کاغذ برای ترسیم یک پلان کلی از فضا، یک راه ساده و آسان برای برنامه ریزی بصری اتاق خواب است. یک طراح داخلی می‌گوید، اگر به ابزار آنلاین دسترسی دارید، این می‌تواند به دقت اندازه و فضای باقیمانده در حین بازی با طرح کمک کند.

 

هنگامی که یک طرح واضح از فضا دارید، می‌توانید به بهترین مکان برای قرار دادن مبلمان فکر کنید.

۱. موقعیت تخت خود را در نظر بگیرید

وقتی صحبت از ایده‌های چیدمان اتاق خواب کوچک به میان می‌آید، بزرگترین تصمیمی که باید گرفت این است که تخت در کجا قرار گیرد – این که بزرگترین تکه مبلمان اتاق خواب است، تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس فضا و همچنین نحوه استفاده از آن خواهد داشت. در فضا‌های کوچک، اغلب با اندازه گیری، جهت تخت را تعیین می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که تخت را در کجا و در چه جهتی قرار بدهند.

یک طراح داخلی می‌گوید: برای ایده‌های تخت خواب در اتاق خواب‌های کوچک، من دوست دارم ایده تقارن را در ذهن داشته باشم. توصیه می‌کنم تخت را در مرکز دیوار اصلی قرار دهید و در صورت امکان، اطمینان حاصل کنید که هیچ پنجره‌ای را مسدود نمی‌کند.

وقتی تخت را در مرکز دیوار قرار می‌دهید، می‌توانید به راحتی به هر دو طرف تخت برای کار‌هایی مانند چیدن روتختی و تعویض ملحفه‌ها دسترسی داشته باشید و آن را به کاربردی‌ترین گزینه تبدیل کنید.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۲. تخت را ستاره نمایش کنید

همانطور که در این طرح زیبا نشان داده شده است، اتاق خواب‌های کوچک نیازی به کمبود شخصیت ندارند. در واقع، قرار دادن یک تخت خواب در وسط دیوار اصلی در چیدمان اتاق خواب کوچک، راهی عالی برای منحرف کردن حواس از فضای محدود است، زیرا فوراً چشم شما را جلب می‌کند.

«مگر اینکه اتاق خواب واقعاً بزرگی نداشته باشید، تنها برای چند قطعه انتخابی جا دارید.»

یک ویژگی چشم نواز، این تخت چهار پوستر رنگارنگ و ایده زیبای سر تخته، از ارتفاع اتاق حداکثر استفاده را می‌کند و با یک سایبان پارچه‌ای زیبا برای ایجاد یک نقطه کانونی واقعی سفارشی شده است. نه تنها از ارتفاع اتاق حداکثر استفاده را می‌کند، بلکه سایبان پارچه‌ای تخت را می‌توان به راحتی برای طرحی متفاوت در صورت تغییر سلیقه تغییر داد.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک


۳. آن را ساده نگه دارید

هنگام طراحی اتاق خواب با فضای محدود، ایده خوبی است که مبلمان اتاق خواب را به حداقل برسانید و اندازه قطعات را در کنار سایر ایده‌های ساده اتاق خواب به دقت در نظر بگیرید.

 

از پر کردن بیش از حد اتاق خواب و یا دیوار آن اجتناب کنید. برای اتاق خوابتان تختی را با اندازه‌ی مناسب انتخاب کنید که اتاق خواب شما را تحسین کند، زیرا نمی‌خواهید نقطه کانونی اتاق خارج از محل به نظر برسد. برای اتاق خواب‌های کوچک هرگز از تخت‌های بزرگ و پرکار استفاده نکنید.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۴. از پرده‌ها برای محصور کردن فضای خواب دنج استفاده کنید

اگر اتاق خواب کوچکی دارید که باریک و سقف کوتاه دارد، با قرار دادن یک تخت خواب راحت در گوشه‌ی اتاق و آویزان کردن پرده‌هایی از سقف تا کف برای ایجاد یک مخفیگاه شایان ستایش، بهترین استفاده را از فضای صمیمی داشته باشید.

در حالی که در بیشتر اتاق خواب‌ها قرار دادن تخت در وسط بزرگترین دیوار معمول است، در اتاق خواب‌های کوچک همیشه کارآمدترین استفاده از فضا نیست. در عوض، محصور کردن یک تخت در گوشه‌ای می‌تواند فضای بزرگتری را در بقیه اتاق باز کند، همانطور که در این ایده چیدمان اتاق خواب کوچک، تخت دونفره که تمام عرض فضا را اشغال می‌کند، فضای کافی را روی دیوار مجاور برای قرار دادن یک کمد بزرگ در اختیار شما می‌گذارد.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۵. در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک حتما از آینه استفاده کنید.

تزئینات با آینه روشی شگفت انگیز برای روشن و بزرگ نشان دادن اتاق خواب‌های کوچک می‌باشد، بنابراین در صورت امکان ارزش آن را دارد که آینه‌ها را در چیدمان اتاق خواب‌های کوچک قرار دهید. قرار دادن آن‌ها در مقابل یا مجاور یک پنجره باعث می‌شود نور بهینه در سراسر اتاق منعکس شود. در این طرح آینه‌ها به طرز هوشمندانه‌ای به داخل طاقچه‌ها اضافه شده اند و با ایده‌های نورپردازی اتاق خواب ترکیب شده اند تا نور را به حداکثر برسانند و بعد از تاریکی نوری گرم ایجاد کنند.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۶. در یک گوشه تختی ایجاد کنید

اگر به دنبال استفاده حداکثری از فضا در اتاق خواب کودک هستید، ایجاد یک تخت در گوشه را در نظر بگیرید – این نه تنها یک استفاده کارآمد از فضا است، بلکه عنصر سرگرمی را نیز ایجاد می‌کند که کوچولو‌ها آن را دوست خواهند داشت. در این دکوراسیون اتاق خواب، گوشه‌ای که تخت ایجاد کرده ایم با کاغذ دیواری از دیگر فضای اتاق جدا کرده ایم. از بقیه اتاق جدا شود. یک طرح انتزاعی همه کاره در یک پالت رنگی تک جنسیتی نه تنها برای کودکان جذاب خواهد بود، بلکه یک ایده‌ی جذاب برای اتاق خواب مهمان نیز ایجاد می‌کند.

اگرچه رنگ‌های استفاده شده در پارچه، کوسن ها، کاغذ دیواری و مبلمان به آرامی همدیگر را منعکس می‌کنند تا حس ساختاری به فضا بدهد.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک


۷. یک میز آرایش مخفی اضافه کنید

ایده‌های میز آرایش اغلب در اتاق خواب‌های بزرگ‌تر هستند، اما با کمی تفکر، می‌توانید آن را در یک اتاق خواب کوچکتر استفاده کنید. این قسمت میز آرایش که به طرز ماهرانه‌ای در یک طاقچه پشت در‌های دو تاشو پانل بندی شده از سقف تا کف قرار گرفته شده اند، این فضا قفسه‌های زیادی را شامل می‌شود، اما به راحتی می‌توان پس از استفاده آن را از دید خود دور کنید و فضای روشن، باز و بدون درهم و برهمی را ایجاد کرد.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک


۸. از طاقچه‌ها نهایت استفاده را ببرید

از فضای فرو رفته و طاقچه مانند بهترین استفاده را کنید؛ و این برای استفاده‌ی بهینه از فضا ضروری است. استفاده از طاقچه‌هایی با شکل نامناسب با اضافه کردن کمد‌های سفارشی، یک راه عالی برای به حداکثر رساندن فضا در یک اتاق خواب کوچک می‌باشد، حتی می‌توانید قسمت میز آرایش را در آنجا، در نظر بگیرید.

در گوشه‌ای از این اتاق خواب کوچک، می‌توانید از آینه برای در‌های کمد دیواری استفاده کنید و حتی با استفاده از میز آرایش و آینه می‌توانید نور را به حداکثر برسانید و فضا را بزرگتر نشان بدهید.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک


۹. یک تخت طبقه‌ای برای اتاق کودک انتخاب کنید

وقتی صحبت از صرفه جویی در فضا در اتاق خواب‌های کوچک کودکان می‌شود، ایده‌های تخت‌های طبقه‌ای راه حل عالی هستند.

معمولا اتاق خواب‌های کوچکتر در یک خانه برای بچه‌های کوچک در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل، ما می‌توانیم در طراحی و ذخیره سازی فضا، خلاق باشیم. ما عاشق یک تخت طبقه‌ای توکار با انباری یا کشو‌های اضافه، دیوارکوب برای نورپردازی و ... هستیم. این به ما امکان می‌دهد تا آن‌ها را به صورت عمودی طراحی کنیم و فضای گرانبهایی از کف را اشغال نکنیم که به نوبه خود باعث می‌شود اتاق بزرگتر به نظر برسد.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک


۱۰. با چراغ‌های دیواری در فضا صرفه جویی کنید

لامپ‌های رومیزی که روی میز‌های کنار تخت در دو طرف تخت نصب می‌شوند، چیدمان محبوبی در اتاق خواب‌ها هستند، اما می‌توانند فضای زیادی را اشغال کنند - به گفته‌ی کارشناسان، برای اتاق خواب‌های کوچک ممکن است بخواهید ایده‌های جایگزینی برای نورپردازی دیوار اتاق خواب در نظر بگیرید.

در اتاق خواب‌های کوچک می‌توانید از چراغ‌های دیواری به جای چراغ‌های رومیزی برای نورپردازی کنار تخت استفاده کنید. اتاق‌های کوچکتر ناگزیر به میز‌های کنار تخت کوچکتر نیاز دارند و اگر از چراغ برای قرار دادن روی میز‌ها استفاده کنید. تمام سطح میز توسط آن گرفته می‌شود، و از میز نمی‌توانید برای چیز‌های دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک


۱۱. با کمد‌های تعبیه شده بیشترین استفاده را از ارتفاع دیوار ببرید

در اتاقی که سقف آن بلند است، مهم است که ایده‌های زیادی برای ذخیره سازی اتاق خواب کوچک در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که فضا خالی از شلوغی باقی می‌ماند. اگر از اتاق‌های زیر شیروانی استفاده می‌کنید می‌توانید از بخشی استفاده کنید که بلندترین سقف را دارد. اختصاص دادن فضایی از اتاق خواب به انباری با قرار دادن مجموعه‌ای از کمد‌های کف تا سقف، روشی عالی برای استفاده بیشتر از ایده‌های ذخیره سازی است، این کار باعث می‌شود فضا مرتب و جادار به نظر برسد.

 

برای تقویت بیشتر توهم فضا، می‌توانید یک کمد را در یک سمت دیوار از زمین تا سقف بسازید و در‌های آن را به رنگ دیوارهایتان کنید.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۱۲. قفسه‌های فرورفته را انتخاب کنید

قرار دادن مبلمان بزرگ و مستقل اغلب در چیدمان اتاق خواب‌های کوچک دشوار است، در عوض، کمد‌ها و قفسه‌های متناسب را امتحان کنید. برای اتاق خواب‌هایی که فضا در آن‌ها حداقل است، ممکن است بخواهید به جای مبلمان مستقل، نازک کاری داخلی سفارشی را نصب کنید، نصب قفسه در زیر تخت‌های دو طبقه و فرورفتگی هار داخل دیوار‌ها به خوبی کار می‌کند.

برای ساخت قفسه نیاز است که فضایی از اتاق شما اشغال شود. اما مزیت نصب قفسه‌های فرورفته این است که فضایی از کف با مبلمان مستقل گرفته نمی‌شود و به اتاق اجازه می‌دهد ساده و بدون درهم و برهم به نظر برسد.

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

چگونه می‌توان فضا را در یک اتاق خواب کوچک به حداکثر رساند؟

بهترین راه برای به حداکثر رساندن فضا در اتاق خواب این است که ایده‌های زیادی را برای ذخیره سازی اتاق خواب در چیدمان خود برنامه ریزی کنید.

استفاده از کابینت‌ها و کمد‌های داخلی سفارشی، روشی عالی برای ایجاد فضای ذخیره سازی شخصی است که از چیدمان اتاق شما نهایت استفاده را می‌کند، زیرا می‌توان آن را بر اساس معماری فضای شما ساخت. فضای ذخیره سازی داخلی اجازه می‌دهد تا لباس ها، کفش‌ها و به هم ریختگی‌ها در پشت در‌ها پنهان شوند و فضا را روشن، بدون درهم و برهم و نشاط آور می‌کند.

آنا فرانکلین، طراح داخلی و بنیانگذار استون هاوس کالکتیو، پیشنهاد می‌کند که در جایی که فضای دیوار اتاق کوچک شما بلند است، بهتر است، در صورت امکان، به جای استفاده از فضای کف، از دیوار‌ها و کمد‌های دیواری بلند و باریک استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تلویزیون اتاق خواب را به جای قرار دادن بر روی کنسول، به دیوار نصب کنید، یا می‌توانید به جای قرار دادن آینه روی زمین، یک آینه تمام قد به دیوار یا در کمد دیواری نصب کنید.

منبع: بیتوته

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار