آرایش مناسب عکاسی؛ هر آنچه باید در مورد یک آرایش بی‌نقص بدانید
کد خبر: ۲۵۳۵۱۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2022 August 17    -    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
اگر خودتان را برای یک مراسم عروسی آماده می‌کنید یا قرار است به آتلیه بروید و چند عکس از رویداد خاصی در زندگی خود ثبت کنید، احتمالا یکی از دغدغه‌های شما آرایش مناسب عکاسی است. آرایش مناسب عکاسی اصول و قواعد خاص خود را دارد و با آرایش روزمره‌ی شما متفاوت است. برای دانستن نکات مهم این آرایش، در ادامه با ما همراه باشید.

آرایش مناسب عکاسی؛ هر آنچه باید در مورد یک آرایش بی‌نقص بدانید

آرایش مناسب عکاسی؛ هر آنچه باید در مورد یک آرایش بی‌نقص بدانید«تابناک با تو» - اگر خودتان را برای یک مراسم عروسی آماده می‌کنید یا قرار است به آتلیه بروید و چند عکس از رویداد خاصی در زندگی خود ثبت کنید، احتمالا یکی از دغدغه‌های شما آرایش مناسب عکاسی است. آرایش مناسب عکاسی اصول و قواعد خاص خود را دارد و با آرایش روزمره‌ی شما متفاوت است. برای دانستن نکات مهم این آرایش، در ادامه با ما همراه باشید.

چرا یاد گرفتن آرایش مناسب عکاسی مهم است؟

وقتی می‌خواهید از یکی از رویداد‌های مهم زندگی خودتان مثل جشن نامزدی یا دوران بارداری عکاسی کنید، مطمئنا دوست دارید که در عکس‌ها در زیباترین و بی‌نقص‌ترین حالت ممکن باشید. علاوه بر این، وقتی بخواهید با دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی کنید یا به آتلیه بروید باید بدانید که این دوربین‌ها کیفیت بسیار بالایی دارند و حتی ریزترین جزییات را ثبت می‌کنند. در مرحله‌ی ویرایش عکس می‌توان تا حدودی بعضی از نواقص آرایشی یا مشکلات چهره را برطرف کرد، اما زیاده‌روی در ویرایش عکس، باعث غیرطبیعی شدن آن می‌شود.

پس برای اینکه در عکس‌هایی که قرار است در ابعاد بزرگ چاپ کنید یا از رویداد مهمی در زندگی خود ثبت کنید، زیبا و بی‌نقص به نظر برسید باید به آرایش مناسب برای عکاسی اهمیت بدهید.

آرایش مناسب عکاسی؛ هر آنچه باید در مورد یک آرایش بی‌نقص بدانید

نکاتی برای داشتن آرایش بی‌نقص

برای اینکه آرایش شما در عکس‌ها دقیق و بی‌نقص باشد، نکات زیر را رعایت کنید.

آبرسانی به پوست

یک آرایش خوب، با داشتن یک پوست سالم شروع می‌شود. برای اینکه پوستی سالم و شفاف داشته باشید، مهم‌ترین نکته، آبرسانی و حفظ رطوبت آن است. در تمام روز‌ها سال و در ۷ روز هفته و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز باید مطمئن باشید که پوست شما رطوبت کافی دارد. این نکته موقع آرایش کردن بیشتر از همیشه اهمیت پیدا می‌کند به‌خصوص اگر بخواهید آرایشی بی‌نقص برای عکاسی داشته باشید.

پوستی که خشک و کم‌آب شده باشد برای نگه داشتن مواد آرایشی مناسب نیست. اگر می‌خواهید آرایش شما برای مدت بیشتری دوام داشته باشد، اولین مرحله استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده‌ی عالی است.

داشتن یک پوست آماده به شما اطمینان می‌دهد که محصولات آرایشی خیلی خوب روی پوست قرار می‌گیرند و آرایش شما برای مدت بیشتری دوام می‌آورد. می‌توانید با خیال راحت، ساعت‌ها مشغول عکاسی باشید بدون اینکه آرایشتان خراب شود.

استفاده از پرایمر

بعد از آماده کردن پوست با کرم‌های رطوبت‌رسان، مرحله‌ی بعدی استفاده از یک پرایمر باکیفیت است. آرایشگران حرفه‌ای برای آرایش عروس، آرایش مهمانان عروسی و آرایش مناسب برای عکاسی همیشه از پرایمر استفاده می‌کنند و استفاده از آن را توصیه می‌کنند.

پرایمر برای رفع برخی از نواقص پوست لازم است مثلا پستی بلندی‌های پوست را صاف می‌کند و رنگ پوست را تصحیح می‌کند. اگر جایی از صورت شما تیره‌تر شده مثلا زیر چشم‌ها گود افتاده با پرایمر می‌توانید آن را اصلاح کنید.

مجبور نیستید فقط از یک پرایمر استفاده کنید. گاهی اوقات می‌توانید دو پرایمر با دو کاربری مجزا را با هم ترکیب کنید و استفاده کنید. مثلا یک پرایمر که توانایی صاف کردن پوست دارد و یک پرایمر که مخصوص اصلاح رنگ پوست است. این روز‌ها بسیاری از محصولات آرایشی از جمله همین پرایمرها، خاصیت آبرسانی هم دارند. در واقع با یک محصول می‌توانید چند کار انجام دهید.

استفاده از پنکیک باکیفیت

یکی از مهم‌ترین اقلام آرایشی که برای داشتن آرایش مناسب عکاسی نباید فراموش کنید، پودر آرایشی یا پنکیک است. پنکیک به همراه مقداری پودر فیکس آرایش شما را تثبیت می‌کند و آن را مات‌تر می‌کند. هیچ‌کس دوست ندارد که در عکس‌های مهم‌ترین رویداد‌های زندگی‌اش، پیشانی براق داشته باشد. استفاده از یک پودر فیکس که کیفیت خوبی داشته باشد، برای ساعت‌های طولانی آرایش شما را حفظ می‌کند و از براق شدن پوست که ناشی از عرق کردن و ترشح چربی طبیعی پوست است، جلوگیری می‌کند. براق شدن پوست باعث می‌شود که نور از صورت شما منعکس شود و نتوانید عکس‌های خوبی بگیرید.

اگر پوشش‌دهی پنکیک شما کافی نیست می‌توانید از دو لایه کرم‌پودر یا پنکیک استفاده کنید تا دوام آرایشتان بیشتر شود. برای اینکه ظاهر طبیعی‌تری در عکس‌های خود داشته باشید باید از کرم‌پودر‌ها و پنکیک‌هایی استفاده کنید که بافت مخملی تا کاملا مات دارند.

البته دقت کنید که محصولات آرایشی شما بیش‌ازحد مات‌کننده نباشند، چون ممکن است باعث شوند که پوست شما خشک شود یا خشک به نظر برسد.

برای اینکه هیچ نوری از صورت شما منعکس نشود سعی کنید از محصولات آرایشی مات و البته سبک استفاده کنید و رنگ مناسبی انتخاب کنید. هرگز کرم‌پودر روشن‌تر از پوست صورت خودتان استفاده نکنید. وقتی کرم‌پودر یا پنکیک روشن‌تر از پوست انتخاب کنید شاید در نگاه اول، غیرطبیعی به نظر نرسد، اما در عکس‌ها کاملا مشخص خواهد شد که با رنگ طبیعی پوست شما تفاوت دارد.

استفاده از اسپری فیکس

آرایش مناسب عکاسی؛ هر آنچه باید در مورد یک آرایش بی‌نقص بدانید

اگر می‌خواهید آرایش شما برای مدت طولانی بدون هیچ تغییری ثابت بماند حتما باید از اسپری یا پودر فیکس استفاده کنید. اگر برای یک مراسم چند ساعته مثلا عروسی آرایش می‌کنید حتما باید از اسپری فیکساتور آرایش استفاده کنید تا آرایش شما در طول زمان با عرق کردن آسیبی نبیند و عکس‌هایی که آخر شب می‌اندازید با عکس‌های ابتدای مراسم تفاوتی نداشته باشد.

آب شدن محصولات آرایشی و ریختن پودر‌ها زیر چشم، باعث می‌شود که در عکس‌ها بسیار خسته و حتی شلخته به نظر برسید. پس حتما از یک اسپری فیکساتور باکیفیت استفاده کنید. این اسپری به‌خوبی آرایش را تثبیت می‌کند و می‌توانید با خیال راحت، ساعت‌ها عکاسی کنید.

توجه به آرایش چشم

دو نکته‌ی مهم را در مورد آرایش چشم باید در نظر بگیرید. برای این موقعیت‌ها مثلا عروسی‌های چند ساعته، حتما برای چشم‌های خود از لوازم آرایش ضدآب استفاده کنید. چشم‌ها از اولین بخش‌های صورت هستند که در گرما و بعد از ساعت‌ها، عرق می‌کنند. به‌همین دلیل لوازم آرایش مخصوص چشم و اطراف آن باید ضدآب باشد.

دومین نکته‌ای که در مورد آرایش چشم باید بدانید، استفاده از فرمژه است. فرمژه یکی از وسایل آرایشی ضروری است که حتما باید در کیف آرایش خود داشته باشید. قبل از استفاده از ریمل، حتما یک بار مژه‌های خود را با فرمژه فر کنید. چون بدون این کار و فقط با ریمل، ممکن است بعد از یکی دو ساعت، مژه‌ها دوباره به حالت اول برگردند.

می‌توانید یک بار قبل از زدن ریمل و یک بار بعد از زدن ریمل، از فرمژه استفاده کنید. بهتر است که دو لایه ریمل روی مژه‌ها بزنید و هر بار صبر کنید که ریمل قبلی کاملا خشک شود.

دقت در آرایش لب

آرایش مناسب عکاسی؛ هر آنچه باید در مورد یک آرایش بی‌نقص بدانید

آرایش لب مهم‌ترین قسمت از هر آرایش است. برای اینکه آرایش لب‌های شما دقیق باشد و برای مدت بیشتری دوام داشته باشد حتما قبل از استفاده از رژ لب از خط لب استفاده کنید. دقت کنید که رنگ خط لب دقیقا مشابه رنگ رژ لب باشد. ابتدا با خط لب، دور تا دور لب را مشخص کنید و یک خط صاف و بدون چین‌خوردگی بکشید. بعدا با رژ لب روی لب را کاملا بپوشانید.

در بالا بردن یا پایین آوردن خط لب از روی خط طبیعی لب‌های خود زیاده‌روی نکنید. این کار شاید از دور زیاد به نظر نرسد، ولی از نزدیک و در عکس‌ها، کاملا مشخص و غیرطبیعی است. دقیقا روی خط لب‌های خود خط بکشید و اگر می‌خواهید لب‌ها را کمی بزرگ‌تر کنید فقط کمی از خط طبیعی لب‌های خود فاصله بگیرید.

استفاده از رژلب‌های براق می‌تواند جذابیت خاصی به چهره‌ی شما بدهد و برای عکاسی هم مناسب است. البته در صورتی که در استفاده از لوازم آرایشی براق روی چهره زیاده‌روی نکنید. فقط یک قلم از لوازم آرایشی شما باید براق باشد. اگر رژ لب شما براق است، از سایه‌های براق استفاده نکنید.

نکته‌ی مهم قبل از عکاسی

بعد از اینکه آرایش کردید و قبل از اینکه از در خانه بیرون بروید، می‌توانید آرایش خود را با انداختن چند عکس، امتحان کنید. البته دقت کنید که موقع ثبت این عکس‌های امتحانی، حتما فلش گوشی را فعال کنید تا موقع عکاسی، نور مصنوعی به چهره‌ی شما بتابد.

اگر متوجه شدید که از پودر زیادی استفاده کرده‌اید یا جایی از آرایش شما نقصی دارد، می‌توانید قبل از خروج از خانه، آن را اصلاح کنید.

نکته‌ی دومی که باید بدانید این است که بعضی از لوازم آرایش خود را همراه ببرید. مثلا رژلب ممکن است پس از مدتی و بر اثر خوردن آب و خوراکی، پاک شود. لوازمی مثل رژلب، رژ گونه و پنکیک را همراه ببرید تا هر جایی که لازم بود، آرایش خود را تجدید کنید.

منبع: دیجی کالا مگ

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
0
1
ممنون - تا الان هیچ خانمی از این چیزها خبر نداشت که گفتید !!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار