سلبریتی هایی که به دلایل خاصی نام خود را تغییر دادند
کد خبر: ۲۵۳۳۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2022 August 11    -    ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
با آنکه زندگی شخصی سلبریتی های هالیوود بیشتر عمومی است تا شخصی اما باز هم چیزهای زیادی هست که درباره ی آن ها نمی دانیم، مثل نام آن ها و مفهومی که در پس شان وجود دارد. همه ی ما می دانیم که برخی سلبریتی ها نام خود را تغییر داده اند و این اتفاق غیرمعمولی در هالیوود نیست.

بازیگران هالیوودی و یادگاری های جالبی که از فیلم معروف خود برداشتند«تابناک با تو» -با آنکه زندگی شخصی سلبریتی های هالیوود بیشتر عمومی است تا شخصی اما باز هم چیزهای زیادی هست که درباره ی آن ها نمی دانیم، مثل نام آن ها و مفهومی که در پس شان وجود دارد. همه ی ما می دانیم که برخی سلبریتی ها نام خود را تغییر داده اند و این اتفاق غیرمعمولی در هالیوود نیست. بعصی هایشان حالا از نام خودمانی ای استفاده می کنند که در کودکی با آن صدایشان می زدند. بعضی هم دوست داشتند با نام بهتری در عرصه ی هنر فعالیت کنند.

در ادامه از سلبریتی های هالیوودی خواهیم گفت که به دلایلی نام خود را تغییر دادند.

چارلی شین – کارلوس اروین استوز

 

تنها دلیل تصمیم چارلی شین برای تغییر نام خود از کارلوس به چارلی این بود که او و عمویش را باهم اشتباه نگیرند چون با یکدیگر هم اسم بودند. علاوه بر این، او در ابتدای دوران فعالیت حرفه ای خود تصمیم گرفت پا جای پای پدر معروف خود، مارتین شین بگذارد و مانند او نام خانوادگی به شین تغییر داد.

مایلی سایرس – دستینی هوپ سایرس

مایلی سایرس در سال ۲۰۰۸ به طور قانونی نام خود را از دستینی هوپ سایرس به مایلی سایرس تغییر داد. «مایلی» از نام خودمانی او در دوران کودکی یعنی «اسمایلی» گرفته شده است. پدربزرگش او را با این اسم صدا می زد.

برونو مارس- پیتر جین هرناندز

نام واقعی برونو مارس، پیتر جین هرناندز است که بعداً آن را تغییر داد.

او در اینباره گفته: «پدرم از ۲ سالگی مرا “برونو” صدا می زد. اول می خواستم اسم هنری ام را فقط “برونو” بگذارم. “مارس” یک جورهایی الکی به آن اضافه شد چون به خاطر نامتعارف بودن توجه را جلب می کند. صرفاً همین. همینقدر ساده.»

مایکل کیتون – مایکل جان داگلاس

تغییر نام در هالیوود امری عادی است، اما مایکل کیتون نام خود را به دلیلی که شاید فکرش را می کنید تغییر نداد. در حقیقت، او مجبور شد نام خود را تغییر را دهد تا بتواند وارد جمع بازیگرها شود چون نام واقعی او با نام یکی دیگر از بازیگران هالیوود یعنی مایکل داگلاس یکی بود.

دمی مور – دمیتریا جین گاینز

نام واقعی دمی مور، دمیتریا جین گاینز است. او بعداً نام کوچک خود را به دمی تقلیل داد. نام خانوادگی فعلی او هم از ازدواج اولش با فردی مور، خواننده ی آمریکایی به جای مانده است.

جسی جی – جسیکا الن کورنیش

شاید از خودتان پرسیده باشید که آن «جی» نام جسی جی، مخفف چیست. نام واقعی این خواننده ی مشهور، جسیکا الن کورنیش است و به گفته ی خودش، آن «جی» مخفف چیزهای مختلفی است و بستگی دارد چه روزی باشد و خودش هم در چه حال و روزی باشد، مثلاً یکی از آن چیزها جسی جت لگ است. جت لگ در انگلیسی به معنای پرواز زدگی است.

السا پاتاکی – السا لافونته مدینو

السا پاتاکی، مدل و بازیگر اسپانیایی است که بیشتر با نقشش در فرانشایز «سریع و خشن» (Fast & Furious) و همینطور به عنوان همسر کریس همسورث شناخته می شود. نام واقعی او السا لافونته مدینو است اما او به یاد مادربزرگش، رزا پاتاکی، نام خانوادگی خود را به پاتاکی تغییر داده است.

ویز خلیفه – کامرون جبرئیل تامه

خانواده ی ویز خلیفه که از ابتدا می دانستند که فرزندشان برای موفق شدن زاده شده، با الهام از نام عموی او که در عربی به معنای «دانش» است، نام فرزندشان را کامرون جبرئیل تامه گذاشتند اما او نام خود را ویزدم (در انگلیسی به معنای خرد) گذاشت. عمویش بعدها نام «خلیفه» را به اسم او اضافه کرد که این کلمه در عربی به معنای «جانشین» است. او بعدها وقتی ۱۵ سال داشت نام کوچک خود را به «ویز» تقلیل داد چون دوستانش همیشه او را ویز جوان صدا می زدند، به این خاطر که «در هر کاری خوب بود».

لورد – الا ماریا لانی یلیچ اوکانر

سلبریتی هایی که به دلایل خاصی نام خود را تغییر دادند

لرد، خواننده ی مشهور انگلیسی نام اصلی خود را در ۱۲ سالگی تغییر داد، بعد از آنکه ایجنت شرکت تولید موسیقی یونیورسال میوزیک گروپ تصاویری از آوازخوانی او را در یک مسابقه ی استعدادیابی در دوران راهنمایی دید و او با این شرکت قرارداد همکاری امضا کرد. اشرافیت نهفته در نام «لرد» این خواننده را بر آن داشت تا نام اصلی خود را به این اسم تغییر دهد. با این حال، به انتهایش یک حرف e هم اضافه کرد (Lorde) چون احساس می کرد بدون آن اسم بیش از حد مردانه ای برای یک دختر می شد.

لری کینگ – لارنس زایگر

نام واقعی لری کینگ، لارنس زایگر بود. تصمیم برای تغییر نام او در یک چشم برهم زدن صورت گرفت. تنها چند دقیقه پیش از اولین اجرای زنده ی لری کینگ در یک شبکه رادیویی، مدیر آن شبکه به او که گفت که نامش بیش از حد غیر غربی است. او مجبور شد همانجا خیلی سریع تصمیم بگیرد. وقتی مدیرش داشت آگهی تبلیغاتی یک کسب و کار محلی در میامی به نام «عمده فروشی کینگ»را نگاه می کرد، او فوراً از این اسم خوشش آمد و نام خانوادگی خود را به «کینگ» تغییر داد.

مریلین مونرو – نورما جین مورتنسن

مریلین مونرو نام خود را تغییر داد تا نام هنری خوش آهنگ تری داشته باشد. او در سال ۱۹۵۶ نام خود را به طور قانونی از نورما جین مورتنسن به مریلین مونرو تغییر داد. او به این خاطر نام خود را تغییر داد که مدیر یک استودیو فیلمسازی، بن لیون به او پیشنهاد داد اسمی خوش آهنگ تری برای خود انتخاب کند. نام مریلین مونرو اینگونه به وجود آمد.

روزیاتو

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
0
0
از سلبریتی ها خودی هم که نامشان را از زلفعلی و براتعلی و عمه قزی به نامهایی مانند بهزاد و مازیار و پروین تغییر دادند هم چیزی بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار