خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون
کد خبر: ۲۵۳۰۷۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2022 August 08    -    ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
مایکل جکسون یکی از پر فراز و نشیب‌ترین زندگی‌ها را داشت، اما در موازات همین راه پرپیج و خم که لحظه‌ای او را آرام نمی‌گذاشت، همواره روی صحنه بود و دوست داران زیادی داشت. هنوز هم که هنوز است هیچکس نتوانسته جای او را پر کند. کسی که با چهره‌ای سیاه زندگی را شروع کرد و با چهره‌ای سفید آن را پایان گفت، اما ناتمام و درست در روز‌هایی که می‌خواست بدرخشد؛

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون«تابناک با تو» -‌ یکی از مهمترین و ویژه‌ترین فاکتور‌هایی که مایکل جکسون داشت، پوشش او بود. پوششی که به نوعی می‌شود گفت فرازمینی بود.

مایکل جکسون یکی از پر فراز و نشیب‌ترین زندگی‌ها را داشت، اما در موازات همین راه پرپیج و خم که لحظه‌ای او را آرام نمی‌گذاشت، همواره روی صحنه بود و دوست داران زیادی داشت. هنوز هم که هنوز است هیچکس نتوانسته جای او را پر کند. کسی که با چهره‌ای سیاه زندگی را شروع کرد و با چهره‌ای سفید آن را پایان گفت، اما ناتمام و درست در روز‌هایی که می‌خواست بدرخشد؛ بعد از اتهام‌هایی که به او وارد شد و از چشم بسیاری‌ها او را انداخت.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

هفتم شهریور امسال اگر بود، شصت و چهارساله می‌شد، اما او ۱۴ سال است که مرده است. فکر می‌کنیم، اما اگر ۱۰۰ سال هم از این روز بگذرد می‌شود درباره همه ابعاد زندگی او از کودکی رنج آورش تا مشهور شدن بی‌مثالش و البته از «لباس» های‌اش حرف زد؛ چون یکی از مهمترین و ویژه‌ترین فاکتور‌هایی که مایکل جکسون داشت، پوشش او بود. پوششی که به نوعی می‌شود گفت فرازمینی بود.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

مایکل جکسون پیرو چه مُدی بود؟

او در دهه ۱۹۸۰، یک انقلاب در زمینه مد برای خودش راه انداخت که در عین تنوعی که داشت دارای ویژگی‌های ثابتی هم بودند. لباس‌های او اکثرا باریک و چسبان، شلوار کوتاه‌تر از معمول، جوراب‌ها رنگارنگ و مهم‌تر از همه پولک دوزی شده بودند. خط تولید لباس جکسون هم به طور انحصاری در بوتیک لس آنجلس کیتسون فروخته می‌شد.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

می‌توانید عکس‌های بسیار زیادی از او پیدا کنید که در سایه لباس‌های پولک دوزی شده اش، زیر نور صحنه می‌درخشد.

دوستی خواننده مشهور و اسطوره سینما

مایکل جکسون همراه الیزابت تیلور روی جلد مجله PEOPLE عکسی دارد که یکی از لباس‌های مشهورش را پوشیده؛ اورکت مخملی آلمانی برند بوش. طراح لباس او می‌گفت: «مایکل با الهام از لباس‌های عتیقه‌ای که در نمایشگاه‌ها و موزه‌های اروپایی بود، برای خودش لباس سفارش می‌داد.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

البته این تنها عکس او با الیزابت تیلور اسطوره زیبای سینما نیست، چون آن‌ها دوست‌های صمیمی و قدیمی بودند و بار‌ها در کنار همدیگر قرار می‌گرفتند و با لباس‌ها و ژست‌های صمیمانه‌شان عکاس‌ها را سر شوق می‌آوردند.

کت سیم‌کشی شده

کسانی که اموال مایکل را قیمت‌گذاری کرده‌اند می‌گویند لباس‌های او – مثلا لباس موزیک ویدیوی «بد» ش صد‌ها هزار دلار ارزش دارد.

عجیب هم نیست او یک ژاکت دارد که سه مهندس روی سیم کشی برقش کار کردند تا برد کامپیوتر و سیم‌هایی که تا آستین‌ها کشیده شده بودند، قابل استفاده شود.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

بوش طراح لباس‌اش می‌گوید؛ وسواس جکسون به لباس‌هایش به برنامه‌ای که داشت و تور‌های او بستگی داشت، اما زمانیکه در استودیو آواز می‌خواند و ضبط می‌کرد، لباس خاصی نداشت و ما او را تنها می‌گذاشتیم.»

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

ایده لباس‌ها از جکسون بود

مایکل جکسون درست است که بهترین طراحان لباس را داشت، اما کلید خلاقیت را خودش می‌زد، کاری که در اجرای Super Bowl در سال ۱۹۹۳ کرد. او زمانی که در محاصره دود سفید قرار می‌گیرد یک تی شرت سفید با پیراهنی نباتی و گشاد پوشیده بود که گویا در حال محو شدن در باد است.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

الهام گرفتن از لباس‌های بریتانیایی

جکسون از میراث لباس‌های بریتانیایی هم بسیار الهام گرفته بود و اهمیت بسیار زیادی به جزییات لباس های‌اش می‌داد. اکسسوری برای او از اولین انتخاب‌ها بود. او در اجرای زنده Billie Jean از طلای ۱۸ عیار و نقره برای کمربندش استفاده کرده بود؛ کاری که طراحان حرفه‌ای می‌گویند از روز خودنمایی و خبرسازی نبوده است.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

دلیل استفاده از طلا و نقره باور مایکل به سبکی آن‌ها بوده، خصوصا نقره که آزادی بیشتری در رقصندگی‌اش به او می‌داده است.

شخصیت دادن به لباس

این ستاره موسیقی پاپ دوست داشت لباس های‌اش حتی بیرون از بدنش هم شخصیت داشته باشند که البته همین طور هم شد. او یونیفرم‌های زیادی داشت که حتی اگر از کنارشان می‌گذشتی، حس و حالشان را منتقل می‌کردند. او با این یونیفر‌ها جذاب‌تر و پر رمز و رازتر هم می‌شد.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

رولینگ استون طراح دیگر لباس‌های ماکیل جکسون می‌گوید: «این مدل لباس واقعاً طرفداران زن او را خوشحال می‌کرد؟ چه کسی واقعا هست که مردی با یونیفرم را دوست نداشته باشد. اما نباید فراموش کنیم که او به یونیفرم معنای دیگری بخشید و بر علیه نهادی که با یکسان‌سازی همه را از متحرک بودن و خاص بودن می‌انداخت؛ شورید و لباسی زنده برای خودش ساخت.»

کفش‌های جادویی، رقصنده بی‌رقیب

حتما حرکت افتادن رو به جلو او را به یاد می‌آورد. مایکل جکسون که شیفته بیسبال بود یکبار کفش‌های آن‌ها را که محافظ ساق پا داشتند؛ می‌پوشد و مشتری‌شان می‌شود. این کفش‌ها حسابی انتخاب مناسبی برای محافظت از زانو‌ها و ساق پا‌های جکسون در برابر تمرینات ورزشی در زمان رقص‌های روتین او بودند.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

اما این کفش‌ها همراه همیشگی او شدند، اما با طراحی جدید. کفش‌های جکسون یک شاهکار مهندسی از تیم خلاق و حرفه‌ای او بود و این امکان را برایش فراهم می‌کرد که ۴۵ درجه به جلو خم شود.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

او در تور HIStory در سال ۱۹۹۶ پوشیده بود، مدلی از این کفش‌ها را پوشید که جنس طلای ۱۸ عیار بودند.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

سرکشی که می‌خواست عجیب باشد

البته همیشه هم این خواننده جهانی برای پوشش دلیل و منطق نداشت و تنها می‌خواست سرکشی جنون آورش را پوشش دهد. یکی از جلوه‌های بیرونی این فکر هم، پوشیدن یک دستکش به جای دو دستکش بود و وقت از او پرسیدند چرا، جواب داد: «همه دو دستکش می‌پوشند، اما من یکی می‌پوشم تا آن‌ها را وادار کنم به من توجه کنند!»

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

لباس مایکل جکسون در کمد لیدی گاگا

شاید برایتان جالب باشد که در انتهای مطلب بدانید مایکل جکسون که شور و عشق دیوانه وار به لباس‌هایش را ترک کرده؛ چه بر سر لباس‌های گرانقیمتش آمده.

خفن‌ترین استایل‌های جناب آقای مایکل جکسون

جواب شما لیدی گاگا است! بله او لباس‌های مایکل جکسون را از حراج جولینز به بهای ۲۴۰ هزار دلار خرید. البته ۵۵ لباسی که عرضه شده بود. قیمتی هم که پرداخت بیش از ۵ میلیون دلار بود که بخشی از آن صرف امور خیریه شد.

منبع: برترین‌ها

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
7
19
29 آگوست یعنی شهریور ماه تولد مایکله. درود به شرفت مایکل
پاسخ ها
ناشناس
| |
۰۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
اونایی که منفی زدن از چی سوختن؟! آب رو بریز همونجایی که میسوزه خخخخ
ناشناس
| |
۰۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
خدایا ما رو جزو پیروان مایکل و امثالهم قرار نده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
1
0
بخاطر سیاهپوست بودن خیلی عقده ای شده بود. با وجود نژادپرستی چه دنیای کثیفی شده.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار