چرا در فصل تابستان بیشتر به سرطان مبتلا می‌شویم؟
کد خبر: ۲۵۲۸۰۳
تاریخ انتشار: 2022 August 05    -    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که میزان ابتلا به سرطان در فصل‌های سرد کمتر است. این موضوع احتمالا به تغذیه سلول‌های سرطانی مرتبط است.
 دانشمندانی که نحوه رفتار نوع خاصی از چربی در واکنش به سرما را بررسی می‌کنند، به کشفی دست یافتند که می‌تواند پیامدهایی برای درمان سرطان داشته باشد.
 
چرا در فصل تابستان بیشتر به سرطان مبتلا می‌شویم؟
 
محققان در خصوص نحوه متابولیسم بدن گلوکز متمرکز شده اند و به این احتمال اشاره می‌کنند که دمای سرد می‌تواند به گرسنگی سلول‌های تومور از منبع سوخت حیاتی که برای رشد به آن نیاز دارند کمک کند.
 
این تحقیق توسط دانشمندان مؤسسه کارولینسکا سوئد انجام شده است و بر آنچه به عنوان چربی قهوه‌ای شناخته می‌شود تمرکز دارد. جدا از چربی سفید ماندگار که انرژی اضافی را به عنوان لیپید ذخیره می‌کند، چربی قهوه‌ای به راحتی انرژی را می‌سوزاند تا بدن را در دماهای سردتر گرم نگه دارد.
 
ایده مطالعه جدید این بود، روشی را که فعال شدن چربی قهوه‌ای ممکن است بر رشد تومور که به شدت به گلوکز متکی است و تأثیر می‌گذارد، بررسی کند.آزمایش‌ها با مدل‌های موش سرطان‌های مختلف آغاز شد که جوندگان در معرض دماهای سرد و گرم قرار گرفتند.
 
موش‌هایی که در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد (۳۹.۲ درجه فارنهایت) نگهداری می‌شدند، رشد تومور بسیار کندتری داشتند و تقریباً دو برابر موش‌هایی که در اتاق‌هایی با دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد (۸۶ درجه فارنهایت) زندگی می‌کردند، عمر کردند.
 
سرما سوخت‌رسانی به سلول‌های سرطانی را مختل می‌کند
تجزیه و تحلیل بافت‌ها، واکنش‌های سلولی و متابولیسم گلوکز نشان داد که دماهای سردتر باعث جذب قابل توجه گلوکز در بافت چربی قهوه‌ای می‌شود.در همین حال، سیگنال‌های گلوکز را به سختی می‌توان در سلول‌های تومور تشخیص داد.
 
برنامه غذایی و رژیم آنلاین لاغری همراه با محمود مردانی
برنامه غذایی و رژیم آنلاین لاغری همراه با محمود مردانی
 
مشاهده کنید
yektanet-logo-signتبلیغ
آزمایش‌های بعدی که در آن دانشمندان چربی قهوه‌ای را حذف کردند یا عملکرد آن را مختل کردند، اساساً اثرات مبارزه با سرطان قرار گرفتن در معرض دمای سرد را از بین بردند و تومورها را قادر ساختند تا با سرعت طبیعی رشد کنند.
 
تغذیه موش‌ها با نوشیدنی‌های شیرین تأثیر مشابهی داشت. پروفسور یی‌های کائو نویسنده این مطالعه، می‌گوید: جالب است که نوشیدنی‌های حاوی قند زیاد، اثر دمای سرد را بر سلول‌های سرطانی خنثی می‌کنند.
 
این ایده نشان می‌دهد که محدود کردن عرضه گلوکز احتمالاً یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای سرکوب تومور است.این تیم شواهدی پیدا کردند که نشان می‌دهد اثرات مشابهی در انسان‌ها نیز وجود دارد.
 
آزمایش‌های بعدی که شامل گروه کوچکی از افراد سالم و یک بیمار سرطانی بود، نتایج مشابهی را به همراه داشت، با جذب کمتر گلوکز در سلول‌های تومور در دمای پایین‌تر، حدود ۲۲ درجه سانتی‌گراد (۷۱.۶ درجه فارنهایت).
 
کائو گفت: ما دریافتیم که بافت چربی قهوه‌ای فعال شده در سرما با تومورها برای دریافت گلوکز رقابت می‌کند و می‌تواند به مهار رشد تومور در موش‌ها کمک کند.
 
یافته‌های ما نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض سرما می‌تواند یک رویکرد جدید امیدوارکننده برای درمان سرطان باشد، اگرچه این امر باید در مطالعات بالینی بیشتر تایید شود. این تحقیق در مجله Nature منتشر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر