تفاوت واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب
کد خبر: ۲۵۱۹۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2022 July 27    -    ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
محققان می گویند احتمال بروز علائم فیزیکی مانند سردرد و به هم ریختگی معده بر اثر اضطراب در زنان بیشتر است. احتمال تجربه ی اضطراب شدید هم در زنان بیشتر از مردان است. اما بیایید ببینیم زنان و مردان برای کنترل و مدیریت اضطراب خود دقیقاً به چه نیاز دارند. در ادامه می خواهیم ببینیم واکنش به اضطراب و نحوه ی کنترل آن در زنان و مردان چه تفاوت هایی باهم دارد.

واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارد؟

واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارد؟«تابناک با تو» - محققان می گویند احتمال بروز علائم فیزیکی مانند سردرد و به هم ریختگی معده بر اثر اضطراب در زنان بیشتر است. احتمال تجربه ی اضطراب شدید هم در زنان بیشتر از مردان است. اما بیایید ببینیم زنان و مردان برای کنترل و مدیریت اضطراب خود دقیقاً به چه نیاز دارند.

در ادامه می خواهیم ببینیم واکنش به اضطراب و نحوه ی کنترل آن در زنان و مردان چه تفاوت هایی باهم دارد.

واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارد؟

۳ چیز نقشی عظیم در واکنش ما اضطراب دارند: هورمون های کورتیزول، اپی نفرین و اکسی توسین. در زنان، هنگام اضطراب کورتیزول و اپی نفرین وارد جریان خون و اکسی توسین در مغز آزاد می شود و همین امر به تشدید احساسات می انجامد.

در مردان اما اکسی توسین در مقادیر بسیار کمتری آزاد می شود، به همین دلیل احساسات کمتری دخیل می شود.

واکنش متفاوت زنان و مردان به اضطراب

واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارد؟

تحقیقات نشان داده زنان در هنگام اضطراب تمایل به محافظت از خود و عزیزان شان پیدا می کنند. امنیت بیشتر برای آن ها معادل اضطراب کمتر است. ایجاد و حفظ روابط دوستانه هم حال زنان را بهتر می کند.

مردان که بدن آن ها هنگام اضطراب اکسی توسین کمتری آزاد می کند، در این حالت اغلب واکنش «جنگ یا گریز» را تجربه می کنند، یعنی یا اضطراب خود را سرکوب و از آن فرار می کنند یا با آن مقابله می کنند.

واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارد؟

نکته ی اصلی درباره ی سرکوب اضطراب خود، رعایت تعادل است.

فدا کردن خود در روابط عاطفی برای بسیاری از زنان امری اضطراب آور است و داشتن یک عملکرد موفق تحت هر شرایطی هم بسیاری از مردان را دچار اضطراب می کند.

زنان و مردان در زمان اضطراب به فعالیت های مختلفی نیاز پیدا می کنند

واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارد؟

محققان می گویند احتمال روی آوردن به مطالعه برای کنترل اضطراب خود در زنان بیشتر از مردان است. به علاوه، زنان ترجیح می دهند با دیگران ارتباط و فعالیت هایی مانند وقت گذرانی با خانواده یا دوستان داشته باشند.

احتمال ورزش و گوش دادن به موسیقی برای کمک به بهبود حال خود در مردان بیشتر از زنان است. همچنین احتمال روی آوردن به غذا خوردن برای مدیریت اضطراب خود در زنان بیشتر است. مردان اما ورزش می کنند چون اینگونه می توانند کاری برای انجام دادن داشته باشند.

واکنش مردان و زنان به استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارد؟

اما درخصوص اینکه در زمان اضطراب به چه تغییراتی برای بالا بردن اراده ی خود نیاز داریم، زنان بیشتر معتقدند که باید کمتر خسته و از انرژی و وقت بیشتری برخوردار باشند. مردان اما معتقدند که به تشویق کمتری از سوی خانواده و دوستان خود نیاز دارند اما به پول بیشتری احتیاج دارند.


منبع: روزیاتو

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
0
1
امان ازين اظطراب لعنتي
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر