هشدار سطح نارنجی خیزش گرد و غبار در استان تهران
کد خبر: ۲۵۱۷۷۰
تاریخ انتشار: 2022 July 24    -    ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از هشدار سطح نارنجی در استان به دلیل وزش باد شدید و افزایش گرد و غبار خبر داد.

حامد یزدی مهر عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و اظهارداشت: با توجه به شدت وزش باد و افزایش گرد و غبار، هشدار سطح نارنجی توسط هواشناسی استان صادر شده است.

یزدی مهر ادامه داد: زمان شروع این مخاطره از امشب (یکشنبه دوم مرداد) تا دوشنبه سوم مرداد ماه خواهد بود و منطقه اثر وزش باد در مناطق غربی و جنوبی استان تهران پیش‌بینی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن اعلام مخاطرات این هشدار از جمله احتمال خسارت به تأسیسات سبک شهری و روستایی، کشاورزی و کاهش دید افقی و کیفیت هوا به مردم توصیه کرد: از تردد غیرضروری در هوای باز بویژه بیماران تنفسی، افراد سالخورده، کودکان، آتش زدن بقایای کشاورزی خودداری کنند.

وی گفت: شکستن درختان فرسوده و سازه‌های سست و نیمه کاره، سقوط اجسام از ارتفاع از مخاطرات وزش باد شدید خواهد بود به همه شهروندان توصیه می‌شود در این خصوص احتیاط لازم را داشته باشند.

یزدی مهر افزود: با توجه هشدار سطح نارنجی و اعلام نوع مخاطرات مسئولان عضو ستاد مدیریت ضمن، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی نسبت به اطلاع رسانی مناسب به شهروندان اقدام کنند.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار