چرا باید از شلوار سبز در استایل خود استفاده کنیم؟
کد خبر: ۲۵۱۰۹۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2022 August 11    -    ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
بسیاری از افراد بر این باور هستند که ست کردن لباس‌ها با شلوار سبز بسیار دشوار است. اما این باور اشتباه است، زیرا شلوار‌های سبز نه تنها به سادگی در استایل ست می‌شوند بلکه یکی از اعضای قدرتمند استایل هم به شمار می‌روند. شلوار سبز می‌تواند منحصر به فرد باشد، اما اغلب دست کم گرفته می‌شود. در این مطلب قصد داریم چگونگی ست کردن شلوار سبز در استایل را شرح دهیم.

۶ ایده‌ی جذاب برای ست کردن شلوار سبز

۶ ایده‌ی جذاب برای ست کردن شلوار سبز«تابناک با تو» - بسیاری از افراد بر این باور هستند که ست کردن لباس‌ها با شلوار سبز بسیار دشوار است. اما این باور اشتباه است، زیرا شلوار‌های سبز نه تنها به سادگی در استایل ست می‌شوند بلکه یکی از اعضای قدرتمند استایل هم به شمار می‌روند. شلوار سبز می‌تواند منحصر به فرد باشد، اما اغلب دست کم گرفته می‌شود. در این مطلب قصد داریم چگونگی ست کردن شلوار سبز در استایل را شرح دهیم.

چرا باید از شلوار سبز در استایل خود استفاده کنیم؟

شلوار‌های سبز تیره یک انتخاب عالی برای استایل‌های خنثی و مجزا هستند. این رنگ ممکن است توجه بسیاری را جلب نکند، اما در صورت استفاده از شلوار سبز جزو معدود افرادی هستید که آن را در استایل خود به کار گرفته‌اید و همین موضوع به تنهایی می‌تواند یک روش ساده برای بهبود استایل باشد.

شلوار‌های سبز تیره به دو دلیل به راحتی در استایل ست می‌شوند. دلیل اول این است که هنگام پوشیدن هر رنگی از چرخه‌ی رنگ اغلب آن را با رنگ‌های خنثی مانند طوسی، مشکی و سفید یا رنگ‌های مکمل آن ست می‌کنید، اما سبز یک رنگ منحصربه‌فرد است، زیرا قانون دوم یعنی رنگ‌های مکمل در مورد آن اعمال نمی‌شود.

لباس‌های سبز را اغلب با رنگ‌های همجوار رنگ سبز در چرخه‌ی رنگ یعنی زرد و آبی ست می‌کنید. این موارد در استایل مردانه بسیار رایج هستند: کفش‌های قهوه‌ای، کت و شلوار سرمه‌ای و کراوات زرد یا آبی. اما باید بدانید که اضافه کردن شلوار سبز تیره به این موارد هیچ خللی به کمد لباستان وارد نمی‌کند.

دلیل دوم برای اینکه چرا سبز یک رنگ عالی برای شلوار است، خنثی بودن ذات این رنگ است و افراد عادت دارند آن را کنار رنگ‌های بسیار دیگر ببینند.

شلوار سبز با چه لباس‌هایی ست می‌شود؟

۶ ایده‌ی جذاب برای ست کردن شلوار سبز

شلوار‌های سبز با رنگ‌های خنثی یا طیف‌های زرد و آبی به خوبی ست می‌شوند. ترکیب‌های شیک شامل شلوار سبز زیتونی با یک پیراهن دکمه‌دار سرمه‌ای و کفش کتانی سفید، یا شلوار رسمی سبز زیتونی با پیراهن آکسفورد سفید و کفش لوفر قهوه‌ای تیره هستند.

باور‌های اشتباهی درباره‌ی لباس‌های سبز وجود دارند و این مساله در رابطه با شلوار‌های سبز رنگ هم وجود دارد. با وجود اینکه شلوار قسمت زیادی از بدن را پوشش می‌دهد، اما همچنان به عنوان یک عضو خنثی و بدون تاثیر در نظر گرفته می‌شود.

فرقی نمی‌کند که شلوار سبز انتخابی‌تان از طیف کمرنگ یا پررنگ و سیر سبز باشد در هر صورت رنگ سبز به خوبی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود. در ادامه رنگ‌هایی که ترکیب خوبی را با شلوار سبز ایجاد می‌کنند معرفی کرده‌ایم.

آبی و زرد؛ از آن‌جایی که رنگ سبز حاصل ترکیب رنگ‌های آبی و زرد است هنگام ترکیب شدن با هر طیفی از زرد و آبی ظاهر زیبایی را ایجاد می‌کند. برای تناژ‌های سردتر رنگ سبز به دنبال طیف‌های پاستلی زرد و آبی باشید. هنگام ست کردن طیف‌های سبز با رنگ‌های زمینه‌ی گرم به دنبال طیف روشن آبی و زرد باشید.
رنگ‌های مکمل؛ رنگ‌های مکمل در سمت مخالف رنگ سبز در چرخه‌ی رنگ قرار دارند و به عنوان رنگ‌های تاکیدی و برای برجسته‌سازی به کار می‌روند. ترکیب کردن رنگ‌های مکمل با هم ست جذابی را ایجاد می‌کند که رنگ‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد. قرمز، نارنجی و بنفش رنگ‌های مکمل سبز هستند بنابراین هنگام ست کردن شلوار سبز از این رنگ‌ها استفاده کنید.
رنگ‌های خنثی؛ رنگ سبز همچنین با رنگ‌های خنثی مانند سفید، بژ، قهوه‌ای روشن، طوسی و مشکی به خوبی ست می‌شود. سبز زیتونی یکی از انواع محبوب و پرطرفدار رنگ سبز است که مکمل رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود.

شلوار سبز زیتونی

زیتونی بهترین و کاربردی‌ترین رنگ در میان انواع مختلف سبز است. زیتونی رنگ سردی است که پایه‌های گرم دارد و این بدان معنا است که به خوبی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود. با وجود اینکه در صورت استفاده‌ی مناسب از شلوار زیتونی می‌توانید در تمام طول سال آن‌ها را بپوشید، اما پاییز و زمستان بهترین‌فصل‌ها برای پوشیدن شلوار سبز زیتونی هستند.

همه مدل شلوار به رنگ سبز زیتونی وجود دارند. کت و شلوار زیتونی تیره هیچگاه از مد نمی‌افتد، اما منحصربه‌فرد نیست. می‌توان شلوار جین زیتونی را با کفش کتان ست کرد یا برای داشتن استایل غیررسمی آن را با پیراهن ورزشی بپوشید. علاوه بر این هر مدل شلوار زیتونی را می‌توانید با یک تی‌شرت متناسب ست کرده و استایل شیکی ایجاد کنید.

پیراهن

همه‌ی پیراهن‌هایی که رنگ خنثی دارند را می‌توانید به همراه شلوار سبز زیتونی بپوشید. پیراهن هنلی طوسی با شلوار کتان سبز بسیار شیک و مناسب استایل غیررسمی است. همچنین شلوار‌های سبز تیره به همراه پیراهن رسمی سفید هم یک انتخاب حرفه‌ای و جذاب به شمار می‌روند.

همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم شلوار‌های سبز را می‌توان با لباس‌هایی از طیف رنگ زرد پوشید. به عنوان مثال رنگ‌های قهوه‌ای و زرد مایل به قهوه‌ای، به رنگ سبز جلوه‌ی بیشتری می‌دهند و برای استایل‌های حرفه‌ای و فضای باز عالی هستند. ست کردن شلوار سبز با پیراهن دکمه‌دار قهوه‌ای روشن یا شلوار جین سبز زیتونی با پیراهن فلانل قهوه‌ای ایده‌ی بسیار خوبی است.

طیف‌های جذاب رنگ عسلی درخشش و جلوه‌ی بیشتری به شلوار سبز تیره می‌دهند. بلوز دکمه‌دار عسلی، شلوار زیتونی و کمربند چرم قهوه‌ای روشن یک ترکیب شیک و جذاب است.

آبی هم یکی دیگر از رنگ‌های مناسب پیراهن است که به خوبی با شلوار سبز ست می‌شود. رنگ آبی تناژ سرد رنگ سبز را برجسته‌تر می‌سازد. پوشیدن شلوار جین آبی با پیراهن سبز یک ترکیب عالی برای موقعیت‌های غیررسمی است که هیچگاه دمده نمی‌شود. همین ترکیب را می‌توانید با جابه‌جایی شلوار جین یا کتان سبز زیتونی و پیراهن سرمه‌ای هم ایجاد کنید.

کفش

شلوار سبز با بوت چلسی قهوه‌ای تیره یا جیر طوسی، کفش لوفر، کفش رسمی و کفش کتانی رسمی سفید یا قهوه‌ای روشن عالی به نظر می‌رسد. کفش‌هایی که تناژ زرد یا آبی دارند شیک‌ترین ترکیب را ایجاد می‌کنند. کفش‌های رسمی چرم عسلی رنگ با شلوار زیتونی یا کفش کتانی آبی به همراه شلوار جین هم ترکیب‌های زیبایی را ایجاد می‌کنند. از ترکیب کردن شلوار سبز با هر کفشی که رنگ روشن پایه‌ی آن قرمز یا نارنجی است اجتناب کنید.

در صورتی که کفش رنگارنگ رسمی دوست دارید کافی است قوانین چرخه‌ی رنگ را دنبال کرده و از انتخاب طیف قرمز اجتناب کنید. کفش مونک جیر قرمز به خوبی با شلوار طوسی و کراوات قرمز ست می‌شود، اما در صورتی که با شلوار سبز پوشیده شود ترکیب جالبی به وجود نمی‌آورد.

۶ ایده برای ست کردن شلوار سبز

۶ ایده‌ی جذاب برای ست کردن شلوار سبز

با به کار گیری ایده‌هایی که در ادامه برای ست کردن شلوار سبز بیان کرده‌ایم استایل زیباتری داشته باشید:

*برای داشتن استایل اداری غیررسمی یک کت تک را به استایل خود اضافه کنید؛ برای داشتن استایل اداری شلوار سبز زیتونی را با کت و پیراهن دکمه‌دار ترکیب کنید. یک کت کلاسیک سرمه‌ای یا مشکی مکمل بسیار خوبی برای ایجاد استایل اسمارت کژوال با شلوار سبز زیتونی است. شلوار جین یا کتان زیتونی خود را با کفش پاشنه بلند یا کفش لوفر چرم بپوشید.
*استایل تک‌رنگ بسازید؛ همه‌ی اجزای استایل خود را به طیف‌های مختلف رنگ سبز انتخاب کنید و استایل سبز تک رنگ داشته باشید. استایل‌های تک رنگ به سادگی ایجاد می‌شوند. کلید دستیابی به این مدل استایل ایجاد تعادل و توازن بین طیف‌های تیره و روشن است. به عنوان مثال خانم‌ها می‌توانند سبز زمردی را با بلوز سبز روشن ست کنند یا شلوار سبز نعنایی را با بلوز سبز تیره بپوشند.
*شلوار سبز را با یک پیراهن به رنگ خنثی ست کنید؛ یکی از راه‌های کلاسیک برای ست کردن شلوار سبز در استایل پوشیدن پیراهن به رنگ خنثایی مانند مشکی، سفید، بژ یا طوسی به همراه آن است. به همراه شلوار‌های اندامی مانند شلوار جین سبز اسکینی یک سویشرت اورسایز یا تیشرت سفید گشاد بپوشید تا توازن استایل حفظ شود. در صورتی که شلوار سبزتان گشاد است و مدلی مانند مدل پاچه گشاد دارد سعی کنید برای تکمیل آن یک بلوز یا پیراهن متناسب پوشیده و آن را داخل شلوار قرار دهید.
*با رنگ‌ها و طرح‌ها بازی کنید؛ شلوار سبز خود را با رنگ‌های مکمل از طیف رنگ‌های روشن بپوشید. یک بلوز بنفش یا یک تیشرت نارنجی را با شلوار سبز تیره ست کنید و استایل جذابی داشته باشید. اضافه کردن لباس‌های طرح‌دار مانند پیراهن راه راه یا خال خالی به استایل همراه شلوار سبز هم گزینه‌ی خوبی است.
*شلوار جاگر سبز را با کت بپوشید؛ برای داشتن یک استایل شیک غیررسمی یک جفت شلوار جارگر سبز را با یک کت بلند یا سویشرت بپوشید. در این ترکیب از رنگ‌های مختلف استفاده کنید به عنوان مثال برای ایجاد تضاد یک سویشرت صورتی روشن را به همراه شلوار سبز بپوشید یا با استفاده از کت طوسی یا سفید استایل خود را به رنگ خنثی نگه دارید.
*یک کت چرم یا جین به همراه شلوار سبز خود بپوشید؛ استایل خود را با پوشیدن کت چرم یا کت جین روی پیراهنی که به همراه شلوار سبز می‌پوشید لایه‌بندی کنید. جین آبی به خوبی با سبز ست می‌شود، زیرا آبی یکی از رنگ‌های اصلی است. رنگ مشکی هم مانند سایر رنگ‌های خنثی به خوبی با سبز ست شده و استایل کت چرم مشکی را به انتخاب مناسب دیگری تبدیل می‌کند. در صورتی که همراه این استایل از کفش رسمی یا بوت جیر چلسی استفاده کنید استایل بسیار شیک‌تری خواهید داشت.

کدام رنگ پیراهن به خوبی با شلوار سبز ست می‌شود؟

۶ ایده‌ی جذاب برای ست کردن شلوار سبز

پیراهن‌های به رنگ خنثی یا پیراهن‌هایی که به رنگ‌های آبی یا زرد هستند بهترین رنگ‌ها برای تکمیل استایل شلوار سبز به شمار می‌روند.

استایل شلوار سبز رسمی را چگونه تکمیل کنیم؟

شلوار سبز رسمی را با یک پیراهن دکمه‌دار سفید، کمربند چرم قهوه‌ای و کفش رسمی قهوه‌ای تکمیل کنید. پیراهنی که به یکی از رنگ‌های روشن تناژ زرد مانند بژ باشد هم انتخاب مناسبی است. در صورتی که دوست دارید پیراهنی به رنگ تیره‌تر بپوشید کافی است رنگ قهوه‌ای چرم استایل خود را با مشکی جایگزین کنید.

در پایان

شلوار سبز یکی از اجزای اصلی استایل است که بسیاری از افراد اطلاعات زیادی درباره‌ی آن ندارند. همه‌ی آقایان و خانم‌ها باید در کمد لباس خود شلوار سبز داشته باشند. خوشبختانه با توضیحاتی که در این مطلب ارائه شد روش‌های مختلفی برای ست کردن آن در استایل را هم یاد گرفتید.

منبع: دیجی کالا مگ

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
0
0
سبز نبود
یا خاکی بود یا زیتونی یا سبزآبی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار