کشف جدید دانشمندان در سفر به اعماق دریا
کد خبر: ۲۵۱۰۰۹
تاریخ انتشار: 2022 July 19    -    ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
گونه ماهی نادر که به آن حلزون خالدار نیز می‌گویند، از نظر علمی با نام Crystallichthys cyclospilus شناخته می‌شود و دارای ظاهر منحصر به فردی است و می‌تواند خود را از دید شکارچیان اعماق اقیانوس پنهان کند. بدن این حلزون، شفاف و متمایل به قرمز است و به راحتی می‌تواند خود را در اعماق تاریک اقیانوس‌ها پنهان کند.

کشف جدید دانشمندان در سفر به اعماق دریا: ماهی شفاف و عنکبوت دریایی غول پیکر

کشف جدید دانشمندان در سفر به اعماق دریا: ماهی شفاف و عنکبوت دریایی غول پیکر«تابناک با تو» - محققان در سفر به اعماق دریا و آب‌های نزدیک جزایر آلوتی آلاسکا گونه نادری از یک ماهی شفاف خالدار را مشاهده کرده‌اند. همچنین تیم تحقیقاتی موفق شد عنکبوت دریایی بزرگ و نارنجی رنگی با پا‌های بلند را رصد کند که هر دو از گونه‌های نادری هستند که تاکنون مشاهده شده‌اند.

گونه ماهی نادر که به آن حلزون خالدار نیز می‌گویند، از نظر علمی با نام Crystallichthys cyclospilus شناخته می‌شود و دارای ظاهر منحصر به فردی است و می‌تواند خود را از دید شکارچیان اعماق اقیانوس پنهان کند. بدن این حلزون، شفاف و متمایل به قرمز است و به راحتی می‌تواند خود را در اعماق تاریک اقیانوس‌ها پنهان کند. عنکبوت پا بلند نیز با نام علمی Colossendeis معروف است.

کشف جدید دانشمندان در سفر به اعماق دریا: ماهی شفاف و عنکبوت دریایی غول پیکر

کشف ماهی شفاف و عنکبوت پا بلند در قعر دریا

«سارا فریدمن»، زیست شناس و متخصص ماهی‌شناسی در اداره ملی اقیانوسی و جوی به همراه تیم خود طی بررسی‌هایی که NOAA (اداره ملی اقیانوسی و جوی) هر ساله در جزایر آلوتین آلاسکا انجام می‌دهد، با این موجودات جدید روبرو شد. فریدمن می‌گوید:

«طی هفته‌های گذشته تیم تحقیقاتی موفق شد چهار پنج نمونه از این ماهی‌ها را رویت کند.»

البته بعید به نظر می‌رسد یک فرد معمولی بتواند چنین ماهی یا عنکبوتی را در قعر دریا رصد کند، چون به شدت از دید چشم پنهان می‌مانند. ماهی شفاف در قسمت‌های از بدنش لکه‌هایی دارد که با کمک آن‌ها می‌تواند به سنگ‌ها بچسبد.

محققان برای کشف چنین موجوداتی مجبورند حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر به قعر دریا‌ها بروند. به همین دلیل افراد معمولی نمی‌توانند چنین ماهی را مشاهده کنند.

تیم تحقیقاتی علاوه بر ماهی شفاف یک عنکبوت دریایی بزرگ نارنجی با پا‌هایی بلند را شناسایی کرده که نام علمی آن Colossendeis است. این عنکبوت می‌تواند تا ۲۰ اینچ (۵۰.۸ سانتی‌متر) رشد کند و در عمق ۷۲۰۰ تا ۱۳۱۰۰ فوتی (۲۱۹۴ تا ۳۹۹۲ متر) زندگی کند. عنکبوت‌های دریایی معمولا شقایق‌های دریایی و سایر بی‌مهرگان را می‌خورند.

منبع: دیجیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر