آیا کسی توانسته در مبارزه ای واقعی بروس لی را شکست دهد؟
کد خبر: ۲۵۰۶۸۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2022 July 14    -    ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
علیرغم مهارت و توانایی بالای بروس لی در کونگ فو، شایعات زیادی از دهه ۱۹۶۰ وجود دارد مبنی بر اینکه این چهره افسانه‌ای دنیای هنر‌های رزمی در دو مبارزه خود شکست خورده است. با توجه به سرعت و مهارت قابل توجهی که بروس لی در فیلم هایش به نمایش می‌گذارد، خیلی ساده اکثر قریب به اتفاق ما به این باور می‌رسیم که او تمامی مبارزه هایش را با پیروزی به پایان رسانده است.

آیا کسی توانسته در مبارزه ای واقعی بروس لی را شکست دهد؟

آیا کسی توانسته در مبارزه ای واقعی بروس لی را شکست دهد؟«تابناک با تو» - علیرغم مهارت و توانایی بالای بروس لی در کونگ فو، شایعات زیادی از دهه ۱۹۶۰ وجود دارد مبنی بر اینکه این چهره افسانه‌ای دنیای هنر‌های رزمی در دو مبارزه خود شکست خورده است. با توجه به سرعت و مهارت قابل توجهی که بروس لی در فیلم هایش به نمایش می‌گذارد، خیلی ساده اکثر قریب به اتفاق ما به این باور می‌رسیم که او تمامی مبارزه هایش را با پیروزی به پایان رسانده است. شاید تا حدودی به همین دلیل بود که تصمیم کوئنتین تارانتینو برای به تصویر کشیدن مبارزه بروس لی با شخصیت برد پیت در فیلم Once Upon a Time in Hollywood بسیار جنجال آفرین شد. از طریق نقش‌هایی که تنها در ۵ فیلم رزمی بازی کرد، بروس لی اعتباری برای خود به عنوان بهترین بازیگری رزمی کار تاریخ سینما دست و پا کرد؛ و لی نه تنها به خاطر تصویری که روی صفحه نمایش از خود ارائه داد مورد احترام همگان بود بلکه در دنیای واقعی نیز یک رزمی کار با مهارت بی بدیل در نظر گرفته می‌شد.

آیا کسی توانسته در مبارزه ای واقعی بروس لی را شکست دهد؟

در طی سال ها، درگیری‌های بسیاری بر سر اینکه نتیجه مبارزه بروس لی با قهرمانان شناخته شده دنیای هنر‌های رزمی چه می‌شد وجود داشته است هر چند اکثراً پیروزی بروس لی را پیش بینی می‌کرده اند بدون توجه به اینکه حریف او چه کسی باشد. با این وجود، بر اساس شایعات، دو مبارزه بوده که بروس لی در آن‌ها شکست خورده است، که یکی از آن‌ها مقابل یک بدلکار هالیوودی به نام جین لبل (Gene LeBell) و دیگری یک رزمی کار چینی به نام وونگ جک مان بوده است. شایان ذکر است که اسناد کافی برای تایید رخ دادن این دو مبارزه وجود دارد، اما با قطعیت و سند معتبر نمی‌توان گفت که بروس لی در این مبارزه‌ها شکست خورده است. همچنین بر اساس برخی اسناد و گزارش ها، یکی از این مبارزه‌ها یک مبارزه واقعی و منصفانه نبوده است. در مورد مبارزه دیگر نیز داستان‌های زیادی وجود داشته که هر کدام برنده را فرد متفاوتی اعلام کرده اند.

آیا کسی توانسته در مبارزه ای واقعی بروس لی را شکست دهد؟

آیا کسی توانسته در مبارزه ای واقعی بروس لی را شکست دهد؟

جین لبل و بروس لی در سریال The Green Hornet

مبارزه با جین لبل در هنگام ساخت سریال The Green Hornet رخ داد و ظاهراً بدلکاران حاضر در پروژه از رویکرد خشن لی نسبت به سکانس‌های مبارزه چندان راضی نبودند و لبل را متقاعد کردند با او مبارزه کند. به جای انجام یک مبارزه واقعی با بروس لی، لبل از جثه بزرگ‌تر و قدرت بدنی بالاترش برای گرفتن بروس لی و قفل کردن بدن او استفاده کرده و در نهایت در حالی که او را روی پشت خود قرار داده و دور صحنه چرخاند. لی که نمی‌توانست خود را از قفل ایجاد شده توسط قدرت بدنی بالای لبل رها کند، خشمگین شده و فریاد می‌زد که رهایش کند و در نهایت لبل او را روی زمین گذاشت. از این رو نمی‌توان این ماجرا را یک باخت واقعی برای لی دانست، به ویژه به این خاطر که لبل با استفاده از فاکتور غافلگیری و ظاهراً از پشت او را گرفته بود.

آیا کسی توانسته در مبارزه ای واقعی بروس لی را شکست دهد؟

وونگ جک مان

در مورد مبارزه با وونگ جک مان، اما مبارزه آن‌ها جدی‌تر بوده و می‌توان آن را یک مبارزه رزمی واقعی دانست. به گفته همسر بروس لی، لیندا لی کدول، وونگ جک مان برای اینکه بروس لی را از آموزش هنر‌های رزمی چینی به آمریکایی‌ها منصرف کند، وی را در مبارزه‌ای واقعی شکست دهد. وونگ مدعی شده است که این مبارزه پس از ۲۰ دقیقه و به دلیل خستگی شدید بروس لی، نیمه تمام باقی مانده است. اگر روایت وونگ درست باشد، این نزدیک‌ترین تجربه بروس لی به شکست بوده است، اما این ادعا هیچگاه ثابت نشده است. ویلیام چن که خود نظاره گر این مبارزه بوده، می‌گوید که این مبارزه مساوی شده، اما همسر بروس لی می‌گوید که علیرغم دشواری این مبارزه برای لی به خاطر سبک خاص مبارزه وونگ، بروس لی در کمتر از سه دقیقه توانسته پیروز مبارزه باشد.

منبع: روزیاتو

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۴
7
2
او فقط یک بازیگر بود و حتی یک دقیقه از مبارزه او حتی در یک مسابقه باشگاهی هم وجود ندارد پس او از ترس شکست حتی با یک نفر هم مبارزه نکرده است ببر کاغذی یعنی امثال بروسلی فیلم هم که تکلیفش معلوم است فیلم است و سناریو دارد و حرکات هم نمایشی چون قرار است یک نمایش اجرا شود
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۴
0
0
بروس لی رزمی کاری بودباحرکاتی سریع وکارهایی خارق العاده متفکرانه مبارزه میکردوکسی بودکه درحین مبارزه میتوانست فنونی ابداع کرده وحریف رابه چالش بکشد
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر