یک ساعته آشپزخانه خود را برق بیندازید
کد خبر: ۲۵۰۶۳۴
تاریخ انتشار: 2022 July 19    -    ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
آشپزخانه قلب خانه است به همین ترتیب، اگر به آشپزخانه خود مرتب رسیدگی نکنید، ممکن است ضربان قلب خانه شما کند بزند. با توجه به اینکه رفت‌وآمد در آشپزخانه زیاد است، زودتر از سایر مکان‌ها کثیف می‌شود. قبل از هر چیزی اقلامی را که به آشپزخانه تعلق ندارد، داخل سبدی بگذارید و سبد را از آشپزخانه بیرون ببرید.

در کمتر از ۱ ساعت آشپزخانه خود را برق بیندازید

در کمتر از ۱ ساعت آشپزخانه خود را برق بیندازید«تابناک با تو» - آشپزخانه قلب خانه است به همین ترتیب، اگر به آشپزخانه خود مرتب رسیدگی نکنید، ممکن است ضربان قلب خانه شما کند بزند.

با توجه به اینکه رفت‌وآمد در آشپزخانه زیاد است، زودتر از سایر مکان‌ها کثیف می‌شود. در این مطلب به بیان روش‌های تمیز کردن سریع آشپزخانه می‌پردازیم.

روش‌های تمیز کردن سریع آشپزخانه

کافی ا‌ست چند راهکار ساده را به‌کار ببندید تا در کمترین زمان ممکن بتوانید آشپزخانه خود را برق بیندازید. چه راهکار‌هایی وجود دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

مرحله اول: تمیزکاری سطحی

قبل از هر چیزی اقلامی را که به آشپزخانه تعلق ندارد، داخل سبدی بگذارید و سبد را از آشپزخانه بیرون ببرید. سپس، تمامی ظرف‌ها و سطوح را بررسی کنید و آشغال‌ها را داخل سطل زباله بریزید. سینک را هم تمیز کنید و آشغال‌های آن را به سطل زباله منتقل کنید.

مرحله دوم: رسیدگی به ظرف‌های کثیف

ظرف‌های کثیف را جمع کنید و اگر ماشین ظرفشویی دارید، آن‌ها را داخل ماشین بچینید. در غیر این صورت، سینک خود را از با آب گرم پر کنید و مقداری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. ظرف‌های کثیف و چیز‌هایی را که ماشین نمی‌تواند از عهد شستن آن‌ها بربیاید، داخل آن بریزید.

مرحله سوم: تمیز کردن یخچال

یک یخچال کثیف، درهم و نامرتب شما را از آشپزی و خوردن غذا دل‌زده خواهد کرد. تمام قفسه‌های یخچال را خوب بررسی کنید و به چیز‌هایی که تاریخ مصرفشان گذشته یا به اشتباه داخل یخچال قرار گرفته‌اند، سروسامان دهید.

مرحله چهارم: تمیزکاری وسایل کوچک

آن چیزی که برای تمیزکردن این وسایل نیاز دارید، یک عدد دستمال جادویی میکروفیبر و اسپری ضد عفونی است. قسمت‌های بیرونی وسایلتان را به‌خوبی تمیز کنید و آن‌ها را از هر گونه لکه چربی، لکه غذا و گردوخاک پاک کنید.

مرحله پنجم: تمیزکاری سطوح از روش‌های تمیز کردن سریع آشپزخانه

در حال حاضر این است که آن‌ها را از هر گونه لکه و گردوخاکی پاک کنید. برای تمیز کردن کابینت چوبی یا فلزی و سایر سطوح، به یک دستمال میکروفیبر و یک محلول ضد عفونی‌کننده قوی و باکیفیت نیاز دارید. انواع سطوح مختلف را با روش‌های زیر می‌توانید تمیز کنید:

تمیز کردن کابینت چوبی

بهتر است پس از هربار آشپزی، سطوح کابینت‌هایتان را دستمال بکشید. اما اگر کابینت‌ها به تمیزکاری عمیق نیاز دارند، می‌توانید با آب و سرکه سفید شوینده درست کنید و با آن کابینت‌ها را تمیز کنید. البته شوینده سرکه به‌خوبی نمی‌تواند لکه‌های چربی را از سطوح بزداید. بنابراین، بهتر است از یک شوینده مخصوص لکه‌های چرب استفاده کنید.

در کمتر از ۱ ساعت آشپزخانه خود را برق بیندازید

تمیز کردن کابینت فلزی

بهترین روش برای تمیزکاری کابینت‌های فلزی استفاده از محلول آب گرم و سرکه سفید یا آب و مایع ظرفشویی است. همچنین، در صورتی که کابینت فاقد زنگ‌زدگی است، از الکل هم می‌توانید استفاده کنید. حتما بعد از تمیزکاری کابینت، بدنه و سطوح آن‌ها را خوب با دستمال خشک کنید.

تمیز کردن یخچال و گاز

بهترین روش برای برق‌انداختن و تمیز کردن یخچال، استفاده از پاک‌کننده‌های چندمنظوره یا مخلوط آب و سرکه یا آب و مایع ظرفشویی تمیز کنید.

مرحله ششم: تمیزکاری سینک از روش‌های تمیز کردن سریع آشپزخانه

تمیز کردن سینک و شیرآلات، مهم‌ترین بخش از فرایند تمیزکاری آشپزخانه است. اگر در مرحله دوم ظرفی را در سینک گذاشته‌اید، آن‌ها را بشویید. سپس برای تمیزکاری و ضد عفونی کردن سینک، آن را مجددا از آب گرم پر کنید و داخلش مایع ظرفشویی و در صورت لزوم مقداری سفیدکننده سطوح بریزید. برای تمیز کردن شیرآلات هم می‌توانید مقداری جوش شیرین را روی پارچه بریزید و با استفاده از آن شیرآلات را تمیز کنید و برق بیندازید.

مرحله هفتم: تمیزکاری سطوح

آخرین مرحله در تمیزکاری آشپزخانه، جاروکشیدن کف و دستمال‌کشیدن سرامیک‌ها است. ابتدا کف آشپزخانه را خوب جارو بکشید و خرده‌ریزه‌ها را جمع کنید. سرامیک‌هایتان را تی بشید و برق بیندازید. اگر کفپوش آشپزخانه‌تان فرش است، تنها کافی‌ست گردوغبار‌های آن را با جاروبرقی پاک کنید.

در کمتر از ۱ ساعت آشپزخانه خود را برق بیندازید

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر