نشانه‌های هشداردهنده تومور مغزی
کد خبر: ۲۴۹۹۳۸
تاریخ انتشار: 2022 August 05    -    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶
شش علامت برای تومور مغزی وجود دارد... کارشناسان به مردم هشدار می‌دهند که مراقب علائم کلیدی تومور مغزی باشند، زیرا اکثر مردم معمولا آن‌ها را نادیده می‌گیرند. این علائم هشداردهنده و «پرچم قرمز» شامل سردرد، تغییر در بینایی، تشنج، حالت تهوع و سرگیجه، خستگی و از دست دادن چشایی و بویایی است.

۶ علامت هشداردهنده تومور مغزی که نباید نادیده بگیرید

۶ علامت هشداردهنده تومور مغزی که نباید نادیده بگیرید«تابناک با تو» - شش علامت برای تومور مغزی وجود دارند که مثل «پرچم قرمز» هشدار دهنده هستند و نباید آن‌ها را نادیده گرفت، اما با مشاهده آن‌ها باید به دنبال کمک پزشکی باشید. با علائم تومور مغزی آشنا شوید.

شش علامتی که در ادامه می‌خوانید، ممکن است چیز جدی نباشند، اما کارشناسان از شما می‌خواهند در صورت تجربه کردن آنها، از پزشک متخصص خود کمک بگیرید.

کارشناسان به مردم هشدار می‌دهند که مراقب علائم کلیدی تومور مغزی باشند، زیرا اکثر مردم معمولا آن‌ها را نادیده می‌گیرند. این علائم هشداردهنده و «پرچم قرمز» شامل سردرد، تغییر در بینایی، تشنج، حالت تهوع و سرگیجه، خستگی و از دست دادن چشایی و بویایی است.

اگرچه نسبتاً نادر است، اما به افرادی که این علائم را تجربه می‌کنند توصیه می‌شود که آن‌ها را نادیده نگیرند و به پزشک خود مراجعه کنند.

سالانه بیش از ۱۱ هزار نفر به تومور مغزی مبتلا می‌شوند. در حالی که این تومور‌ها در بین بزرگسالان شایع‌تر است، اما کودکان نیز می‌توانند تحت تاثیر قرار بگیرند.

علائم ممکن است در افراد جوانی که دچار تشنج، مشکلات تعادلی، وضعیت غیرطبیعی سر، تاخیر در بلوغ، رشد غیرطبیعی، تشنگی بیش از حد و کاهش هوشیاری هستند، متفاوت باشد.

۶ علامت هشداردهنده تومور مغزی که نباید نادیده بگیرید

شش علامت «هشداردهنده» تومور مغزی عبارت اند از:

*سردرد
*تغییرات در بینایی
*تشنج
*حالت تهوع و سرگیجه
*خستگی
*از دست دادن چشایی و بویایی

تومور‌های مغزی می‌توانند غیر سرطانی و سرطانی باشند. این تومور‌ها بر اساس سرعت رشد و احتمال رشد مجدد آن‌ها پس از درمان درجه بندی می‌شوند.

تومور‌های درجه ۱ و ۲ درجه پایین هستند. تومور‌های درجه ۳ و ۴ درجه بالایی دارند به این معنی که احتمال رشد مجدد آن‌ها پس از درمان بیشتر است.

علائم دیگری که باید به آن‌ها توجه کرد تغییرات ذهنی یا رفتاری مانند مشکلات حافظه یا تغییرات شخصیتی و همچنین ضعف یا فلج پیشرونده در یک طرف بدن است.

اگر متوجه شدید که با تمرکز بر روی فعالیت‌های روزمره یا مشکلات حافظه خود مشکل دارید، احتمال کمی وجود دارد که می‌تواند نشانه‌ای از تومور مغزی باشد و مهم است که به دنبال کمک پزشکی باشید.

نشانه‌های هشداردهنده تومور مغزی

منبع: روزیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر