دکوراسیون داخلی روانشناسانه
کد خبر: ۲۴۹۶۵۱
تاریخ انتشار: 2022 July 04    -    ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
یکی از نکاتی که اکثر مواقع در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد تأثیرات دکوراسیون بر ناخودآگاه فرد است. شاید برایتان غیر قابل باور باشد، اما تصمیماتی که شما برای طراحی داخلی منزل یا محل کارتان می‌گیرید از ناخودآگاه شما نشأت می‌گیرد و متقابلا بر آن تاثیر می‌گذارد. رنگ دیوار‌های آشپزخانه ممکن است ناخودآگاه بر اساس تجارب قبلی شما انتخاب شده باشد....

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

دکوراسیون داخلی روانشناسانه«تابناک با تو» - یکی از نکاتی که اکثر مواقع در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد تأثیرات دکوراسیون بر ناخودآگاه فرد است. شاید برایتان غیر قابل باور باشد، اما تصمیماتی که شما برای طراحی داخلی منزل یا محل کارتان می‌گیرید از ناخودآگاه شما نشأت می‌گیرد و متقابلا بر آن تاثیر می‌گذارد. رنگ دیوار‌های آشپزخانه ممکن است ناخودآگاه بر اساس تجارب قبلی شما انتخاب شده باشد و همین رنگ در افزایش یا کاهش استرس شما مشارکت داشته باشند و نوع مبلمان راحتی که شما برای منزلتان بر می‌گزینید برگرفته از چیزی است که در ضمیر نا خود آگاهتان جا خوش کرده و می‌تواند منجر شود که دیگران شما را فردی سرد با رفتاری کاملاً رسمی و یا برعکس تلقی کنند. آیا می‌خواهید مطمئن شوید که خانه تان اثر و احساس خوبی در شما ایجاد می‌کند؟ لطفاً اطلاعات بیشتری را در رابطه با جوانب روانشناسانه دکوراسیون مطالعه کنید و این اطلاعات را با توجه به روحیات خود به کار گیرید تا دکوراسیونی را که برای شما مناسب‌تر است خلق کنید. در این مطلب می‌توانید به اطلاعاتی در رابطه با تأثیرات دکوراسیون بر ناخودآگاه دست یابید. با ادامه مطلب با ما همراه شوید.

رنگ‌ها در تعیین حال و هوای شما نقش مهمی ایفا می‌کنند

اینکه رنگ‌ها عناصر اصلی و مهمی در تعیین چگونگی درک و تجربه ما از دنیای اطرافمان هستند مسئله جدیدی نیست. اما این موضوع که رنگ‌های محیط اطرافمان تأثیر معین و نهایی را بر روی حالات و عواطف ما می‌گذارند ممکن است برای بعضی‌ها حیرت آور باشد. زمانی که اقدام به طراحی دکوراسیون منزلتان کردید از رنگ‌هایی استفاده کنید که با روحیات و تجارب خوب شما جور در بیایند. در این قسمت تأثیر روانی رنگ‌های پایه و اصلی را بر اساس کتاب یوهان فون گوته تئوری رنگ‌ها شرح می‌دهیم.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

قرمز

نماد قدرت و شور و اشتیاق است. این رنگ می‌تواند گرمای بیشتری را به فضای منزلتان ببخشد و آن را صمیمی‌تر جلوه دهد.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

نارنجی

نماد انرژی و خلاقیت است و پیشنهاد می‌شود که این رنگ را به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید، زیرا وجود مقدار زیادی از این رنگ در فضا موجب خستگی و سردرگمی روان شما می‌شود.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

زرد

رنگ شادی و خلاقیت است. این رنگ در ترکیب با رنگ‌های خنثی و آرام بهتر عمل می‌کند و اگر اتاق‌ها سرشار از نور طبیعی باشند استفاده از این رنگ سبب خلق محیطی آرام می‌شود.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

بنفش

این رنگ فضا را لوکس و مجلل نشان می‌دهد. بهترین استفاده آن در اتاق نشیمن‌های رسمی و بزرگ است که با مبلمان سلطنتی دکور شده است.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

سبز

این رنگ کیفیتی آرامش بخش دارد. انتخاب رنگ سبز در راهرو و قسمت ورودی منزل بهترین انتخاب است، زیرا تغییر محیط از فضای بیرون به فضای داخل خانه را آسان‌تر می‌کند.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

آبی

آبی موجب تداوم بخشیدن به احساس آرامش و تازگی در فضا می‌شود. این رنگ مناسب محیط‌هایی است که نسبت به مساحت آن‌ها وسائل زیادی درونشان قرار می‌دهیم مانند آشپزخانه و حمام.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

سیاه

این رنگ رنگ قدرت است. از رنگ سیاه می‌توانید برای وسائل مهم و گیرایی که مشتاق هستید توجه دیگران را به آن جلب کنید استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

سفید

این رنگ احساسی از پاکی و تمیزی را در افراد به وجود می‌آورد. می‌توانید از این رنگ برای تفکیک فضا بهره ببرید. اما بهتر است رنگ سفید را در ترکیب با رنگ‌های دیگر استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که همیشه انتخاب سه رنگ متفاوت در دکوراسیون منزلتان از استفاده یک رنگ و یک تناژ بهتر است. شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی در زمینه مانند دیوار‌ها و زمین، از رنگ‌های آرام و سرد برای مبلمان و وسایل بزرگ دیگر و از رنگ‌های مهیج برای وسائل تزئینی و گیرایی مانند کوسن‌ها استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

دکوراسیون منزلتان شخصیت شما را آشکار می‌کند

بعد از رنگ زدن دیوار‌ها و کف منزل زمان آن می‌رسد که فضا را پر کنید. در وهله اول هر ابزار و وسایلی با توجه به کارایی خود در محیط قرار می‌گیرند. اما فراتر از این مسئله ترکیب هر چیزی که در طراحی منزل شما دخیل است از مبلمان و صندلی‌ها گرفته تا دکور‌هایی که به دیوار نصب می‌کنید و زیر لیوانی‌هایی که بر روی عسلی‌ها قرار می‌دهید بیان کننده ویژگی‌های شخصیتی و امیال شما هستند. زمانی که مهمانی را به خانه خود دعوت می‌کنید به غیر از تصویر کلی فضای منزل شما چهار معیار ارزشی وجود دارند که در بیان ناخود آگاه شما تأثیر دارد. این چهار معیار ارزشی کدامند؟

عملکرد اشیا

آیا این وسایل نیاز شما را پوشش می‌دهد؟ آیا میز ناهارخوری به اندازه کافی بزرگ است که تمامی اعضای خانواده بتوانند دور آن بنشینند؟ آیا فرش یا موکت تمامی کف اتاق را پوشش می‌دهد؟

هزینه

آیا این وسیله از لحاظ قیمتی با ارزش است؟ آیا ترجیح می‌دهید که از یک مبل راحتی تک نفره گران قیمت در اتاق خواب استفاده کنید یا کل اتاق خواب را با هزینه‌ای یکسان و مناسب دکور کنید؟

استفاده نمادین از اشیا

آیا گزینه‌هایی را که برای دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنید وابستگی عاطفی برای شما دارند؟ شما یک کلکسیون از عکس‌های خانوادگی را برای نصب بر دیوار منزلتان انتخاب می‌کنید یا یک اثر هنری و نقاشی را؟

نشانه‌ها

آیا اشیای مورد استفاده در دکوراسیون منزلتان نشانه و نماد خاصی دارند؟ آیا این وسایل متعلق به برند خاصی هستند؟

فردی که روی در یخچال را از نقاشی‌های کودک خود یا کارت پستال‌هایی که از طرف دوستان خود گرفته است پر می‌کند در مقایسه با فردی که دکوراسیونی مینیمال برای آشپزخانه خود تدارک دیده اجتماعی‌تر است و سرشار از احساسات. پس هنگام خرید هر نوع وسیله‌ای برای منزلتان و دکور آن‌ها دقت کنید تا در نهایت دکوراسیون منزل شما اثری مطلوب و با توجه به روحیاتتان بر شما و دیگران بگذارد.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

برای انرژی بخشیدن به فضای منزلتان از فنگشویی استفاده کنید

اگر مایلید تا تغییراتی در زندگی و روحیات خود ایجاد کنید چرا با تغییرات دکوراسیون منزلتان شروع نمی‌کنید؟ هنر باستانی چینی فنگشویی بیشتر از ۳۰۰۰ سال است که در کل دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و افرادی که از این هنر در طراحی داخلی منزل یا محیط کار خود بهره می‌برند معتقدند که تداوم عمل کردن به قوانین فنگشویی سبب جذب کردن موفقیت، خوش شانسی، عشق و انرژی‌های مثبت می‌شود. پیروی صحیح از قوانین فنگشویی نیازمند این است که افراد کل محیط را از نظر نقشه انرژی بررسی کنند و سپس هر جنبه‌ای از دکور، رنگ‌ها و مواد طبیعی را با توجه به این نقشه در خانه اجرا کنند. اگر هنوز برای اجرای اصول فنگشویی آمادگی لازم را ندارید موارد دیگری نیز وجود دارند که هر شخصی می‌تواند برای افزایش انرژی منزل از آن‌ها بهره ببرد.

دکوراسیون داخلی روانشناسانه

به جای فنگشویی این کار‌ها را بکنید

ورودی از مهمترین قسمت‌های خانه است که می‌تواند در جذب افراد هنگام داخل شدن به محیط خانه تأثیر فراوانی داشته باشد. مطمئن شوید که قسمت ورودی خانه به اندازه کافی مرتب و رنگارنگ است و محیطی دوستانه دارد که سبب جذب افراد می‌شود. مبلمان خانه را به گونه‌ای بچینید که به راحتی قادر به رفت و آمد بین آن‌ها باشید و همچنین بتوانید فضای ورودی خانه را به راحتی مشاهده کنید. می‌توانید از عناصر طبیعی مانند گل و سنگ‌های زیبا یا انرژی زا مانند سنگ نمک بهره ببرید. سعی کنید که منزلتان همیشه در یک شرایط مساعد و به دور از شلوغی باشد. زیرا نظم و ترتیب سبب آرامش خاطر شما می‌شود و ناخود آگاه شما را برای انجام کار‌های خلاقانه‌تر آماده می‌کند.

با توجه به موارد گفته شده در این مطلب به راحتی می‌توانید تأثیر دکوراسیون داخلی را بر ناخودآگاه خود کنترل کنید و آن را بهبود ببخشید.

منبع: خوگر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر