جزئیاتی جدید در خصوص تسویه حساب وام ازدواج
کد خبر: ۲۴۸۶۹۴
تاریخ انتشار: 2022 June 23    -    ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
بر اساس نامه‌ای از رئیس سازمان امور مالیاتی رئیس بانک مرکزی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج نیازی به تسویه حساب مالیاتی ندارد.

در راستای تسهیل در پرداخت وام ازدواج به جوانان، داوود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نامه‌ای به علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی نوشت: بر اساس ماده یک ضوابط اجرایی تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم که توسط این سازمان و بانک مرکزی تعیین شده است، اشخاص حقوقی در هنگام اخذ تسهیلات از مبلغ ۵ میلیارد ریال و بالاتر به اشخاص حقیقی، صاحبان مشاغل در هنگام اخذ تسهیلات از مبلغ ۲ میلیارد ریال به بالاتر مشمول حکم تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم و ضوابط اجرایی آن می‌باشد.

 
 

به قرار اطلاع واصله با توجه به افزایش سقف تسهیلات ازدواج، این تسهیلات نیز مشمول سقف مذکور در ماده یک ضوابط اجرایی فوق شده است. با عنایت به اینکه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج صرفا به منظور تشویق به ازدواج و تامین وسایل اولیه زندگی مشترک و بدون توجه به فعالیت شغلی زوجین پرداخت می‌شود، لذا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج مشمول حکم تبصره یادشده نیست.

 

نامه منظور به بانک مرکزی

در این نامه آمده است؛ به منظور تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از مراجعات غیرضرور دستور فرمایید از ارسال استعلام مالیاتی وام ازدواج برای متقاضیان به این سازمان خودداری شود.

خبرآنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر