روش‌های آسان‌تر و ساده‌تر کردن زندگی
کد خبر: ۲۴۷۶۴۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2022 June 14    -    ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
با ده روش ارائه شده توسط یکی از نویسندگان کتاب‌های موفقیت آشنا شوید که به کمک آن‌ها می‌توانید زندگی خود را آسان‌تر و ساده‌تر کرده و به سبک زندگی شادتری دست پیدا کنید. یکی از نویسندگان کتب موفقیت، بر این باور است که کاربرد راه‌های ساده زیستی در زندگی یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به زندگی شاد و دلخواه است.

راه‌های ساده زیستی و روش‌های آسان‌تر و ساده‌تر کردن زندگی

راه‌های ساده زیستی و روش‌های آسان‌تر و ساده‌تر کردن زندگی«تابناک با تو» - با ده روش و راه‌های ساده زیستی ارائه شده توسط یکی از نویسندگان کتاب‌های موفقیت آشنا شوید که به کمک آن‌ها می‌توانید زندگی خود را آسان‌تر و ساده‌تر کرده و به سبک زندگی شادتری دست پیدا کنید.

جاشوا بکر یکی از نویسندگان کتب موفقیت، بر این باور است که کاربرد راه‌های ساده زیستی در زندگی یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به زندگی شاد و دلخواه است و برای آسان‌تر کردن زندگی در بخش‌های مختلف، ده پیشنهاد دارد که در زیر با آن‌ها آشنا می‌شوید:

راه‌های ساده زیستی و آسان کردن زندگی

ساده کردن زندگی و یا به بیان دیگر ساده زیستی، تعادل، آزادی و شادی به همراه خواهد داشت. هنگامی که این سبک از زندگی را آغاز کرده و مزایای آن را تجربه کنید، کم کم از خود می‌پرسید: “دیگر کدام قسمت از زندگی ام را بهتر است ساده کنم و روی چه چیز‌های ضروری تمرکز کنم؟ ”

به محض اینکه به جواب این سوال دست پیدا کنیم، مهم‌ترین چیز‌ها در زندگی مان را درک خواهیم کرد.

بر اساس ماجرا‌های شخصی زندگی خود، مکالمه‌ها و مشاهداتی که در زندگی داریم، ده مورد از مهم‌ترین چیز‌هایی که می‌تواند در زندگی امروز شما ساده‌تر شده و آغازی برای سبک زندگی شادتر و متعادل‌تر باشد در زیر دسته بندی شده است.

بخش اول: دارایی‌ها

از اولین گام‌ها برای کاربرد راه‌های ساده زیستی رسیدگی به دارایی‌ها و لوازم است. داشتن میزان بالایی از لوازم مادی در زندگی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنیم زندگی ما را پیچیده‌تر می‌کند. چنین چیز‌هایی هم حساب بانکی و هم انرژی ما را می‌خورد و در عین حال توجه مان را به سمت خود جلب کرده و از موضوعات مهم‌تر باز می‌داد. چنین چیز‌هایی ما را از کسانی که دوست داریم و همچنین از زندگی بر اساس ارزش هایمان دور می‌کند. اگر زمانی را صرف دور ریختن و جدا سازی لوازم غیر ضروری از زندگی خود کنید، مطمئنا هرگز پشیمان نخواهید شد.

بخش دوم: تعهدات زمانی

بیشتر ما روزهایمان را از ابتدا تا انتها پر از تعهدات زمانی می‌کنیم: کار، خانه، فعالیت‌های بچه ها، رویداد‌های اجتماعی، سرگرمی‌ها …؛ و این لیست همچنان ادامه دارد. در صورت امکان خود را از تعهدات زمانی که با بزرگترین ارزش هایتان در یک جهت قرار ندارد، آزاد کنید.

روش‌های آسان‌تر و ساده‌تر کردن زندگی

بخش سوم: اهداف‌ها

تعداد اهدافی که در زندگی به دنبال آن‌ها هستید را به یک تا دو مورد کاهش دهید. با کاهش تعداد اهدافی که به دنبال کسب آن‌ها هستید در حقیقت تمرکز شما ارتقا یافته و به دنبال آن میزان موفقیت افزایش پیدا می‌کند. لیستی از چیز‌هایی که می‌خواهید در زندگی کسب کنید انتخاب کرده و دو تا از مهم‌ترین‌های آن را انتخاب کنید. هنگامی که یکی از آن‌ها را به سرانجام رساندید، یک هدف دیگر به لیست خود اضافه کنید.

بخش چهارم: افکار منفی

بیشتر افکار منفی کاملا بی فایده هستند و از دیگر بخش‌هایی است که باید راه‌های ساده زیستی را در آن اعمال کرد. نفرت، تلخی و حسادت هرگز سطح کیفیت زندگی حتی یک انسان روی زمین را هم ارتقاء نمی‌دهد. مسئولیت ذهن خود را بپذیرید. آسیب‌ها و ناراحتی‌های گذشته را ببخشید و افکار مثبت را جایگزین افکار منفی خود کنید.

بخش پنجم: بدهی‌ها

اگر بدهی‌ها شما را اسیر خود کرده اند، آن‌ها را کاهش دهید. از همین امروز شروع کنید. هرکاری که فکر می‌کنید تا خود را از زیر این بار خلاص کنید، انجام دهید. به گزارش پرشین وی کمکی که نیاز است را پیدا کرده و یاد بگیرید چطور از زیر بار بدهی بیرون بیایید. زندگی لوکس امروز خود را فدا کنید تا فردا از آزادی لذت ببرید.

بخش ششم: حرف‌ها و کلمات

از کلمات کمتری استفاده کنید. حرف‌ها و سخنرانی‌های خود را ساده و صادقانه نگه دارید و حرف هایتان از ته دل باشد. از غیبت و شایعه پراکنی بپرهیزید.

بخش هفتم: مواد غذایی مصنوعی

از خوردن چربی‌های ترانس، غلات تصفیه شده (نان سفید)، شربت ذرت با فروکتوز بالا و سدیم زیاد پرهیز کنید. این مواد را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید تا سطح انرژی شما در کوتاه مدت و میزان سلامتی تان در بلند مدت افزایش پیدا کند. همچنین تا حد امکان مصرف دارو‌های رایج داروخانه‌ای را کاهش داده و اجازه دهید بدن به صورت طبیعی خود را درمان کند، چراکه وابسته مصرف چنین موادی شده است.

روش‌های آسان‌تر و ساده‌تر کردن زندگی

بخش هشتم: زمان کار با صفحات نمایش

مطمئنا توجه به زمان استفاده از صفحات نمایشی مختلف نیز در راه‌های ساده زیستی امروزی نقش مهمی دارند. توجه به تلویزیون، فیلم، بازی‌های ویدیویی و اعتیاد به تکنولوژی بیشتر از حدی که فکرش را کنید روی زندگی تاثیر می‌گذارد. رسانه ها، ارزش‌های شما را تغییر می‌دهند. شروع به احاطه کردن زندگی شما می‌کنند و تاثیر قابل توجهی روی رفتار‌ها و دیدگاه‌های شما خواهند گذاشت. متاسفانه وقتی به طور منظم در چنین دنیایی زندگی کنید، حتی متوجه چگونگی تاثیرگذاشتن روی خودتان نمی‌شوید. تنها راهی که می‌توان این تاثیر را در زندگی کم کرد، خاموش کردن این لوازم است.

بخش نهم راه‌های ساده زیستی: ارتباط با دنیای بیرون

از دیگر راه‌های ساده زیستی رسیدگی به رابطه هاست. روابط با دیگران خوب است، ولی حواس پرتی‌های بیرونی زیاد، بد است. یاد بگیرید چه زمانی تلفن را خاموش کرده، از شبکه‌های اجتماعی خارج شوید و یا پیامک نخوانید! روی مهم‌ترین‌ها و نه ضروری‌ها تمرکز کنید. به گزارش پرشین وی جریان ثابتی از حوس پرتی‌ها از جانب افراد دیگر، ممکن است به شما احساس مهم بودن، مورد نیاز بودن، خواستنی بودن بدهد، ولی همه این‌ها در توجه به مهم‌ترین‌ها کاملا تفاوت دارد.

بخش دهم: چند وظیفه‌ای بودن

یافته‌های علمی نشان می‌دهد که انجام چند کار همزمان با هم سطح استرس را بالا و میزان بازدهی را کاهش می‌دهد. ولی انجام تنها یک کار یکی از هنر‌های فراموش شده است که باید آن را یاد بگیرید. در یک زمان، تنها یک کار را در دست بگیرید. به خوبی آن را انجام دهید و زمانی که کامل شد، سراغ کار بعدی بروید.

منبع: پرشین وی

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۴
0
1
عالی بود
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر