چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟
کد خبر: ۲۴۷۱۱۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2022 June 07    -    ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
تا همین چند سال پیش اگر کک و مکی‌ها می‌فهمیدند که روزگاری ویژگی پوستی‌شان ترند روز می‌شود غیر ممکن بود باور کنند. سال‌ها بود که زنان بسیاری که روی صورتشان کک و مک داشتند سعی می‌کردند این ویژگی پوستی‌شان را با مواد آرایشی بپوشانند؛ اما در چند سال اخیر همین ویژگی پوستی تبدیل به یکی از داغ‌ترین ترند‌های آرایشی شده است.

چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟

چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟«تابناک با تو» - تا همین چند سال پیش اگر کک و مکی‌ها می‌فهمیدند که روزگاری ویژگی پوستی‌شان ترند روز می‌شود غیر ممکن بود باور کنند. سال‌ها بود که زنان بسیاری که روی صورتشان کک و مک داشتند سعی می‌کردند این ویژگی پوستی‌شان را با مواد آرایشی بپوشانند؛ اما در چند سال اخیر همین ویژگی پوستی تبدیل به یکی از داغ‌ترین ترند‌های آرایشی شده است. در این مطلب به این ترند عجیب و در عین حال بسیار آوانگارد و پرمعنا در دنیای مد می‌پردازیم؛ این که این ترند آرایشی مد روز چطور انقدر همه‌گیر شده است و چطور می‌توان در چند مرحله آرایش کک و مک‌دار را روی صورت پیاده‌سازی کرد.

کک و مک چیست؟

چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟

کک و مک‌ها نقاط قهوه‌ای کوچکی روی پوست هستند. این نقاط ریز در مناطقی از پوست که در معرض آفتاب قرار دارند ظاهر می‌شوند. در اکثر موارد کک و مک‌ها بی‌ضرر هستند و مشکل پزشکی برای سلامتی پوست فرد ایجاد نمی‌کنند.

علت به وجود آمدن کک و مک تولید بیش از حد ملانین (رنگدانه‌های پوست و مو) است. به طور کلی این نقاط ریز قهوه‌ای از تحریک تابش پرتوی ماوراء بنفش (UV) ناشی می‌شود. شرایط محیط زندگی و ژنتیک فرد احتمال افزایش یا کاهش کک و مک را تغییر می‌دهد. در بعضی افراد ژن خاصی معروف به MC۱R وجود دارد که خود به خود در بدن تولید ملانین را تغییر می‌دهد و موجب بروز این عارضه می‌شود. این ژن بر روی همه افراد یکسان عمل نمی‌کند.

در یونان باستان زنانی که کک و مک داشتند به عنوان الهه و عاشقان خورشید شناخته می‌شدند. این ویژگی پوستی در آن زمان به جای این که یک عیب و ایراد ظاهری شناخته شود به عنوان یکی از ملاک‌های زیبایی شمرده می‌شد. اما با گذشت زمان این رنگدانه‌ها به مایه شرمساری تبدیل شدند و زنان این عارضه‌های پوستی بی ضرر را با انواع پودر‌های آرایش صورت می‌پوشاندند تا دیده نشود.

در چند سال اخیر، اما کک و مک نه تنها دیگر یک عارضه پوستی بدشکل محسوب نمی‌شود؛ بلکه حتی به یکی از ترند‌های آرایشی داغ تبدیل شده است. اگر به‌طور طبیعی صورت‌تان دارای کک و مک است، باید خوشحال باشید، چون این روز‌ها دنیای مد از این لکه‌های قهوه‌ای کوچک روی گونه‌هایتان به‌خوبی استقبال می‌کند و آن‌ها را دوست دارد. می‌توانید با خیال راحت دست از درمان این ویژگی‌های پوستی بی ضرر بردارید و کرم پودر‌های سنگین را کنار بگذارید؛ چرا که دیگر نیازی به پوشاندن این لکه‌های قهوه‌ای دوست‌داشتنی ندارید.

کک و مک‌های محبوب و پرطرفدار؛ یک ترند عجیب و بسیار معنادار در صنعت مد

در چند سال اخیر، اما کک و مک خود به یک ترند آرایشی تبدیل شده است؛ افراد کک و مکی نه تنها دیگر مجبور به پوشاندن کک و مک‌هایشان زیر کرم پودر‌ها و آرایش‌های سنگین نیستند؛ بلکه خاصیت خاص صورت آن‌ها خود به یک ترند داغ تبدیل شده است. در کت واک‌ها مدل‌های بسیاری را مشاهده می‌کنیم که یا صورتشان کک و مک دارد و یا نوعی گریم و آرایش کک و مکی روی صورتشان انجام داده‌اند. محصولات آرایشی مخصوص ایجاد کک و مک به بازار وارد شده‌اند و بعضی از این محصولات با ایجاد کک و مک‌های رنگارنگ و درخشان در ترند‌های آرایشی تغییرات بزرگی را ایجاد کرده‌اند.

سلبریتی‌های متعددی هم می‌توانیم در دنیای مد و سینما ببینیم که کک و مک‌هایشان را دوست دارند و آن‌ها را نمی‌پوشانند. مگان مارکل (همسر شاهزاده هری، نوه‌ی ملکه انگلستان) جزو سلبریتی‌هاییست که در ترند صورت کک و مکی نقش داشته است. مارکل روی صورتش کک و مک‌هایی طبیعی دارد و حتی در روز عروسی باشکوهش هم سعی بر پنهان کردن آن‌ها نداشت. او حتی در مصاحبه‌ای هم که با مجله ووگ انجام داد به عکاس این مصاحبه گفته بود می‌خواهد کک و مک‌هایش در عکس دیده شوند.

 چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟

اما واتسون هم از جمله بازیگرانی که است که علاقه‌ای به پوشاندن کک و مک‌هایش ندارد. در مراسم متعدد و فوتوشوت‌های متعددی می‌توانیم، اما واتسون را با کک و مک‌هایش ببینیم. گویینت پالترو هم از جمله سلبریتی‌هایی است که علاقه‌ی زیادی به کک و مک‌هایش دارد و با وجود این که سفیر خط تولید محصولات آرایشی زیادی است در صفحه‌های اجتماعی او می‌توانیم تصاویر زیادی از این هنرمند زیبا با کک و مک‌های طبیعی‌اش ببینیم.

 چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟

ترند شدن آرایش صورت کک و مکی را می‌توانیم یک ترند پرمعنا بدانیم؛ مهم‌ترین نکته‌ای که این ترند داغ برای ما روشن می‌کند این است که بسیاری از معیار‌های زیبایی به تبلیغات و مدیا وابسته‌اند و می‌توانند در گذر زمان دست‌خوش تغییر شوند. شعار «خودت را آن طور که هستی دوست داشته باش» و رواج آرایش طبیعی و لایت را می‌توانیم از جمله مهم‌ترین عواملی بدانیم که در داغ شدن و رواج این ترند آرایشی مد روز تاثیر بسیار داشته‌اند.

ترند داغ و مد روز؛ آرایش صورت کک و مک‌دار در پنج مرحله

اکر شما صورت کک و مکی ندارید، اما علاقه‌مندید این ترند آرایشی داغ و مد روز را روی چهره‌تان ایجاد کنید، با انجام این پنج مرحله می‌توانید یک آرایش به روز و کک و مکی داشته باشید.

مرحله‌ی ۱: انتخاب محصول مناسب برای ایجاد کک و مک

در سال گذشته برخی از برند‌های تولید کننده‌ی محصولات آرایشی به طور خاص محصولاتی را تولید کرده‌اند که مخصوص ایجاد کک و مک روی پوست صورت هستند؛ اما اگر شما این محصولات را در اختیار ندارید، بهترین ابزار‌ها برای ایجاد کک و مک روی پوست صورت سایه‌ها و مداد‌های ابرو هستند. همچنین می‌توانید از قلمو‌های بسیار نازک استفاده کنید.

نکته‌ی مهمی که در اینجا اهمیت دارد، انتخاب رنگ مناسبی است که برای ایجاد کک و مک روی پوست مناسب باشد. اگر اختلاف رنگ بین مداد و سایه ابرویی که انتخاب می‌کنید زیاد باشد، کک و مک‌هایی که روی پوست صورتتان ایجاد می‌کنید حالتی غیر طبیعی خواهد داشت. به خصوص اگر پوست رنگ‌پریده‌ای دارید این اختلاف رنگ زیاد به چشم خواهد آمد.

می‌توانید از با یک سایه یا مداد ابرو فقط یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست‌تان شروع کنید و ببینید که چگونه به نظر می‌رسد. اگر دیدید که می‌خواهید کک و مک‌ها واضح‌تر و نمایان‌تر باشند می‌توانید باز هم یک درجه تیره‌تر انتخاب کنید. اگر به آرایش‌های جسورانه و خاص هم علاقه‌مندید می‌توانید در کنار مداد یا سایه قهوه‌ای از کمی سایه یا مداد طلایی و استفاده کنید و کمی سایه اکلیلی و برنزر را هم به آرایش‌تان اضافه کنید. اگر اهل میک‌آپ جسورانه هستید، اکلیل‌های رنگی و سایه‌های رنگی هم می‌تواند به عنوان کک و مک روی صورت جذاب و منحصر به فرد باشد.

مرحله‌ی ۲: پوست‌تان را زیرسازی و آماده کنید

این که بخواهید زیر کک و مک مصنوعی‌تان کرم پودر داشته باشید یا نه بستگی به سلیقه‌تان دارد؛ اما به طور کلی ترند چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟ باید جلوه‌ی نچرالی به صورت شما بدهد؛ بنابراین اگر هم می‌خواهید کرم پودر بزنید بهتر است از یک مدل کرم پودر سبک با بی‌بی کرم استفاده کنید. اگر هم نمی‌خواهید کرم بزنید، باید پوست‌تان جلوه‌ای سالم و پر طراوت داشته باشد. پس به پوست‌تان رسیدگی کنید؛ آب زیاد بنوشید، مرطوب‌کننده را فراموش نکنید و برای بهترشدن جلوه‌ی کک و مک‌ها پوست را سالم و زیبا کنید. استفاده از پرایمر هم باعث می‌شود اثر کک و مک‌هایی که می‌خواهید روی پوست‌تان ایجاد کنید ماندگار‌تر شود.

مرحله‌ی ۳: نقطه‌گذاری را آغاز کنید

حالا که مداد یا سایه مورد نظرتان را انتخاب کردید و پوستتان هم کاملا آماده است نوبت به نقطه‌گذاری و ایجاد کک و مک می‌رسد. برای گذاشتن کک و مک مصنوعی روی پوست باید پراکنده و نامنظم این کار را انجام بدهید؛ چون اگر خیلی منظم و با فاصله‌هایی برابر لک‌ها را روی صورت بگذارید، دیگر چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟ شما جلوه‌ی طبیعی نخواهد داشت.

چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟

روی قسمت‌هایی از صورتتان که نور خورشید به طور طبیعی به آن‌ها برخورد می‌کند متمرکز شوید؛ یعنی روی استخوان‌های گونه، بینی و پیشانی. نقطه‌ها و لکه‌های کک و مک باید روی این سه ناحیه متمرکز باشند و در دیگر نواحی هم خیلی ملایم و ظریف پخش شود. دقت کنید که این نقاط و لکه‌ها کاملا غیر متقارن و نا‌منظم باشند.

مرحله‌ی ۴: لکه‌های کک و مک ایجاد شده را محو و پخش کنید

چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟

به خاطر داشته باشید که لکه‌های کک و مک نباید شبیه به یکدیگر باشند. با محو نقاطی که با مداد یا سایه ابرو ایجاد کرده‌اید بهترین نتایج را خواهید گرفت. به این شکل که نقاط را محو کنید و سپس روی همان‌ها نقطه‌ی جدید بگذارید تا رنگدانه را تقویت کنید و دوباره محو کنید. حتی مقدار رنگ کک و مک‌ها هم باید با یکدیگر متفاوت باشد تا جلوه‌ای طبیعی ایجاد شود. برای محو کردن کک و مک‌ها روی نقاط با نوک انگشتان‌تان ضربه بزنید. همچنین می‌توانید برای محو کردن آن‌ها از براش‌های آرایشی استفاده کنید. براش‌های آرایشی کوچک مانند براش‌های سایه یا براش‌های لب برای این کار مناسب‌اند.

مرحله‌ی ۵: با پودر یا اسپری فیکس کک و مک‌هایتان را فیکس کنید

در مرحله‌ی آخر با پودر و یا اسپری فیکس می‌توانید آرایش‌تان را فیکس کنید تا اثر کک و مک‌ها روی صورت تا چند ساعت باقی بماند.

ایجاد کک و مک روی پوست جوش دار

یکی از بهترین مزیت‌های ترند جدید و ورود کک و مک به دنیای مد این است که می‌تواند جوش‌های صورت را پوشش بدهد و کاری کند که زیاد نمایان نباشند. در روز‌هایی که جوش می‌زنید و پوست‌تان با شما راه نمی‌آید، کافی است که ابتدا با کرم پودر و کانسیلر پوست را بپوشانید و بعد با مداد ابروی یا سایه قهوه‌ای روی جوش‌هایی که پوشانده‌اید، لکه‌های قهوه‌ای بگذارید. این روش هم می‌تواند پوست‌تان را بدون جوش نشان بدهد و هم این که آرایشی مد روز و ترند خواهید داشت.

اگر صورتتان کک و مک داشته باشد چطور آرایش کنید؟

چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟

اما اگر صورتتان کک و مک دارد شما چند مرحله در این ترند داغ جلوتر هستید. پوست‌تان را شفاف و باطراوت نگه دارید و از زندن کرم پودر‌های سنگین خودداری کنید و اجازه بدهید کک و مک‌هایتان بدرخشند. استفاده از کمی برنزر هم ایده‌ی خوبی است و سایه طلایی برنزر‌ها روی کک و مک‌ها می‌تواند پوست‌تان را جذاب‌تر نشان بدهد. مصرف کمی هایلایتر و بعد اسپری فیکس کننده هم ظاهرتان را شیک و متفاوت می‌کند. پس به فکر استفاده از این موارد هم باشید و نهایت لذت را از زیبایی‌های خدادادی صورت‌تان ببرید.

برانزر چیست و بهترین برانزر با توجه به نوع پوست کدام است؟

ایجاد کک و مک با حنا

استفاده از حنا و یا لوسیون و کرم برنزه کننده یکی دیگر از روش‌های ایجاد کک مک روی پوست صورت است که ماندگار‌تر از آرایش و گریم خواهد بود. برای این که نتیجه‌ی بهتری بگیرید بهتر است از یک قلموی بسیار ظریف استفاده کنید. پودر حنای محلول در آب و یا کرم برنزه کننده را در یک ظرف کوچک بریزید و با قلمو بینی، استخوان گونه و پیشانی‌تان را نقطه‌گذاری کنید.

این روش به نسبت روش قبلی ماندگار‌تر است، فقط به خاطر داشته باشید که در این روش باید صورتتان کاملا تمیز باشد و نیازی نیست که کرم پودر بزنید و زیرسازی انجام دهید. بعد از این که نقاط حنا را روی صورت‌تان گذاشتید پس از دقایقی صورتتان را بشویید. در این حالت بین سه تا یک هفته اثر کک و مک روی صورت‌تان باقی می‌ماند.

تتوی کک و مک؛ یک ترند بسیار پرطرفدار که ممکن است خطرناک باشد

برخی هم انقدر به ترند چهره‌های کک مکی علاقه‌مندند که نقاط کک و مک را روی صورتشان تتو می‌کنند. تتو برای بخش‌هایی از بدن مانند ابرو، گردن و دست و پا ممکن است روشی کم‌ضرر باشد، اما عوارض بعد از تتو مانند خشکی و التهاب پوست ممکن است بعد از تتوی صورت آزار دهنده باشد و تا چند هفته طراوت را از پوست صورتتان بگیرد؛ بنابراین این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم؛

و در آخر

در این مطلب به ترند مد روز و داغ کک و مک و چگونه یک آرایش کک و مک‌دار جذاب و ترندی انجام دهیم؟ پرداختیم. فلسفه این ترند داغ، به آشتی با کلیه ویژگی‌های صورت و دوست داشتن چهره طبیعی برمی‌گردد. خوب است هنگام بررسی ترند‌های آرایشی فلسفه‌ی آن‌ها را هم بدانید چرا که کسب این آگاهی می‌تواند زاویه دیدتان نسبت به چهره و استایل‌تان عوض کند و سبب شود خودتان را بیشتر از قبل دوست داشته باشید.

منبع: دیجی کالامگ

برچسب ها: کک ، کک و مک ، آرایش ، ترند ، جذاب
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
جابر
|
Denmark
|
۲۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
0
0
از زنانی که صورت کک دار هستند خوشم نمی آید بخصوص از نوع انگلیسی هم که باشد
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر