آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید
کد خبر: ۲۴۶۵۸۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2022 June 02    -    ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
در اینترنت، در مورد راز‌های جذابیت کلئوپاترا با یکدیگر رقابت می‌کنند و به خوانندگان آنالوگ‌های مدرن محصولات مراقبت از پوست او را ارائه می‌دهند. بیایید بفهمیم کدام یک از آن‌ها ثمره تخیل مورخان است و امروز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، حتی اگر کلئوپاترا با آن‌ها کاری نداشته باشد.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید«تابناک با تو» - در اینترنت، در مورد راز‌های جذابیت کلئوپاترا با یکدیگر رقابت می‌کنند و به خوانندگان آنالوگ‌های مدرن محصولات مراقبت از پوست او را ارائه می‌دهند. بیایید بفهمیم کدام یک از آن‌ها ثمره تخیل مورخان است و امروز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، حتی اگر کلئوپاترا با آن‌ها کاری نداشته باشد.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

کلئوپاترا و حمام شیر الاغ

طبق رایج‌ترین افسانه، ملکه مصری، با شیر الاغ حمام می‌کرد. برای پر کردن یکی از این حمام ها، دوشیدن ۷۰۰ (هفتصد!) الاغ لازم بود. برخی منابع افزودند که عسل و چربی شیر به شیر الاغ اضافه شده است؛

و در واقع…

آن‌ها در مورد حمام شیر کلئوپاترا با اشاره به بقراط و پلینی بزرگ می‌نویسند. اینجا یک ناهماهنگی وجود دارد. اولی چندین قرن قبل از کلئوپاترا زندگی می‌کرد، دومی در مورد حمام‌های ملکه Poppaea Sabina نوشت که مانند پلینی قبلاً در قرن اول پس از میلاد زندگی می‌کرد. به احتمال زیاد، این توصیف منبع افسانه‌هایی در مورد حمام کردن عجیب و غریب ملکه زیبای مصر بوده است.

آیا حمام شیر فایده‌ای دارد؟ قطعا! شیر، به ویژه شیر الاغ، سرشار از مواد مفید - مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، فسفولیپید‌ها است؛ و مفیدترین عنصر برای پوست رتینول یا "ویتامین A واقعی" است. برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند آکنه و پسوریازیس استفاده می‌شود، سنتز کلاژن را تحریک می‌کند که به پوست کمک می‌کند قابلیت ارتجاعی خود را به دست آورد و با التهاب پوست مقابله کند؛ بنابراین مزایای شیر به عنوان یک محصول آرایشی غیر قابل انکار است.

به عنوان یک ملکه، کلئوپاترا می‌توانست هر روز صبح از شیر ۷۰۰ الاغ حمام کند، اما ما متواضع‌تر خواهیم بود و دستی حمام می‌کنیم تا پوست الاغ‌ها کنده نشود. به ۱-۲ فنجان شیر و ۳ قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید.

شیر را گرم کنید، عسل را اضافه کنید، هم بزنید. دستان خود را به مدت ۱۵ دقیقه در مایع خیس کنید، سپس پوست خود را با یک حوله کاغذی خشک کنید.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

کلئوپاترا ایده استفاده از آب آلوئه ورا برای ماسک و نمک دریا برای اسکراب را مطرح کرد

"یک بار، کلئوپاترا در حال قدم زدن در باغ، گیاه خاصی را دید، تصمیم گرفت از آن کرم درست کند، و نتیجه خیره کننده بود! " - این همان چیزی است که تعداد زیادی مقاله اختصاص داده شده به نوعی درمان پوست آغاز می‌شود؛ و بیشتر اوقات، آلوئه در ترکیب کرم یا ماسک صورت ظاهر می‌شود. همچنین این افسانه رایج است که ملکه مصری بود که اسکراب پوست مبتنی بر نمک را اختراع کرد.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

و در واقع…

بسیار مشکوک است که این کلئوپاترا بود که همه این‌ها را به دست آورد، زیرا در مصر روش پاکسازی و پاکسازی پوست با روغن و نمک مدت‌ها قبل از تولد او شناخته شده بود. مانند خواص درمانی آلوئه که دارای اثرات ضد التهابی و ضد باکتریایی است، دارای اثر بازسازی و تعدیل کننده سیستم ایمنی است.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

کلئوپاترا ماسک‌هایی از عسل درست کرد

طبق افسانه ها، ملکه دائماً کف دست‌ها و پا‌های خود را با عسل آغشته می‌کرد و همچنین آن را به حمام شیر الاغ خود اضافه می‌کرد. بوی شیر با جوانی همراه بود و عسل با شیرینی و اعتقاد بر این است که کلئوپاترا با این ترکیب مردان را اغوا می‌کرد؛

و در واقع…

انکار قدرت شفابخش بودن عسل و مفید بودن ساخت ماسک‌های مختلف صورت بر اساس آن دشوار است، بنابراین ممکن است این موضوع درست باشد. علاوه بر این، کلئوپاترا یک ملکه بود، به این معنی که او می‌توانست از پس مصرف مواد کمیاب مانند عسل که در زمان‌های قدیم "طلای مایع" نامیده می‌شد، هزینه کند.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

بهترین ماسک‌های عسل برای درست کردن چیست؟ دستور العمل‌های زیادی در شبکه وجود دارد و همه آن‌ها می‌توانند بسیار مؤثر و مفید باشند (با این حال، شایان ذکر است که عسل یک آلرژن است، بنابراین باید دقیقاً بدانید که آیا می‌توانید از آن استفاده کنید). در اینجا یکی از محبوب‌ترین ماسک‌های میوه با عسل آورده شده است که برای آن نیاز دارید:

- نصف موز
- یک عدد زردآلو، یک قاشق چای خوری عسل
مواد را در مخلوط کن مخلوط کنید تا یک توده همگن به دست آید. کرم به دست آمده را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت تمیز بمالید. سپس با آب گرم بشویید. پوست نرم‌تر و مرطوب‌تر خواهد شد. در مورد خاصیت عسل و ۴۰ نوع عسل در مقاله ما بیشتر بخوانید.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

کلئوپاترا با لیمو حمام و ماسک درست می‌کرد

طبق افسانه‌ای دیگر، راز پوست صاف و درخشان کلئوپاترا استفاده از لیمو در کرم‌ها و ماسک‌ها بوده است. ماسک‌های خاک رس سفید نیز معروف هستند که دارای اثر سفید کنندگی هستند که گفته می‌شود کلئوپاترا آن را با آب لیمو تقویت کرده است؛

و در واقع…

لیمو برای اولین بار فقط در قرن XII ذکر شد. این گیاه در هند و پاکستان کشت شد، بعداً به اسپانیا و ایتالیا و همچنین به شمال آفریقا رسید - جایی که کلئوپاترا تنها قرن‌ها قبل در آنجا زندگی می‌کرد. بنابراین، متأسفانه، او نمی‌توانست از لیمو به عنوان بخشی از لوازم آرایشی استفاده کند. اگرچه، شاید، کلئوپاترا میوه عجیب غریب سیتروئن، "جد" دور لیمو را گرفت.

اما عشق اشراف مصر به رنگ پوست روشن حقیقت دارد. اشراف در تلاش برای نشان دادن برگزیدگی خود (برخلاف مردم عادی آفتاب سوخته و در نتیجه تیره پوست)، به ترفند‌های مختلفی برای سفید کردن چهره خود متوسل شدند. از کرم‌هایی با گچ پودر شده در ترکیب استفاده شد و مصری‌ها برای ایجاد یک اثر درخشان از پودر مروارید دریایی له شده استفاده می‌کردند.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

کلئوپاترا به بدن خود زنجبیل می‌مالید

یک افسانه دیگر و زنجبیل موجود در آن یا به عنوان دارویی یا به عنوان یک عامل آرایشی و جوان کننده عمل می‌کند. جای تعجب نیست، زیرا زنجبیل واقعاً خواص مفید زیادی دارد!


و در واقع…

زنجبیل از کشور‌های جنوب آسیا می‌آید، بنابراین در آن زمان به سختی می‌توانست به مصر آمده باشد؛ و اگر این کار را کرد، پس بدیهی است که نه به اندازه‌ای که آن را صرف ماسک و آرا یش کند. زنجبیل را فقط می‌توان در مقادیر کم در ساخت دارو استفاده کرد.

در زیبایی از زنجبیل به دلیل خواص مقوی، ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی آن استفاده می‌شود و اغلب در محصولات ضد پیری گنجانده می‌شود. در مقاله ما می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد قدرت درمانی زنجبیل بخوانید.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

کلئوپاترا چگونه از حلزون کرم درست کرد

شایعات حاکی از آن است که ملکه مصر حلزون‌های زنده‌ای را روی پوست خود می‌گذاشت و به آن‌ها اجازه می‌داد بخزند و "اثر جوانی" روی پوست او باقی بماند. با این حال، برای ما بعید به نظر می‌رسد که کلئوپاترا، که بر کشور حکومت می‌کند، هفت زبان خوانده و در سیاست بسیار ماهر است، چندین ساعت صرف حلزون‌های آهسته کرده که تمام بدن او را "دور بزنند"! اگرچه بعد از حمام با شیر الاغ هر چیزی ممکن است!

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

و در واقع…

بیایید واقعیت وجود چنین روشی را خارج از پرانتز بگذاریم و بپرسیم: آیا آن‌ها از خواص مفید موسین در دوران باستان اطلاع داشتند؟ معلوم است که داشته اند! پلینی پیر در قرن اول پس از میلاد که قبلاً در مقاله ذکر شده بود، یکی از دستور العمل‌های موجود را در کتاب‌های خود را شرح داده است.

اما حالا بعید است که هر یک از ما شخصاً نرم تنان را خشک و بعداً آن‌ها را پودر کنیم. به خصوص هنگامی که لوازم آرایشی مدرن بر پایه عصاره مخاط حلزون وجود دارد؛ و در ساخت این محصولات به یک حلزون آسیبی نمی‌رسد!

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

خط چشم و مانیکور کلئوپاترا

اعتقاد بر این است که تقریباً تمام لوازم آرایشی توسط یک زیبای مصری از سلسله بطلمیوس "اختراع" شده است. حتی ادعا‌هایی وجود دارد که او اولین کسی بود که دوده را روی چشمانش کشید، ناخن هایش را سبز رنگ کرد و آن‌ها را سوهان زد تا شکل نوک تیز به خود بگیرند؛

و در واقع…

سایه چشم خیلی قبل از کلئوپاترا در مصر باستان وجود داشت. آن‌ها از مالاشیت خرد شده، لاجورد، فیروزه برای به دست آوردن رنگ‌های سبز و آبی اطتفاده می‌کردند. چشم‌ها با آنتیموان یا رنگ پودری زغالی تیره شده بودند. اما حنا روی ناخن‌ها اعمال می‌شد - هم مفید و هم زیبا در نظر گرفته می‌شد.
بعید است که هیچ یک از زیبایی‌های مدرن سنگ‌های نیمه قیمتی را در هاون آسیاب کنند تا سایه‌هایی مانند کلئوپاترا ایجاد کنند، اما این امکان وجود دارد که ناخن‌های خود را با حنا رنگ کنند. حنا ساختار صفحه ناخن را ترمیم می‌کند و آن را تقویت می‌کند. اما اگر نمی‌خواهید ناخن هایتان را رنگ کنید، می‌توانید از حنای بی رنگ استفاده کنید. در مورد خواص حنا برای مو و طرز استفاده در مقاله ما بیشتر بخوانید.

آیا کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کرد و به بدن خود زنجبیل می مالید

کلئوپاترا رساله‌ای در مورد زیبایی نوشت و اولین کارخانه آرایشی و بهداشتی را ایجاد کرد

در وب می‌توانید اشاره‌هایی به این واقعیت پیدا کنید که کلئوپاترا دستور ساخت یک کارخانه عطرسازی و لوازم آرایشی را برای خود داد و همچنین رساله‌ای "در مورد دارو‌های صورت" نوشت!

و در واقع…

مطلقاً هیچ "کارخانه" در مصر باستان نمی‌توانست وجود داشته باشد، زیرا کارخانه‌ها ۱۹ قرن بعد ظاهر شدند؛ و کارشناسان هنوز در مورد رساله بحث می‌کنند. واقعا وجود داشت، اما گم شد؛ و آن‌ها در مورد رساله فقط به این دلیل که مورخان رومی باستان جالینوس و آتیوس از او یاد می‌کنند مطلع شدند. یک کلئوپاترا خاص به عنوان نویسنده ذکر شده است، اما رومی‌ها اشاره نمی‌کنند که این "همان کلئوپاترا" است، و او شخص بسیار مشهوری بود.
به هر حال ملکه کلئوپاترا بیش از دو هزار سال است که نماد زیبایی و جذابیت جادویی محسوب می‌شود؛ و بسیاری از ترفند‌های زیبایی‌های مصر هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرند و به زنان مدرن کمک می‌کنند تا جذاب‌تر شوند.

منبع: سیارک

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۳
0
0
خخخ. وا. تابناک. چ افسانه های عجیب و غریبی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر