امیر تتلو، سحر قریشی و چند داستان دیگر ...
کد خبر: ۲۴۶۲۲۹
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: 2022 May 29    -    ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
شاید همیشه برای برخی افراد این پرسش وجود داشته باشد که چرا امیر تتلو تا این حد مورد توجه طرفدارانش است؟ همین فروردین امسال کنسرت او در استانبول با حضور سحر قریشی و طرفدارانش خبرساز شد و در یک برآورد ساده تخمین زده شد که فقط این کنسرت باعث شده است حداقل حدود 50 میلیارد تومان ارز از کشور خارج شده باشد.

امیر تتلو ، سحر قریشی و چند داستان دیگر ...

امیر تتلو ، سحر قریشی و چند داستان دیگر ...«تابناک با تو» - تتلو به غیر از خودش به هیچ کسی رحم ندارد، با ساده‌ترین اتفاقات هر کسی که مقابل یا مخالفش باشد را می سوزاند، برای او فرقی ندارد آن شخص مادر یا خواهرش باشد یا سحر قریشی، ادمین پیجش، دوستش و همکارش یا ...
امیر تتلو یا همان امیر حسین مقصودلو خواننده‌ای است که بیشتر شهرتش نه به دلیل آهنگ‌هایی است که خوانده، بلکه به دلیل حواشی بسیار زیادی است که همواره با خود دارد.

شاید همیشه برای برخی افراد این پرسش وجود داشته باشد که چرا امیر تتلو تا این حد مورد توجه طرفدارانش است؟ همین فروردین امسال کنسرت او در استانبول با حضور سحر قریشی و طرفدارانش خبرساز شد و در یک برآورد ساده تخمین زده شد که فقط این کنسرت باعث شده است حداقل حدود 50 میلیارد تومان ارز از کشور خارج شده باشد. البته با احتساب سفر و اقامت و خرید و ... این رقم بسیار بیشتر ازاین حرفهاست.

‍‍‍‍‍‍

دلایل این شهرت و این توجه طرفداران تتلو به او چیست؟ واقعیت این است که تتلو فقط یک خواننده نیست بلکه یک بسته از چندین پارامتر مختلف است که در او گرد آمده است: خوانندگی، بی پروا بودن در بیان مسائل زندگی شخصی، ظاهر نامتعارف با تتو کردن تمام بدنش، خبر ساز شدن هر چند مدت یکبار با یک اتفاق عجیب و غریب مانند:

خواندن آهنگ انرژی هسته‌ای با حضور بر ناو ارتش، ملاقات با ابراهیم رئیسی در زمان کاندیدا شدن او برای ریاست جمهوری در سال 1396 ، چند بار بازداشت شدن به دلایل مختلف، رفتن به خارج از ایران و ارتباط با گردانندگان سایتهای شرط بندی و افراد معروف و حاشیه دار شبکه‌های اجتماعی یا همین اخیرا ازدواج با سحر قریشی و ...

تتلو از زمانی که شبکه‌های اجتماعی گسترش پیدا کرد از این فرصت دنیای مجازی به هر شکلی استفاده کرد تا آنچه می خواهد را به مخاطبانش برساند، حال شاید یک آهنگ بوده باشد یا یک موضوعی که برای خودش جالب است، مانند ادعایی که قبل از جام جهانی روسیه مطرح ساخت و می گفت من سال دیگر در تیم ملی بازی می کنم و برای هر بازی ایران صدهزار تماشاچی ایرانی به ورزشگاه می برم.

حال شاید برخی او را به لحاظ شخصیتی و رفتارهایش نپسندد ولی واقعیت این است که هیچ کس در ایران مانند امیر تتلو از شبکه‌های اجتماعی برای ساخت برند شخصی خودش بهره نبرده است ( نکته: برند می تواند مثبت باشد یا منفی). او از اینستاگرام، تلگرام و یوتیوب تا جایی که امکان داشته باشد استفاده کرده است تا همیشه بر سر خط اخبار باشد حداقل نزد هوادارانش (فارغ از ارزشگذاری بد و خوب).

تتلو در واقع از شبکه‌های اجتماعی مانند یک رئالتی شو (برنامه واقع نما) تلویزیونی بهره می‌برد؛ در رئالیتی شوها یک یا چند دوربین همراه با شخص یا اشخاصی وجود دارد که لحظاتی از زندگی واقعی آنها را به تصویر می‌کشد و در سراسر دنیا هم این گونه برنامه‌ها برای مخاطب بسیار جذاب است؛ انواع مختلفی هم دارد از مسابقه آشپزی گرفته تا بازسازی خانه‌ها یا مسابقات خوانندگی و ... .

یک نوعی هم از رئالتی شوها وجود دارد که به زندگی افراد شناخته شده رفته و از لحظات واقعی زندگی آنها گزارش می دهد که یکی از معروف ترین آنها برنامه Keeping Up with the Kardashians (پابه‌پای کارداشیان ها) است که از سال 2007 در حال پخش است و باعث شده هر کدام از 5 خواهر کارداشیان بیش از یا 150 یا 100 میلیون فالوئر در اینستاگرام داشته باشند.

امیر تتلو خودش این نقش را بازی کرده و سعی کرده است به شکل روزانه مثل یک رئالیتی شو بخش های از زندگیش را در معرض مخاطبش قرار دهد، بیشتر به شکل نوشتاری ، گاهی اوقات تصویری و یا پیام صوتی و ....

تتلو در این پروژه ای که برای خود تعریف کرده است یک نقطه پر رنگ دارد و آن هم این است که بدون وقفه به این کار ادامه داده است. هر شب با گذاشتن شعری یا حرفی یا گلایه و فحشی و ... بهرحال بدون ذره ای توقف به کارش ادامه داده است.

امیر تتلو ، سحر قریشی و چند داستان دیگر ...

نکته دیگر کار او در زمینه موسیقی است و این هم از آن اتفاقات جالب توجه امیر تتلو است که مدام در حال ساخت آهنگ و انتشار آن است، فرقی ندارد در ایران باشد یا در خارج از کشور؛ او همواره پروژه جدیدی دارد و به هوادارانش می گوید که به زودی این آهنگ منتشر خواهد شد و البته منتشر هم می کند.
شاید جالب توجه باشد که تعداد آلبوم ها و آهنگ هایی که او در یک سال منتشر می کند با فاصله از تمام خوانندگان و فعالان عرصه موسیقی داخل و خارج از ایران به مراتب بیشتر است.

شاید بسیاری بگویند آهنگ‌هایش به لحاظ کیفی سطحش پایین است یا محتوایی ندارد، همه شبیه هم هستند و ... ولی واقعیت این است که همین آهنگ‌ها برای نسل جدید جذاب است چون انگار حرف دل آنها را می‌زند، بی پرده و صریح. و از جهت دیگر چوت تعداد آنها زیاد است هر از گاهی یک آهنگ قابل قبول هم در میان آنها شنیده می‌شود.

او هیچ وقت توقف نکرده است که برای آهنگش پخش کننده‌ای پیدا شود یا حتما موزیک ویدئو داشته باشد یا ... او ساخته است و منتشر کرده است و همواره منت این کارش را هم بر سر هوادارانش می گذارد.

نکته دیگر تتلو خود محور بودنش است به غیر از خودش به هیچ کسی رحم ندارد و با ساده‌ترین اتفاقات هر کسی که مقابل یا مخالفش باشد را می سوزاند، برای او فرقی ندارد آن شخص مادر یا خواهرش باشد یا سحر قریشی یا دوست و همکارش یا ادمین پیج اینستاگرامی یا کانال تلگرامی که دارد.

طبیعتا این خصوصیت باعث غافل‌گیری برای مخاطبانش می‌شود، مثلا کسی انتظار ندارد که در شبکه اجتماعی به مادر خودش ناسزا بگوید ولی امیر تتلو این کار را می‌کند. یا سحر قریشی را که جدیدا همسر خود اعلام کرده است ناگهان سر یک اتفاق اعلام می کند این معتاد است خانواده‌اش بیایند و فکری به حالش بکنند و ... همه اینها در جلوی چشم چند میلیون مخاطب رخ می دهد که در تلگرام یا اینستاگرام یا یوتیوب او را دنبال کرده اند. گو این که او هم با این گزاره موافق است که بدنامی بهتر از گمنامی است.

‍‍‍‍‍‍

شاید آن چند میلیون دنبال کننده همگی طرفدار تتلو نباشند اما این دیوانه‌بازی‌ها و غیر قابل پیش بینی بودنش باعث می شود همچنان او را دنبال کنند تا ببینند اتفاق جدید او چه خواهد بود؟ و البته تتلو هم از این حضور به نحو احسن بهره می برد و هر چند مدت یک بار یک بمب می ترکاند و به این کنجکاوی آنها دامن می‌دهد.

او بلد است جنجال درست کند و از این جنجال برای آنچه می خواهد بهره ببرد، مثل همین کنسرت فروردین ماه قبل از آن یک آهنگ به اسم "حاج خانم" ساخت و منتشر کرد بعد اعلام کرد که حاج خانم سحر قریشی است و تصویر سحر قریشی در خانه‌اش در ترکیه را نشان داد، بعد اعلام کرد که قرار است عروسیم با حاج خانم در کنسرتم باشد و ...!

نکته دیگر تتلو نصیحت گویی و معلم اخلاق شدنش است، همواره با طرفدارانش به گونه ای برخورد می کند که انگار او یک راه و رسم ویژه ای از زندگی را کشف کرده است و به عنوان استاد این سلوک وظیفه دارد آنها را هم به زندگی بهتر هدایت کند!

از انواع و اقسام کلید واژه ها برای این درس دادن‌ها استفاده می‌کند مانند: قهرمانی ، جشن نور، درخشیدن ایران در جهان، گیاه خواری، ورزش کردن ، توان استقامت برای تتو زدن، پاکی و پاک شدن، ورزش کردن و ... البته با منطق خودش درباره تمام این مسائل با حالتی پیامبرگونه(!) حرف می زند و هر گونه خودش بخواهد هم تناقضات آنرا توجیه می‌کند و ... برخی اوقات انگار یک فرقه تشکیل داده است و اعلام می‌کند که باید چنان باشی و چنان نباشی تا در فرقه او باشی!

امیر تتلو ، سحر قریشی و چند داستان دیگر ...

می گویند بعد از گرسنگی و تنهایی بزرگرترین دغدغه انسان "هویت" است، طبیعی است در شرایطی که جوانان با بحران هویت مواجه‌اند متاسفانه در کم کاری بسیاری از نهادها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، رسانه و ... جوانان زیادی هویت خود را در تتلیتی بودن پیدا کنند (تتلیتی : اصطلاحی برای طرفداران امیر تتلو است).

واقعا امیر تتلو هنوز وجوه بسیاری دارد مانند فحش دادن و ناسزا گویی همیشگی به طرفدارانش، طلبکار بودن از همه، بی احترامی به استاد شجریان، تعریف از الهام چرخنده، انجام انواع حرکات ناهنجار و نامتعارف و ... می توان درباره آن نوشت ولی دیگر بحث برای این مطلب به درازا می کشد اما هر آنچه هست این است که او یک پدیده است ، فارغ از ارزشگذاری. بسیاری از اعمال و گفتارش بد و نکوهیده است و برخی از کارهایی هم که کرده است واقعا جالب توجه است.

تتلو یک پکیج از انواع تضادهاست که در نهایت به هر نحوی که می خواهد برای خودش از آن بهره می‎برد، مانند بقیه انسانها او هم به دنبال منافع شخصی خودش است اما به روش خودش. البته تاکید کنم که روش او اصلا مورد پسند من نیست اما نمی‌توان وجود آن را انکار کرد.

منبع: عصرایران

 

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
2
2
جیم موریسن ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
1
33
حماقت رو هم به ویژگی هاش اضافه کن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
2
38
خیلی زشت و چندش آور هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
4
41
سیمای میلی با ممنوع کردن بزرگان موسیقی کمک فراوانی به کاهش سطح سلیقه مخاطبان و گرایششان به امثال تتلو کرد تا آنجا که حاضرند پول بدهند و در کنسرت فحش بشنوند!
سیمای میلی وسیاستگذارانش دست مریزاد!
پاسخ ها
فرهاد
| |
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
حالا شما با این اراجیف که به هر بهانه ای یه جورائی صدا و سیما را مقصر همچی میدنی آتیشت خاموش میشه !! بالا خونه و پائین تنه رو به هم میدوزی که دلت خنک بشه !! خودت خوب ویدونی دروغ میگی و خودت یکی از همون آدمائی هستی که حاضری پولتو چاه فاضلابی بنام کنسرت تتلو ! آخه اونی که کلی پول خرج میکنه میره ترکیه که این انترو تماشا کنه و فحشای ناموسی بشنوه فهم ودرک و شعور و شخصیت داره !اونا همشون تا خرخره غرق نجاستن و این چرندیات هم که میگی هچ ربطی به موضوع نداره بیخودم اینا نه بزرگ موسیقی حالیشونه نه بزرگ قوم و نه کشور و نه دین و نه شرف تو هم برو ناراحتی خودتو از صدا و سیما جور دیگه تخلیه کن !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
0
17
عوام عاشق دلقک ها هستند
حسین زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
2
7
دوست عزیز که مطلب نوشتی آخرش رو خراب کردی ما نفهمیدیم تائید میکنی یا رد و همین که جرات و جسارت نداری صریحا این ادم بیربط رو رد کنی برای شما عزیز بسه که دیگه مطالبتو نخونیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
2
9
او در واقع نماد شیطان است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
1
8
دفتر نقاشی !!!! نوچه شیطان !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
1
7
از شر شیطان به خدا پناه می بریم...
ناشناس
|
-
|
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۱
0
5
خدایا به تو پناه می بریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۲
0
4
اینکه خیلی ها میرن یا میرفتند انیستاگرام تتلو یا سایر پلتفورم های آن یک دلیل روانشناسانه دارد (البته یکی از دلایل آن که شاید مغفول مانده) این است که ما انسان ها دوست داریم از همه چیز سر در بیاریم و اگر مثلا چیزی بر سر زبانها بیافتد و از آن خبر نداشته باشیم انگار از دنیا عقب افتادیم و از سایر مردم عقب افتادیم و این باعث کنجکاوری میشه و گرنه شاید 70 درصد فالورها با اینگونه رفتارها موافق نباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۳
1
1
او یک بیمار روانی پریشان است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر