توضیح نماینده سابق آبادان درباره عکس خبرساز
کد خبر: ۲۴۵۹۲۷
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: 2022 May 25    -    ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
یکی از چهره‌هایی که در چند مراسم افتتاح پروژه‌های حسین الباقی مالک متروپل آبادان حضور داشته، عبدالله کعبی نماینده پیشین آبادان است. از او درباره روابطش با الباقی پرسیدیم و اینکه چرا در عمده مراسم افتتاح این فرد حضور داشته است.

یکی از چهره‌هایی که در چند مراسم افتتاح پروژه‌های حسین الباقی مالک متروپل آبادان حضور داشته، عبدالله کعبی نماینده پیشین آبادان است. از او درباره روابطش با الباقی پرسیدیم و اینکه چرا در عمده مراسم افتتاح این فرد حضور داشته است.

توضیح نماینده سابق آبادان درباره عکس خبرساز

*در همه افتتاحیه‌های پروژه‌های حسین عبدالباقی شما حضور داشتید. چه ارتباطی بین شما و ایشان وجود داشته است؟

ایشان ساختمان می‌ساخت و من هم به عنوان مقام منطقه آزاد برای افتتاحیه دعوت می‌شدم. هیچ آشنایی شخصی با این فرد نداشتم. هیچ صحبت شخصی هم با او نداشتم. این آقا بساز و بفروش است. من نه ملکی از ایشان خریدم نه اجاره کردم. الحمدالله حساب و کتابم در زندگی پاک است. هیچ ارتباطی با ایشان ندارم.

*یعنی هر افتتاحیه‌ای دعوت شوید می‌روید؟

هر افتتاحیه‌ای در شهرک صنعتی بود ما می‌رفتیم. یکی از این پروژه‌ها بازارچه فیدوس بود که ۱۴۰ تا ۱۵۰ مغازه داشت و به عنوان نماد فیدوس آبادان همه دعوت بودند؛ ما هم دعوت بودیم. همه دستگاه‌ها را دعوت می‌کردند، منطقه آزاد هم یکی از این دستگاه‌ها بود.

*یعنی حضور شما یا استاندار به منزله تایید این فرد نیست؟

اگر یک جایی رفتیم، دال بر تایید آنجاست؟ مگه وقتی فاز دو پالایشگاه آبادان که حسن روحانی افتتاح کرد دچار حادثه شد کسی گفت رئیس جمهور تایید کرده بود؟ در جریان پل فولاد اهواز که افتتاح شد و حادثه آفرید کسانی که در افتتاحیه حضور داشتند، مسئول بودند یا کسی که پل را ساخته بود؟

* اگر کسی که ساخته پرونده‌ای در خصوص همان ملک داشته باشد چطور؟ آیا شما نباید تحقیق می‌کردید؟

مگر پرونده قضایی را به ما می‌گویند؟ ساختمانی که افتتاح شد، ساختمان شماره یک متروپل بود که ساختمان اداری و پزشکی بود. ساختمانی که ریزش کرده هنوز به اتمام نرسیده است. الان یک فاجعه‌ای در آبادان اتفاق افتاده ما باید آلام و درد مردم را کم کنیم.

*مشکل اینجاست که این اتفاقات تکرارپذیر است. چون افراد می‌توانند با جلب حمایت افراد صاحب منصبی مانند شما، پروژه‌های فاقد استانداردشان را پیش ببرند.

سازمان نظام پزشکی مسئول نظارت بر کیفیت کار است. مگر من مسئولم؟

* آیا این طور نیست که این فرد ذی‌نفوذ بوده که توانسته شما و استاندار را برای افتتاحیه دعوت کند؟ یعنی قلاب خود را به سمت مسئولان می‌انداخته تا از حمایت آنها استفاده کند.

نه اینطور نیست. استاندار یا من برای چند پروژه دعوت می‌شویم و می‌رویم و یکی از این پروژه‌ها هم همین بوده است. من قلابی نمی‌بینم.

تا همین دیروز که این اتفاق نیفتاده بود، هر کس که از خیابان امیر رد می‌شد، از این ساختمان تعریف می‌کرد. من هم که متخصص عمران و سازه نیستم. ساختمان قشنگی دیدم، نه تعریف کردم نه تایید. من در مورد پرونده ایشان هیچ اطلاعی ندارم. اگر داشتم حتما به شما می‌گفتم. اگر پرونده داشته یا در نظام مهندسی بوده یا قوه قضاییه که هر دوی این‌ها به من ارتباطی نداشته است.

* ولی همین نآگاهی شما از جزییات پروژه‌های یک فرد بانفوذ در منطقه شما سبب شده این فرد بتواند از حمایت و اسم شما برای ادامه کارش کمک بگیرد.

خود شهرداری مسئول صدور پروانه ساخت است. مهندس ناظر مسئول نظارت است. من چه کاره‌ام؟

*یعنی هر پروژه‌ای که در منطقه شما را دعوت کنند شما می‌روید روبان پاره می‌کنید؟

اولا من روبان پاره نکردم. در ثانی من سه سال است منطقه آزاد نیستم. تحت آن عنوان بله؛ وقتی فرماندار و شهردار و شورای شهر و استاندار و همه دعوت می‌شوند از من هم دعوت می‌شود، من حضور پیدا می‌کنم. اینکه در یک افتتاحیه حضور داشتم از نظر من غیر عادی نبوده است. اگر کسی کار خوب بکند همه شریکند، ولی وقتی اتفاقی می‌افتد همه خودشان را کنار می‌کشند. یکی از بستگان خود ما زیر آوار است. آبادان دیگر کشش این حوادث را ندارد. مردم به خاطر مشکلات و آلودگی زیست محیطی، آستانه تحملشان پایین آمده است.

رویدادص24

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
0
10
منظورشون سازمان نظام مهندسی هست احتمالا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
1
13
چقدر این مسئولین با درایت و با احساس هستند!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
و چقدر با سواددددد!!
ناشناس
|
Belgium
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
1
13
نماینده خواب نماینده بی اطلاع. افتخار هم میکند که اطلاع نداشته
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
0
3
تو نیازی به قلاب نداری چون خودت بدو بدو دنبال اینجور آدمها موس موس میکنی.
پاسخ ها
reza
| |
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
ایول
ناشناس
|
-
|
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
0
0
وکیل ملت نیستی وکیل پولدارها شاید ...
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر