کدام شوینده‌ها گران خواهند شد؟
کد خبر: ۲۴۵۷۲۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2022 May 23    -    ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
مواد شوینده‌ای که در بازار نیست، قرار است گران شود.
یاشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رئیس اتحادیه شویندگان نوشت: مواد شوینده‌ای که در بازار نیست، قرار است گران شود.
 
با توجه به انتشار شایعاتی پیرامون افزایش قیمت موادشوینده بختیار علم بیگی رئیس اتحادیه شویندگان در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت مواد شوینده تایید و صورت گرفته است؛ گفت: در خرداد پارسال افزایش قیمت در مواد شوینده داشتیم و بعد از آن تمامی اقلام و مواد مصرفی و برای تولید در این زمینه افزایش پیدا کرده است.
 
کدام شوینده‌ها گران خواهند شد؟
 
وی در ادامه گفت: قیمت هایی که افزایش پیدا کرده است بیشتر آن تولیداتی است که در داخل خود مواد معدنی دارند که مربوط به دولت است. از ۴ ماه پیش اعلام کرده ایم با وضع موجود شرکت‌ها شرایط تولیدشان مختل می‌شود و تا کنون به آن نظری که داشتیم نرسیده ایم در نتیجه اکنون این کالا در فروشگاه‌ها کم شده و علاقه نداریم این حالت به وجود بیاید.
 
این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به این پرسش که افزایش قیمت هنوز صورت نگرفته است؛ گفت: با توجه به اینکه شوینده ها در ردیف سوم مصرف قرار دارند. انجمن این صنف با همکاران صحبت می کنند و به یک نتیجه ای می رسیم هم اکنون به نتایجی رسیده ایم و منتظر هستیم تاییده هستیم. با توجه به اینکه تمام نهاده ها از جمله آب / برق و گاز و مواد اولیه که از داخل و خارج تهیه می شود، گران شده همچنان این موضوع در ابهام قرار دارد.
 
علم بیگی در ادامه در پاسخ به این پرسش که هنوز افزایش قیمت به تایید سازمان حمایت نرسیده؟ گفت: ما حتما نباید تاییده به این صورت داشته باشیم. ما باید تمام روش های قیمت گذاری را رعایت کنیم و برای اینکه مشکلی پیش نیاید بعدا تعاملی هم با سازمان حمایت و بقیه سازمان ها انجام می دهیم و بعد از آن نرخ رسمی را اعلام می کنیم.
 
وی در ادامه افزود: ما قیمت را تعدیل می کنیم و بعد از آن سعی می کنیم آن را به تایید برسانیم و بعد اعلام کنیم اما هم اکنون با توجه به اینکه مقداری بازار با کاهش مواد شوینده مواجه است اجبار پیدا کرده ایم که قیمتی را با همکاران در نظر بگیریم که تعدیل قیمت انجام شود تا با سازمان ها دیگر با نرخ جدید به تعامل برسیم.
 
رئیس اتحادیه شویندگان در ادامه در پاسخ به این پرسش که پس قیمت کالا در بازار تغییر پیدا می کند و این درصد افزایش قیمت چقدر است؛ گفت: قرار است قیمت ها به اندازه ای تعدیل یابد که شرکت ها بتوانند تولید کنند. شرکت‌های پتروشیمی داخلی همکاری لازم را با ما انجام نمی دهند.
 
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که درصد افزایش قیمت برای مواد شوینده پودری و غیر پودری که در نظر دارید، چقدر است؛ افزود: برای شوینده‌های پودری حداقل افزایش نرخ حدود ۲۴ درصد است و برای غیر پودری‌ها نیز ۴۰ درصد است.
 
علم بیگی در ادامه در پاسخ به این پرسش که این افزایش قیمت برای شوینده های تولید داخل است؛ گفت: بله چون ما انجمن تولید کنندگان داخل هستیم و مواد ذکر شده برای تولید داخل است. البته تولیدکنندگانی که در داخل سرمایه گذاری کرده اند نیز شامل این قیمت گذاری می شود.
 
وی در پاسخ به این پرسش که این افزایش قیمت اعمال شده است یا خیر؛ گفت: درباره کالاهایی که در بازار و فروشگاه ها نیست گفته شده که افزایش قیمت اعمال شود.
 
رئیس اتحادیه شویندگان در آخر در پاسخ به این پرسش که این افزایش قیمت برای کالاهایی که قرار است وارد بازار شود نیاز به تاییدیه دارد؛ گفت:‌ بله چرا که هنوز تعدیل شده قیمت کالا به بازار نرسیده و قرار است که تولید شود و بعد از اینکه به بازار ارسال شد امید داریم که بتوانیم با سازمان های مربوطه تعامل داشته باشیم.
 
وی در ادامه افزود: همیشه این گونه است که وقتی بخواهیم محصولی را به بازار ارائه کنیم در مورد قیمت نظر سازمان‌های دیگر را جویا می شویم، اگر نرخ‌ها مشکلی داشته باشد آن را برطرف می کنیم.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
0
5
این وسط خدا وکیلی فقط حقوق کارمندان تورم زا بود که باید ۱۰ درصد اضافه می شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| |
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
فقط خدا بدادمون برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
0
3
این حقه کثیف وتهوع اور سالهاست ادامه داره......از دارو گرفته تا هر چیز دیگری قبل از گرانی نایاب وکم میشودوبه محض گرانی به وفور در بازار روانه میشود..........شرم وننگ ولعنت برشما حرام خوران ریا کار.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
0
4
گران کنید احناس را ملت ما بیدارتر می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
0
5
فقط 4 قلم کالا گران خواهد شد!!!!! در مغز اساتید اقتصادی که بعنوان وزیر و مشاور و نماینده برای ملت تصمیم میگیرند چه میگذرد؟؟!!!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر