کامبک تماشایی پیکان برای هشتمین قهرمانی آسیا
کد خبر: ۲۴۵۴۲۴
تاریخ انتشار: 2022 May 20    -    ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
 تیم والیبال پیکان با پیروزی مقابل سانتوری ژاپن برای هشتمین بار به عنوان قهرمانی باشگاه‌های آسیا رسید.

 تیم والیبال پیکان با پیروزی مقابل سانتوری ژاپن برای هشتمین بار به عنوان قهرمانی باشگاه‌های آسیا رسید.

کامبک تماشایی پیکان برای هشتمین قهرمانی آسیا

تیم‌های والیبال پیکان ایران و سانتوری ژاپن در فینال  بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا از ساعت 18:30 امروز جمعه 30 اردیبهشت 1401 در سالن آزادی تهران به مصاف هم رفتند که این دیداربا نتیجه 3 بر 2 به سود و قهرمانی پیکان به پایان رسید.

 پیمان اکبری، سرمربی پیکان برای شروع بازی از سعید معروف، نیمیر عبدالعزیز، محمد موسوی، آرمین تشکری، پوریا فیاضی، اروین انگاپت و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد.

پیکان با جذب 4 ستاره مطرح ایرانی و خارجی، طبق انتظار با شکست همه رقیبانش به فینال رسید و سانتوری سان بردز ژاپن نیز با تکیه بر اسپک‌های دیمیتری موزرسکی و توپگیری‌های سرسختانه بازیکنان این تیم، شهداب یزد را شکست داد و به فینال رسید. 

سانتوری از همان ابتدای بازی نشان داد که میزبانی تهران و حضور ستاره‌های سرشناسی مثل معروف، موسوی، انگاپت و عبدالعزیز در پیکان، مانعی برای پیروزی این تیم در دومین تیم ایرانی نیست. ژاپنی‌ها با دفاع روی تور و دفاع داخل میدان مثال زدنی خود در ست نخست 25 بر 21 برنده شدند.

راهکار پیکان برای مقابله با حریف ژاپنی، استفاده بیشتر از پاس‌های سرعتی و خلاقیت سعید معروف بود که تا حدودی جواب داد. اما در ادامه باز هم اشتباهات پیکانی‌ها و بازی حساب شده بازیکنان سانتوری، نتیجه ست را 28 بر 26 به سود سانتوری رقم زد. عبدالعزیز و انگاپت به هیچ عنوان در حد نام خود ظاهر نشدند.

ست سوم با 4 امتیاز متوالی پیکان آغاز شد و سرمربی سانتوری را مجبور به استفاده از وقت استراحت کرد. پیکان در این ست،‌ برتری مطلق خود را در حمله، دفاع و سرویس بر حریف دیکته کرد و 25 بر 13 برنده شد.

روحیه و قدرت تمام کنندگی، حلقه‌های مفقوده پیکان در ست‌های اول و دوم بودند. شاگردات اکبری در ست چهارم با به حداقل رساندن اشتباهات خود، 25 بر 20 پیروز شدند تا ست پنجم، تعیین کننده تیم قهرمان آسیا باشد.

بازی در ست پنجم، پایاپای پیش رفت اما در نهایت پیکان با نتیجه 15 بر 12 حریف سرسخت ژاپنی را شکست داد و برای هشتمین بار قهرمان باشگاه‌های آسیا شد.

بر خلاف بازی‌های گذشته، استقبال خوبی از سوی تماشاگران برای این بازی به عمل آمد و بیش از 5 هزار نفر از جمله بانوان برای حمایت از نماینده ایران به سالن آزادی آمدند.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر