چه رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟
کد خبر: ۲۴۴۲۲۰
تاریخ انتشار: 2022 May 09    -    ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
طیف‌های مختلف آبی حس‌های متفاوتی ایجاد می‌کنند. به‌عنوان مثال آبی روشن رنگ آرامش، سادگی و اعتماد را منتقل می‌کند و در مقابل، آبی تیره غم، افسردگی و تنبلی را القا می‌کند. از طرف دیگر رنگ آبی روشن باعث استراحت چشم و اعصاب می‌شود. در کنار همه‌ این ویژگی‌ها باید بگوییم که رنگ آبی باعث کاهش اشتها هم می‌شود...

چه رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

چه رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟«تابناک با تو» - اگر دوست دارید با نکات و مراحل انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه آشنا شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

هر رنگ انرژی و حس مخصوص به خودش را دارد. پس بسیار مهم است که اگر قرار است برای فضایی از رنگ خاصی استفاده کنید بدانید که آن رنگ به‌صورت ذاتی چه انرژی را به فضا منتقل می‌کند. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب به معرفی رنگ های مناسب دکوراسیون آشپزخانه بپردازیم.

دکوراسیون آشپزخانه‌ آبی رنگ

طیف‌های مختلف آبی حس‌های متفاوتی ایجاد می‌کنند. به‌عنوان مثال آبی روشن رنگ آرامش، سادگی و اعتماد را منتقل می‌کند و در مقابل، آبی تیره غم، افسردگی و تنبلی را القا می‌کند. از طرف دیگر رنگ آبی روشن باعث استراحت چشم و اعصاب می‌شود. در کنار همه‌ این ویژگی‌ها باید بگوییم که رنگ آبی باعث کاهش اشتها هم می‌شود و بهتر است در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری با دقت و وسواس بیشتری انتخاب شود.

چه رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

دکور کابینت آشپزخانه قرمز رنگ

رنگ قرمز سرشار از انرژی و هیجان است. توجه زیادی به خودش جلب می‌کند و القا کننده‌ احساس عشق، اشتیاق و شادی است. اما در مکان‌های کوچک و کم‌نور باید در استفاده از رنگ قرمز خیلی دقت کرد، چون باعث دلگیر شدن فضا می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ قهوه‌ای و طرح چوب

یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها برای دکور و کابینت آشپزخانه رنگ قهوه‌ای، کرم و طرح چوب است. به‌طور کلی رنگ قهوه‌ای، رنگ ایستادگی، صمیمیت، زندگی، دوستی و سادگی است. این رنگ باعث ایجاد تمرکز ذهنی می‌شود و آرامش، استقامت و ثبات ذهن ایجاد می‌کند.

چه رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

دکور آشپزخانه به رنگ سبز-آبی

یکی از رنگ های مناسب دکوراسیون آشپزخانه رنگ سبز-آبی است. این رنگ بسیار ملیح، آرامش بخش و خاص هست. اما از طرفی، هیجان و صمیمت زیادی در فضا ایجاد نمی‌کند و همین موضوع باعث می‌شود گزینه ایده‌آلی برای آشپزخانه نباشد. با این وجود به کمک این رنگ می‌شود آشپزخانه‌ای مدرن و سرشار از آرامش و انرژی مثبت را طراحی کرد.

دکور آشپزخانه سفید

سفید نماد پاکیزگی، سادگی، زیبایی، صلح، نیکی، روشنایی، آرامش و اطمینان است. این رنگ به چشم‌ها استراحت می‌دهد و برای مکان‌های تاریک و کوچک مناسب است. چراکه بازتاب دهنده نور بوده و فضا را از آنچه که هست بزرگ‌تر نشان می‌دهد. از همه مهم‌تر اینکه با همه چیز به راحتی ست می‌شود.

چه رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ خاکستری یا طوسی

رنگ خاکستری (طوسی) یک رنگ خنثی است و در کنار رنگ‌های درخشان باعث کاهش انرژی آن‌ها شده و تعادل ایجاد می‌کند. این رنگ کاهش‌دهنده نگرانی و اضطراب است و حس آرامش و خنکی را منتقل می‌کند. بهتر است بدانید تنالیته‌ تیره‌ رنگ طوسی، باعث دلگیر شدن فضا و بروز احساس بدبینی می‌شود و باید با کمک رنگ‌های پر انرژی آن را متعادل کرد.

منبع: دلتا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار