هدایت خودرو با تلفن همراه
bato-adv
کد خبر: ۲۴۴۰
تاریخ انتشار: 2015 June 16    -    ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
یک شرکت خودروساز در بریتانیا امکان جالبی توجهی را برای دارندگان خودروهای شاسی بلند خود فراهم کرده تا با استفاده از تلفن همراه و درحالی که خارج از خودرو هستند آن را هدایت کنند.

این نوآوری توسط شرکت خودروسازی Jaguar Land Rover ارایه شده و به صاحب خودرو این امکان را می دهد تا در مواقع ضروری مانند گیر کردن خودرو در سطوح صخره ای و صعب العبور، بدون هیچ مشکلی از آن خارج شده و به لطف اپلیکیشنی که از پیش بر روی تلفن همراه هوشمندش نصب شده خودرو را هدایت کرده و آن را از چالش به وجود آمده خارج کند.

پیشتر این شرکت خودروسازی با استفاده از یک سری حسگرها و سخت افزار این امکان را فراهم آورده بود تا خودرو بتواند به طور کاملا خودکار خود را پارک کند و حالا با افزودن این قابلیت جدید، محصولات شاسی بلند جدید این شرکت محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

این نوآوری قابلیتهای متنوعی دارد به طوریکه راننده با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود می تواند خودرو را روشن کرده و کنترل ترمزها را نیز در دست بگیرد. چرخاندن فرمان و تنظیم جریان مصرف سوخت و در عین حال تعویض دنده از دیگر امکاناتی است که راننده با آن روبرو است.

این شرکت که در بریتانیا مستقر است فناوری جدید خود را به گونه ای طراحی کرده که در حالت کنترل از راه دور، خودرو حداکثر سرعت ۶ کیلومتر بر ساعت داشته باشد با این حال اگر فاصله تلفن همراه هوشمند یا سوویچ خودرو از آن به بیش از ۱۰ متر افزایش پیدا کند، خودرو به طور خودکار متوقف خواهد شد.

مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر