اگر خودمان را شبیه سازی کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟
کد خبر: ۲۴۲۸۸۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2022 April 30    -    ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲
پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده
اگر یک سال حمام نرویم یا حرف نزنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر زمین یکباره از گردش به دور خود بایستد چه؟ درست است، هر کسی مایل نیست شخصاً جواب این سؤال‌ها را پیدا کند، اما این چیزی از کنجکاوی برانگیز بودن شان کم نمی‌کند. خیلی خوب می‌شد اگر همین سؤال‌ها برای کس دیگری هم پیش می‌آمد و او بالاخره جوابی برایشان پیدا می‌کرد.

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده«تابناک با تو» - اگر یک سال حمام نرویم یا حرف نزنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر زمین یکباره از گردش به دور خود بایستد چه؟ درست است، هر کسی مایل نیست شخصاً جواب این سؤال‌ها را پیدا کند، اما این چیزی از کنجکاوی برانگیز بودن شان کم نمی‌کند. خیلی خوب می‌شد اگر همین سؤال‌ها برای کس دیگری هم پیش می‌آمد و او بالاخره جوابی برایشان پیدا می‌کرد.

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

پس باید بگوییم خوش به حال شما، چون در این مطلب می‌خواهیم به تعدادی از همین سؤال‌های عجیب و غریب پاسخ دهیم که فکرمان را درگیر خود ساخته اند.

۱- اگر یک سال حرف نزنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

داشتن ارتباط چیزی است که همه‌ی آدم‌ها به آن نیازمندند، به همین دلیل است که یک سال سکوت برای یک فرد طبیعی واقعاً دشوار خواهد بود. اما اگر کسی تصمیم بگیرد برای چنین مدت طولانی‌ای از صحبت خودداری کند، این کار چندان ضرری برایش نخواهد داشت. خیر، این شخص توانایی صحبت را از دست نمی‌دهد و ماهیچه‌های صورتش هم تحلیل نمی‌روند، چون کماکان هنگام خوردن غذا، مسواک زدن و ابراز احساسات، حرکت دارند. به گفته‌ی کارشناسان، این کار ممکن است مشکلاتی جزئی برای صدای فرد ایجاد کند، اما ظرف مدت کوتاهی همه چیز به حالت عادی بازخواهد گشت.

۲- اگر یک سال حمام نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

یک سال حمام نکردن، شما را نخواهد کشت، اما هیچ کس از اطرافیان تان نتیجه اش را دوست نخواهد داشت. چون مقدار زیادی باکتری و پوست مرده به وجود می‌آید که بوی وحشتناکی خواهد داشت. به این‌ها باید مقدار زیادی جوش، ضایعات پوستی، قارچ و شوره سر هم اضافه کنید. ریسک ابتلا به عفونت هم به میزان چشمگیری بالا می‌رود، حتی اگر دچار یک بریدگی مختصر شوید. حتی اگر بعد از این همه وقت، بالاخره به حمام بروید هم چند هفته‌ای طول می‌کشد تا پوست تان به حالت عادی خود بازگردد.

۳- اگر زمین از گردش بایستد چه اتفاقی می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

زمین با سرعت ۱،۶۰۰ کیلومتر در ساعت به دور خود می‌چرخد، اما ما هرگز حتی متوجهش نمی‌شویم. به این فکر نمی‌کنیم که اگر زمین واقعاً از گردش بایستد چه می‌شود. گرچه این اتفاق تقریباً به طور کامل غیر ممکن است، اما در صورت وقوع به فاجعه‌ای عظیم منجر خواهد شد.

ساختمان ها، درخت ها، خودرو‌ها و هر چه روی کره زمین است به سمت شرق به پرواز درمی آیند و باد‌های وحشتناکی وزیدن می‌گیرد. به دلیل فوران آتشفشان‌ها در خشکی و آب، سونامی‌هایی به وجود می‌آید که ارتفاع آن‌ها از کوه‌ها بلندتر است. هر چه سر راه شان باشد، نابود می‌کنند. این پایان بشریت خواهد بود. نیمکره‌های شرقی و غربی زمین، هر کدام به مدت ۶ ماه در تاریکی مطلق فرو می‌روند. بعید است کسی جان به در ببرد، اما اگر ببرد، تنها راه برای زندگی این است که هر ۶ ماه یک بار از نیمکره‌ای به نیمکره‌ی دیگر برود.

۴- اگر گوگل ۳۰ دقیقه از کار بیفتد چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

در اوت سال ۲۰۱۳، گوگل و تمام سرویس هایش نزدیک به ۵ دقیقه از کار افتادند و ترافیک اینترنت ۴۰ درصد کاهش یافت؛ بنابراین راحت می‌شود تصور کرد یک توقف ۳۰ دقیقه‌ای مشکلات زیادی به بار می‌آورد. گوگل خود پول زیادی را از دست می‌دهد و همینطور همه‌ی شرکت‌هایی که از سرویس‌های آن استفاده می‌کنند. به احتمال فراوان، میزان پیام‌های متنی و تماس‌های تلفنی افزایش می‌یابد. برای موتور‌های جستجوی رقیب گوگل هم اتفاق خوبی خواهد بود.

۵- اگر همه ۱۰۰ سال عمر کنند چه اتفاقی می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

اگر همه چند دهه بیشتر عمر کنند، جمعیت سالمندان بیشتر می‌شود، امری که تغییرات زیادی در جامعه ایجاد می‌کند. مثلاً در دانشگاه‌ها حضور ۸۰ ساله‌ها به اندازه‌ی ۱۸ ساله‌ها عادی می‌شود. افراد بیشتری هم در خارج شهر زندگی می‌کنند. تبلیغات بیشتری برای سالمندان ساخته می‌شود و میزان مصرف به سرعت بالا می‌رود. ۸۵ ساله‌ها به اندازه‌ی جوان‌ها به چیز‌های جدید علاقه ندارند.

میزان جرایم کاهش می‌یابد، چون سالمندان جرم‌های کمتری مرتکب می‌شوند. دیگر بزرگ کردن فرزند، بیشتر عمر افراد را نمی‌گیرد و نقش دوستی اهمیت بیشتری می‌یابد.

۶- اگر به جای آب، نوشابه بخوریم چه اتفاقی می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

تصور کنید جز نوشابه نوشیدنی دیگری نمی‌خورید. واضح است که ایده‌ی خوبی نیست، اما دقیقاً چه اتفاقی برای بدن می‌افتد؟ اول آنکه اسید نوشابه مینای دندان هایتان را به تدریج از بین می‌برد و باکتری‌های مضر درون پلاک‌های دندانی از قند نوشابه تغذیه می‌کنند و همین امر باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شود. هر قوطی نوشابه ۴۵ گرم قند دارد و مغزتان به آن اعتیاد پیدا می‌کند.

در اینصورت هر روز ۵،۴۳۲ کالری بیشتر دریافت می‌کنید که معادل خوردن روزانه دو عدد پیتزای بزرگ است. این امر به احتمال زیاد باعث بالا رفتن وزن تان می‌شود. به علاوه، نوشابه حاوی سیروپ ذرت و مقدار زیادی فروکتوز است که بدن توانایی هضم آن را ندارد. همین موضوع منجر به بروز بیماری کبد چرب و مشکلات قلبی عروقی می‌شود.

۷- اگر در مریخ زندگی کنیم چه اتفاقی برای بدن مان می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

زندگی در مریخ به طور قطع برای بدن تان مفید نیست. به دلیل کمتر بودن جاذبه، تعداد گلبول‌های قرمز درون بدن تان کاهش می‌یابد و این امر دستگاه ایمنی بدن تان را تضعیف می‌کند. تشعشعات کیهانی ریسک ابتلایتان به سرطان را ۱۰ درصد بیشتر می‌سازد. مواد شیمیایی درون خاک مریخ باعث کاهش فعالیت غده تیروئید و افزایش فشار خون می‌شود. بالا بودن دوز این مواد شیمایی به ریه‌ها هم صدمه می‌زند.

۸- اگر خودمان را شبیه سازی کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

دانشمندان تاکنون حیواناتی را شبیه سازی کرده اند، اما اگر کسی خودش را شبیه سازی کند چه می‌شود؟ برخلاف آنچه در فیلم‌های ترسناک علمی تخیلی به تصویر کشیده می‌شود، انسان شبیه سازی شده عیناً مانند خودتان از آب درنمی آید. گرچه ظاهر آن به ژن‌ها بستگی دارد، اما این موضوع تحت تأثیر محیط درون رحم هم هست. به علاوه، انسان شبیه سازی شده ممکن است شخصیتی کاملاً متفاوت از شما داشته باشد، چون تجربیات متفاوتی در زندگی خواهد داشت. اما متأسفانه از سلامت خوبی برخوردار نخواهد بود. حیوانات شبیه سازی شده دارای نقص‌های مغزی و مشکلات قلبی و کبدی هستند و دستگاه ایمنی ضعیفی دارند.

۹- اگر بتوانیم با سرعت نور حرکت کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

درست است که شدنی نیست، اما بیایید تصور کنیم یک نفر می‌تواند با سرعت نور حرکت کند. برای چنین شخصی زمان کندتر می‌گذرد. مثلاً زمان برای کسی که در حال دویدن است تنها ۱۰ دقیقه می‌گذرد، اما برای کسی که ایستاده ۲۰ دقیقه. به علاوه، او دنیا را به شکل دیگری می‌بیند. در پیش چشمان او دنیا در انتهای یک تونل بلند و تاریک ظاهر می‌شود. ستاره‌های رو به رو آبی به نظر می‌رسند و ستاره‌هایی که در پشت قرار دارند قرمز؛ و در سرعت خاصی، چیزی جز تاریکی نمی‌بیند، چون طول موج نور از محدوده‌ی دید او خارج است.

۱۰- اگر دایناسور‌ها منقرض نمی‌شدند چه اتفاقی می‌افتاد؟

پاسخ به سؤالات عجیب و غریبی که ذهن مان را به خود مشغول کرده

بیایید تصور کنیم ۶۵ میلیون سال قبل یک شهاب سنگ زمین را رد کرده و هیچ دایناسوری را از میان نبرده بود. در اینصورت، دایناسور‌ها به زندگی طبیعی شان ادامه می‌دادند و پستاندار‌ها نمی‌توانستند در تکامل از جوندگان پیشی بگیرند. وقتی دایناسور‌ها منقرض شدند، بسیاری از پستانداران تکامل یافتند و صاحب ویژگی‌هایی شدند که حالا از آن‌ها برخوردارند. بعد‌ها نخستی سانان تکامل پیدا کردند و میلیون‌ها سال بعد انسان‌ها ظهور یافتند.

اما اگر شهاب سنگی به زمین نخورده بود و دایناسور‌ها هنوز زنده بودند، پستانداران توان رقابت با این خزندگان عظیم الجثه را نداشتند؛ بنابراین شما هم حالا مشغول خواندن این مطلب نبودید.

منبع: روزیاتو

برچسب ها: عجیب ، غریب ، ذهن ، سوالات ، اتفاق
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۰
1
9
جوندگان هم جزو پستانداران محسوب میشوند!
احتمالاً منظور خزندگانه
پاسخ ها
ناشناس
| |
۰۸:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۳
خزندگان مثل مار و کروکدیل تخم گذارند و جوندگان مثل موش بچه زا هستند پس پستاندارند .
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
1
3
چه خوب بود ما هم مثل داینوسورها منقرض میشدیم
محمد اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۳
0
1
تصور اینکه بتونی با سرعت نور حرکت کنی خیلی غیره ممکن به نظر میرسه، و عجیب تر از اون عظمت کیهانه که با میلیارد ها سال نوری فاصله طی میشه، هرچی بیشتر فکر میکنم، یه جوری میشم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر