زندگی آن ماری سلامه، سلیمه در سریال نجلا ۲
کد خبر: ۲۴۲۸۸۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: 2022 May 07    -    ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران
آن ماری سلامه متولد ۱۹۹۰ در روستایی بنام فاریا در کشور لبنان است. او بازیگری را با تئاتر شروع کرده و فارغ التحصیل بازیگری در مقطع کارشناسی ارشد است. او به عنوان بازیگر و نویسنده اعتبار زیادی در جهان عرب دارد. گفته می‌شود برای بازی در سریال تلویزیونی حوالی پاییز دستمزد قابل توجهی دریافت کرده است.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران«تابناک با تو» - آن ماری سلامه بعد از فیلم سینمایی آواز‌های سرزمین من بعد از این فیلم در سریال‌های حوالی پاییز و نجلا در فصل دوم به اوج شهرت رسیده است.

بازیگر لبنانی که تا کنون تجربه یک فیلم سینمایی و دو سریال را در ایران دارد در سریال ماه رمضانی نجلا ۲ در نقش سلیمه بازی کرده است. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی آن ماری سلامه و فعالیت‌های هنری وی را در این مقاله مشاهده کنید.

زندگی آن ماری سلامه

آن ماری سلامه متولد ۱۹۹۰ در روستایی بنام فاریا در کشور لبنان است. او بازیگری را با تئاتر شروع کرده و فارغ التحصیل بازیگری در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.

او به عنوان بازیگر و نویسنده اعتبار زیادی در جهان عرب دارد. گفته می‌شود برای بازی در سریال تلویزیونی حوالی پاییز دستمزد قابل توجهی دریافت کرده است. او با استعداد خاصی که در بازیگری دارد توانسته در آثار تاریخی و مدرن و در نقش‌های مختلف با کارگردان‌های مشهور لبنانی، ایرانی، ژاپنی و مصری کار کند.

زندگی آن ماری سلامه، سلیمه در سریال نجلا ۲

سریال حوالی پاییز دومین تجربه بازیگری این بازیگر لبنانی در ایران می‌باشد. این سریال داستانی عاشقانه دارد که عشق جوان ایرانی به دختر عرب لبنانی را به تصویر می‌کشد و او نقش دختر لبنانی را بازی می‌کند که طرف مقابلش حسین مهری است.

شروع فعالیت هنری بازیگر لبنانی

سلامه در رشته هنر‌های نمایشی تحصیل کرده و دارای فوق لیسانس این رشته ‏است. او نخستین تجربه بازیگری خود را در‌سال ٢٠١۶ با فیلم سینمایی ریشه تجربه کرده. سلامه در ‏ادامه و در‌سال ٢٠١٧ با حضوری موثر در فیلم وین کنتی گامی به سوی شهرت برداشت و به محبوبیت ‏رسید.

یکی از نکاتی که حضور او در فیلم‌های ایرانی را جدی‌تر می‌کند، تسلط نسبی او به زبان ‏فارسی است. او پیش از این هم در‌سال ۱۳۹۳ در فیلم آواز‌های سرزمین من به کارگردانی عباس رافعی ‏ایفای نقش کرده بود‎. ‎‏ آن ماری سلامه توانست با بازی در این فیلم تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم ‏بزند. ‏

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

آن ماری سلامه با استعداد ذاتی خود در بازیگری توانست در آثار تاریخی و مدرن از طریق نقش‌های مختلف با کارگردان‌های مشهور لبنانی، ژاپنی، سوری، مصری و ایرانی کار کند. وی بازیگری را از موسسه هنری و با تئاتر شروع کرده است.

سپس بصورت جدی فعالیت او بعنوان دستیار کارگردان در سینمای لبنان آغاز شد، آن ماری سلامه با فیلم Galata Omri شناخته شده و در فیلم ریشه در نقش هانادی دختر مورد تجاوز شده بسیار درخشید.

ساره در سریال حوالی پاییز

این سریال ملودرامی عاشقانه به نویسندگی حسین نمازی و براساس طرحی از معصومه بیات است. این سریال که داستان عاشقی نامتعارف جوانی ایرانی مهران با بازی حسین مهری به دختری عرب ساره با بازی بازیگر لبنانی ماری سـلامه را روایت می‌کند، این روز‌ها مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفته است. در این سریال مهران و ساره باهم ازدواج می‌کنند و با مشکلاتی روبه رو می‌شوند که این اصل داستان سریال را تشکیل می‌دهد.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

حسین نمازی کارگردان سریال با اشاره به انتقاد برخی رسانه‌ها برای عدم بکارگیری ظرفیت بازیگران داخلی برای ایفای این نقش بیان داشت: برخی می‌گویند چرا از یک بازیگر لبنانی غیرمحجبه در نقش محجبه استفاده کرده‌اید.

ما برای این کاراکتر سراغ ظرفیت‌های داخلی نیز رفته ایم و بازیگران بسیاری انتخاب شدند، اما وقتی داستان را می‌خواندند به گونه‌ای ابا داشتند این نقش را بازی کنند. برای مثال یک هنرمند خوزستانی بود که تا قصه را متوجه شد ترسید و قبول نکرد با ما یک همکاری هر چند کوتاه داشته باشد.

اوایل دهه٨٠ بود که تلویزیون جدی‌تر به یکی از شگرد‌های جذب مخاطبش پرداخت. صدا و سیما ‏در سریال‌های خود از بازیگران خارجی بهره برد یا از بازیگران ایرانی که نقش یک فرد خارجی ‏را بازی می‌کنند، استفاده کرد. حالا تلویزیون باز هم سراغ این شگرد قدیمی اش رفته.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

بازیگر پرحاشیه لبنانی در ایران

این بار دست ‏روی بازیگری گذاشته که لبنانی است و بی حاشیه هم نیست. گفتم حاشیه، این را هم اضافه کنم ‏که حضور این بازیگر در قاب سیمای جمهوری اسلامی حاشیه‌دار است. وگرنه بنده خدا حاشیه خاصی ‏ندارد! یک بار مردی خواسته به او تجاوز کند و این بازیگر هم مقاومت کرده و در ادامه شجاعانه داستان ‏این «قصد تجاوز» را علنی کرده است.

رویا تیموریان، لیلا اوتادی، حسین مهری، آن ماری سلامه، رضا اکبرپور، بهرام ابراهیمی، مرتضی علی عباس میرزایی، محمد حمزه‌ای، ارشا اقدسی، مونا کرمی، کیوان ساکت اف و جوانه دلشاد ترکیب اصلی بازیگران این سریال را تشکیل می‌دهند.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

زندگی آن ماری سلامه بازیگر سریال نجلا ۲

آن ماری سلامه بازیگر لبنانی به جمع بازیگران فصل دوم سریال تلویزیونی «نجلا» حضور دارد. فصل دوم «نجلا» که در ۳۰ قسمت تولید می‌شود، به بازگشت شخصیت‌های قصه از کربلا و حوادثی که در این مسیر برایشان رقم می‌خورد، می‌پردازد.

تصویربرداری فصل دوم «نجلا» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و تهیه کنندگی سعید سعدی در حالی ادامه دارد که در آن ماری سلامه بازیگر لبنانی به این پروژه اضافه شده است.

آن ماری سلامه، بازیگر اهل لبنان، پیش از این با سریال «حوالی پاییز» در ایران به شهرت رسیده است و در سریال نجلا نقش سلیمه را بر عهده دارد.

حسام منظور، محیا دهقانی، ملیکا شریفی‌نیا، مصطفی ساسانی، سوگل طهماسبی، ایوب آقاخانی، مرتضی شاه‌کرم، بدرالسادات برنجانی، محسن پوشایی، حسین شفیعی، تورج فرامرزیان، وحید نفر، جمال بیات، ابراهیم گله دارزاده، رستا رضوی، مهدی ملاک، سیامک توده‌فلاح، اسحاق احمدپور، محسن مرادی، امیر دهلکی، سامان خلیلیان و (با هنرمندی) هدایت هاشمی، سیدمهرداد ضیایی و آزیتا حاجیان بازیگرانی هستند که در فصل جدید این سریال به ایفای نقش می‌پردازند.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

این بازیگر جوان پیشتر در پروژه‌های تاریخی و مدرن با کارگردانانی از ژاپنِ ایران و آلمان همکاری داشته و قبلا هم تجربه بازیگری در این داشته است. او در مصاحبه خود درباره سینمای ایران گفت که سینمای ایران برای خیلی‌ها یک آرزوست و دوست دارد بازیگری در ایران را تکرار کند.

حرف زدن فارسی بازیگر لبنانی با لهجه عربی

در ادامه زندگی آن ماری سلامه وی در خصوص چگونگی ادای لهجه عربی سعودی نیز بیان داشت: غیر از زبان فارسی، من باید یاد می‌گرفتم فارسی را با لهجه عربستانی صحبت کنم. با خودم می‌گفتم چطور یک زن عربستانی، فارسی صحبت می‌کند؟ به این رسیدم که مخارج حروف باید از ته حلق ادا شود و تشدید داشته باشد، چون لهجه زبان لبنانی کاملا متفاوت است. در بخش‌هایی از سریال هم باید به زبان فرانسه و انگلیسی صحبت می‌کردم.

وی یکی از هنرپیشه‌های مطرح کشور لبنان جز محبوبیت بسیار زیادی در نزد کشور‌های عربی برخوردار است اینستاگرام آن ماری سلامه میباشد که بعد از بازی در یک سریال تلویزیونی ایرانی به نام حوالی پاییز در کشور ما نیز به شهرت رسیده است و حالا مردم می‌خواهند بدانند که این هنرپیشه لبنانی کیست در شبکه‌های اجتماعی چه صفحاتی را به صورت اختصاصی دارد.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

زندگی آن ماری سلامه بازیکر حوالی پاییز

«آن ماری سلامه» بازیگر لبنانی سریال «حوالی پائیز» است به کارگردانی حسین نمازی و تهیه کنندگی سعید پروینی در نقش “ساره”، یک دختر عرب سعودی بازی می‌کند.

این بازیگر در اولین مصاحبه تصویری خود درخصوص تجربه بازی در این سریال گفت: زبان فارسی زبان مادری من نیست. پس از انتخاب برای بازی در این نقش و سفر به ایران، از صفر شروع کردم و چیزی به جز سلام و علیک نمی‌دانستم. بعضی اوقات از دستیار کارگردان یا کارگردان کمک می‌گرفتم که جمله فارسی را به من بگویند و من پس از آن‌ها تکرار و احساساتم را به آن اضافه می‌کردم.

سلامه درباره سختی‌های بازی در این نقش بیان داشت: علی رغم این مشکلات با پیشرفت فیلمبرداری، کم کم زبان فارسی برای من آسان‌تر شد و از فیلمبرداری بیشتر لذت بردم. اما مسئولیت و فشار روی من بیشتر شده بود.

چالش خیلی بزرگی بود و سختی‌ها شروع شد، چون از سر صحنه که برمی گشتم می‌بایست سکانس‌های فردا را حفظ و تمرین می‌کردم. اما برخی اوقات، به دلیل آنکه سر صحنه یکباره تصمیم گرفته می‌شد که یک سکانس که قبلاً تمرین نکرده بودم را ضبط کنند، کار برای من سخت‌تر می‌شد.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

گفتگو با بازیگر زن لبنانی “حوالی پائیز”

سلامه درخصوص چگونگی ادای لهجه عربی سعودی نیز بیان داشت: غیر از زبان فارسی، من باید یاد می‌گرفتم فارسی را با لهجه سعودی صحبت کنم. با خودم می‌گفتم چطور یک زن عربستانی، فارسی صحبت می‌کند؟ به این رسیدم که مخارج حروف باید از ته حلق ادا شود و تشدید داشته باشد. چون لهجه زبان لبنانی کاملاً متفاوت است. در بخش‌هایی از سریال هم باید به زبان فرانسه و انگلیسی صحبت می‌کردم.

این بازیگر لبنانی ادامه داد: من یک مسیحی هستم و ما در لبنان با وجود تنوع مذهبی، در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنیم. من هیچ مشکلی با کسی ندارم و اساساً تعصب مذهبی ندارم. می‌خواهم به مخاطبان شبکه‌ای که قرار است این سریال را پخش کند سلام کنم و بگویم امیدوارم از تماشای این سریال لذت ببرید. من همه سعی خود را کردم تا شما لذت ببرید.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

وی درخصوص تجربه کار با هنرمندان ایرانی و تصور اولیه خود از این همکاری گفت: خیلی‌ها از من می‌پرسند که آیا حاضرم این تجربه را دوباره تکرار کنم یا خیر؟ حتماً تکرار می‌کنم. چون سینمای ایران برای خیلی‌ها یک آرزو است و توانسته در دنیا به جایگاه خوبی برسد؛ به واسطه فیلمبرداری، فیلمنامه و موضوعاتی که مطرح می‌کنند. حتی آگه نظرم بابت این موضوعات مثبت یا منفی باشد، مهم این است که توانستند کار‌های عالی انجام دهند.

زندگی آن ماری سلامه ، سلیمه در سریال نجلا ۲ ؛ از بازیگری در لبنان تا شهرت در ایران

سریال «حوالی پاییز» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی سعید پروینی از ۶ آبان پخش خود را از شبکه سه سیما آغاز کرده و به مدت یک ماه هرشب ساعت ۲۰:۴۵ به روی آنتن خواهد رفت.

رؤیا تیموریان، لیلا اوتادی، حسین مهری، آن ماری سلامه، مرتضی علی عباس میرزایی، ارشا اقدسی، محمد حمزه‌ای، بهرام ابراهیمی، کیوان ساکت اف، مونا کرمی و جوانه دلشاد بازیگران اصلی این سریال هستند.

منبع: پرشین وی

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
0
12
یکی بیاد بگه که واقعاً دلیل استفاده از این هنرپیشه دست چندم در فیلم های ایرانی چیست ؟ تسلط عجیب و غریب ایشان بر نقش هایش ؟
زیبایی خاص و سحرانگیزس ؟
نبود بازیگر مناسب و همطراز در ایران ؟
ما که نفهمیدیم و تنها حدسی که میزنیم اینست که پولهایی این وسط با ید لفت و لیس شود که با استخدام هنرپیشه های خارجی این کار انجام می شود !
پاسخ ها
بینام
| |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
از بازیگرهای لبنان زشت تره اما نسبت به بازیگرهای زن ایرانی خیلی خوشگل تر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
1
6
سریالی افتضاح . قسمت اول بد نبود ولی در قسمت دوم بدرد نخور و تا می شده توش اب بستن .
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بي نهايت پوچ و بي محتوا با بازي هاي بي نهايت بيخود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
1
6
متاسفانه کلی هم عکس لختی داره اون موقع اومده تلویزیون ما برای ماه رمضان
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
0
1
توی شهر کورها ؛ یک چشمی پادشاهه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر