فقط 10 درصد صرفه‌جویی تا خاموش نشویم
کد خبر: ۲۴۲۶
تاریخ انتشار: 2015 June 16    -    ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷
هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص احتمال خاموشی در تابستان سال جاری، گفت: اگر مردم 10 درصد صرفه جویی کنند خاموشی نخواهیم داشت.  

صرفه جویی 10درصدی مانع از خاموشی می شود

وی در خصوص برنامه های وزارت نیرو برای قطع نشدن برق در طول فصل گرما تصریح کرد: آنچه به صنعت برق کشور مربوط می شود این است که از ظرفیت نیروگاه های موجود استفاده کنیم لذا تعمیرات اساسی دوره ای نیروگاه های کشور تمام شده و برای استفاده از ظرفیت های نیروگاه بادی و آبی برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است.

فلاحتیان افزود: ما شرایط را در صنعت برق کشور آماده کردیم که بتوانیم برق مورد نیاز کشور را در صورتی که شرایط اضطراری و خاص پیش نیاید، تامین کنیم ولی در هیج جای دنیا اگر گرما زیاد شود و مردم مدیریت مصرف نداشته باشند نمی توان قول داد که به صورت پایدار برق مورد نیاز تامین شود.

وی اظهار داشت: بعضی از کشورهای صنعتی که درجه حرارت به 40 درجه سانتی گراد می رسد شبکه ناپایدار می شود در حالی که در برخی از مناطق کشور ما درجه حرارت به 50 درجه سانتی گراد می رسد و مشکل خاصی پیش نمی آید.

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه رشد مصرف برق در بعضی مناطق کشور حتی به 25 درصد می رسد، گفت: متوسط افزایش بار مصرف برق در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده لذا انتظارمان از مردم این است که مردم همکاری بیشتری در زمینه مصرف آب و برق داشته باشند.

وی تاکید کرد: این قول را به مردم می دهیم که اگر فقط  10 درصد صرفه جویی کنند هیچ گونه چالش و مشکلی نخواهیم داشت.
منبع: ایلنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر