خواب آرام با مصرف این ۴ میوه
کد خبر: ۲۳۳۹۱۷
تاریخ انتشار: 2022 January 13    -    ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰

خواب آرام با مصرف این ۴ میوه

بی خوابی عوارض زیادی بر بدن انسان بر جای می گذارد. برخی از میوه ها مانند گیلاس و موز تأثیر بسیار زیادی بر درمان بی خوابی دارند.
 خواب کافی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تاثیر بسیاری بر سلامت عمومی انسان دارد. بی خوابی می تواند باعث شود عملکرد مغز شما کاهش پیدا کرده، احتمال ابتلا به بیماری ها افزایش یابد و حتی وزنتان زیاد شود. برای همین عده ای از بی خوبی رنج می برند؛ که در این گزارش میوه هایی در درمان بی خوابی موثر است را به شما معرفی خواهیم کرد.
 
خواب آرام با مصرف این ۴ میوه
 
بادام: بادام سرشار از منیزیم است و افزایش سطح این ماده معدنی در بدن می‌ تواند باعث ریلکس شدن عضلات و بالا رفتن کیفیت خواب در افراد مختلف شود. منیزیم همچنین باعث می شود که تمایل کمتری به مصرف شکر داشته باشید که در کاهش وزن مؤثر است.
 
گیلاس: گیلاس سرشار از ماده ای به نام ملاتونین است. ملاتونین هورمون مسئول چرخه خواب و بیداری و ساعت داخلی بدن است و گیلاس منبع غنی از این هورمون محسوب می‌ شود.
 
انگور: درست مانند گیلاس، انگور نیز منبع غنی از ملاتونین است. اگر انگور در مقادیر زیادی قبل از خواب مصرف شود، به ترویج خواب بدون وقفه کمک می‌کند.
 
موز: این میوه حاوی تریپتوفان است و تریپتوفان توسط بدن برای تولید HTP-۵ استفاده می‌شود. ملاتونین و سروتونین به نوبه خود توسط ترکیب HTP-۵ تولید می‌شوند و هر دو برای بهبود کیفیت خواب موثرند.
روزپلاس
آخرین اخبار