«امید» اجازه خروج کرونایی‌ها از منزل را نمی‌دهد
کد خبر: ۲۳۰۱۶۸
تاریخ انتشار: 2021 December 04    -    ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۸
یک مقام مسئول گفت: با راه اندازی سامانه هوشمند سازی امید از نیمه آذر ماه از تردد افراد بدون کارت واکسن یا مبتلا به کرونا جلوگیری می‌شود.

رضا نفیسی رئیس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی گفت: در راستای هوشمند سازی کنترل ویروس کرونا برنامه ریزی برای کنترل هوشمند را با همکاری وزارت کشور انجام داده‌ایم.

او گفت: در خصوص هوشمندسازی در این بخش با وزارت کشور برنامه ریزی کرده‌ایم و مقرر شده تا این وزارت خانه با راه اندازی سامانه امید از تردد افراد مشکوک جلوگیری کند.

این مقام مسئول ادامه داد: هنوز در این خصوص با وزارت کشور به جمع بندی نرسیده‌ایم، اما مقرر شده از ۱۵ آذرماه از تردد افراد بدون کارت واکسن و یا دارای تست pcr منفی جلوگیری شود.

نفیسی تاکید کرد: این طرح هنوز به تصویب نرسیده و ممکن است تغییراتی در این طرح ایجاد شود.

او گفت: افرادی که واکسن نزده باشند به محض ورود به شهر‌ها و استان‌های نارنجی و قرمز جریمه خواهند شد. شیوه نامه‌های بهداشتی که پیش از این برای شهر‌های قرمز، نارنجی، زرد و آبی اجرایی می‌شد تغییری نکرده، اما هوشمند شده و برای افراد واکسینه نشده و مبتلا اجرایی خواهد شد.

نفیسی گفت: طبق این طرح مقرر شده افراد مبتلا به کرونا باید در قرنطینه بمانند و در صورت سرپیچی در سفر‌های درون شهری و برون شهری جریمه خواهند شد.

او بیان کرد: هنوز درباره مبلغ جریمه این افراد تصمیمی گرفته نشده و ممکن است در ستاد ملی مقابله با کرونا این موضوع رد شود.

این مقام مسئول گفت: در این شرایط افراد مبتلا به کرونا رصد می‌شوند و اجازه رفتن به سر کار را ندارند و اگر ترددی داشته باشند به معنای ترک غیرقانونی قرنطینه است و جریمه خواهند شد.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر