خودتان آیفون را تعمیر کنید
کد خبر: ۲۲۸۷۹۵
تاریخ انتشار: 2021 November 22    -    ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
در حالی‌که همه مشتریان برای تعمیر محصولات اپل خود احساس راحتی نمی‌کنند، اپل برای افرادی که قصد دارند خودشان یک محصول این شرکت را تعمیر کنند، ابزار‌ها و قطعات و دفترچه‌های راهنمای لازم را در اختیارشان قرار می‌دهد. این برنامه برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ ارائه شده و برای کامپیوتر‌های مک نیز منتشر می‌شود.

خودتان آیفون را تعمیر کنید: اپل قطعات، ابزارها و دفترچه‌های راهنمای تعمیر محصولاتش را در دسترس همگان قرار می‌دهد

خودتان آیفون را تعمیر کنید: اپل قطعات، ابزارها و دفترچه‌های راهنمای تعمیر محصولاتش را در دسترس همگان قرار می‌دهد«تابناک با تو» - اپل برنامه جدید Self Service Repair خود را معرفی کرد. این برنامه، قطعات، ابزار‌ها و دفترچه‌های راهنمای لازم برای تعمیر محصولات منتخب اپل که از آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ آغاز می‌شود؛ در اختیار تمامی مشتریان قرار می‌دهد.

در حالی‌که همه مشتریان برای تعمیر محصولات اپل خود احساس راحتی نمی‌کنند، اپل برای افرادی که قصد دارند خودشان یک محصول این شرکت را تعمیر کنند، ابزار‌ها و قطعات و دفترچه‌های راهنمای لازم را در اختیارشان قرار می‌دهد. این برنامه برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ ارائه شده و  به‌ زودی برای کامپیوتر‌های مک مبتنی بر تراشه‌های M۱ نیز منتشر می‌شود.

برنامه تعمیر سلف سرویس اپل از اوایل سال آینده در کشور ایالات متحده در دسترس خواهد بود و تا انتهای سال ۲۰۲۲ به سایر کشور‌های دیگر گسترش پیدا می‌کند. مشتریان اپل از این پس به بیش از ۵ هزار ارائه‌دهنده خدمات مجاز اپل (AASP) و ۲۸۰۰ ارائه‌دهنده تعمیران مستقل محصولات این شرکت می‌پیوندند که به برنامه‌ها، قطعات، ابزار‌ها و کتابچه‌های راهنمای اپل دسترسی دارند.

برنامه Self Service Repair که برای اولین بار در سال آینده عرضه خواهد شد؛ برای شروع بیشتر روی نعمیر و سرویس ماژول‌های معمولی مانند نمایشگر آیفون، باتری و دوربین تمرکز دارد و بعد به تدریج در طول سال ۲۰۲۲، تعمیرات سایر قطعات نیز بدان افزوده می‌شود.

خودتان آیفون را تعمیر کنید: اپل قطعات، ابزارها و دفترچه‌های راهنمای تعمیر محصولاتش را در دسترس همگان قرار می‌دهد

مدیر عملیات اپل در این زمینه می‌گوید: «ایجاد دسترسی بیشتر به قطعات اصلی اپل و در صورت نیاز تعمیر و سرویس این قطعات، به مشتریان ما حق انتخاب بیشتری می‌دهد.»

او افزود: «اپل در سه سال گذشته، تقریبا تعداد مکان‌های خدماتی و دسترسی به قطعات، ابزار‌ها و آموزش‌های تعمیر و سرویس محصولات را دو برابر کرده است و اکنون می‌خواهیم گزینه‌ای به افرادی ارائه دهیم که تصمیم دارند، مهارت‌های تعمیراتی خود را تکمیل کنند.»

لزوما هر فردی نمی‌تواند آیفون تعمیر کند

اپل تمایل به ساخت محصولات با دوام دارد، ولی هر فردی که از گوشی تلفن همراه یا لپ‌تاپ استفاده کرده است؛ خوب می‌داند که احتمال دارد حوادث ناگهانی اتفاق بیفتد و برخی قطعات خراب شوند یا آسیب ببینند. برنامه جدید Self Service Repair اپل به مشتریان امکات دسترسی به فروشگاه‌هایی را می‌دهد که بیش از ۲۰۰ قطعه و ابزار مجزا ارائه می‌دهند تا برای تعمیر محصولات این شرکت استفاده شوند. مشتریان می‌توانند پس از تعمیر موفقیت‌آمیز، قطعات خراب و استفاده شده را برای بازیابی به فروشگاه برگردانده و اعتبار خرید خود را دریافت کنند.

این نکته بسیار مهم است که بدانید اگرچه اپل اجازه تعمیر و سرویس قطعات محصولاتش را به مشتریان داده، ولی لزوما تعمیرات آن‌ها آسان نیست. اپل دسترسی‌ها و ابزار‌ها و قطعات را ارائه داده است، ولی تایید نمی‌کند یا تاییدیه‌ای نداده است که هر فردی می‌تواند دستگاه اپل خود را به درستی تعمیر کند.

خودتان آیفون را تعمیر کنید: اپل قطعات، ابزارها و دفترچه‌های راهنمای تعمیر محصولاتش را در دسترس همگان قرار می‌دهد

شما می‌توانید دستگاه خود را تعمیر کنید، ولی اپل این کار را به همه توصیه نمی‌کند. اپل می‌گوید: «تعمیر و سرویس دستگاه‌ها توسط خود فرد برای تکنسین‌های با دانش و تجربه تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی در نظر گرفته شده است.» برای بسیاری از مردم، مراجعه به تعمیرگاه‌های مطمئن و دارای تکنسین‌های ماهر و با تجربه برای تعویض و تعمیر قطعات اصلی محصولات اپل، مطمئن‌تر است.

امسال، جنبش حق تعمیر (Right to Repair) با حمایت‌های قابل توجهی روبرو بوده است. از جمله کمیسیون تجارت فدرال (FTC) در بیانیه‌ای به تشریح سیاست‌های خود بر ضد تولیدکنندگانی که حق تعمیر محصولات‌شان را محدود می‌کنند و اجازه نمی‌دهند افراد و مشاغل به راحتی خودشان وسایل‌شان را تعمیر کنند؛ پرداخته است و مجازاتی برای آن‌ها در نظر می‌گیرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده نیز اوایل امسال به FTC دستور داد تا پیش‌نویس قوانین جدید حق تعمیر را آماده کند. احتمالا، برنامه جدید حق تعمیر اپل نیز پاسخی به این درخواست‌ها است؛ چون اپل در گذشته جزو شرکت‌هایی بود که محدودیت و سختی‌های زیادی برای تعمیرکنندگان فراهم می‌کرد.

منبع: یک پزشک

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر