داعش حکم بر ماندن زنان در رمضان در خانه داد
کد خبر: ۲۲۷۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2015 June 14    -    ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰
 تفکیری های داعش نشان داده اندبه هیچ قاعده یا قانونی- اسلامی یا انسانی- قائل نیستند. دولت به اصطلاح اسلامی داعش در نینوای عراق اعلام کرده در ایام ماه مبارک رمضان و پیش از افطار هیچ زنی حق ندارد از منزل خارج شود. این یعنی زنان و دختران مردم در نواحی اشغالی عراق توسط داعش، تمام یک ماهه رمضان را باید درخانه حبس باشند.

داعشی ها چهارشنبه گذشته در نقاط تحت کنترل خود در انبار عراق لیستی از بایدها و نبایدها در مورد رفتار مردم به خصوص زنان در ماه رمضان منتشر کردند که هرچند تعجبی از کسی برنیانگیخت اما دوباره مهر تائیدی بر جهالت این قوم زد. طبق یکی از بندهای این لیست، زنان حق نخواهند داشت پیش از افطار از خانه خارج شوند و اگر این قانون را زیر پا بگذارند با پلیس حصبه یا شرعی این تکفیری ها طرف خواهند بود.

ابوراکان از فعالان حقوق بشری مستقر در موصل گفته داعشی ها گفته اند زنان در موصل و یا نقاط تحت اشغال دولت اسلامی در نینوا و انبار، حق ندارند پیش از افطار از خانه های خود خارج شوند و در خیابان ها و معابر عمومی دیده شوند! اگر هم می خواهند پس از افطار از خانه های خود بیرون آیند، می بایست همراه با یک محرم اقدام به این کار کنند.

ابوراکان می گوید داعش مغازه داران موصلی را مجبور کرده در ده روز آخر ماه مبارک رمضان مغازه های خود را تعطیل کنند؛ معلوم نیست مردم بی نوا چطور می خواهند مایحتاج و داروهای خود را در این ایام تهیه کنند؟

خبرها از موصل حکایت از بدتر شدن اوضاع معیشتی دارد. داعش در چندهفته گذشته دستور داده همه راه ها و بزرگراه های متصل کننده این شهر به سایر نقاط عراق بسته شود. به همین دلیل هفته ها است هیچ کالا یا غذایی به موصل نرسیده است؛ این درحالی است که در آستانه ماه رمضان قرار داریم و کمبود مواد غذایی ودارویی در موصل بیداد می کند.

منبع: حوزه اندیشه
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
0
0
به دنيااعلام كنيد داعش يك اسرائيل ديگراست باشعبات مختلف وبه نام اسلام براي كوبيدن اسلام واضمحلال وتفرقه مسلمين بنيانگذارآن هم اسرائيل واستكبارجهاني ودرراس آنهاآمريكا وفرقه وهابيت است وقتي آمريكامتوجه شدمسلمانان قصدريشه كن كردن اين گروه خبيث رادارندتحت عنوان مبارزه باداعش وارد شدتاعملا مانع شكست فوري وريشه كن شدن اين جرثومه پليدشود اتحادشوم بنيانگذاران اين گروه خبيث تحت عنوان مبارزه باداعش يك عوامفريبي وبراي حفاظت ازاين جنايتكارن است ببينيد اززمان ظهوراين گروه كثيف عملاجنايات اسرائيل واين رژيم غاصب كمرنگ مطرح شده روبه فراموشي است به هرطريق صلاح ميدانيداين واقعيات رابراي آگاهي مردم منعكس كنيدائتلاف آمريكا وديگربانيان داعش فقط براي حفظ آن وجلوگيري ازاضمحلال سريعش مي باشداين اظهرمن الشمس هست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر