عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود
کد خبر: ۲۲۷۰۲۲
تاریخ انتشار: 2022 December 02    -    ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰
به نظر می‌رسد اگر فقط کرم مرطوب کننده‌ی مناسب پوست خود را پیدا کنید، همان می‌تواند جوابگوی همه‌ی مشکلات آن باشد. اما حقیقت آن است که ممکن است هر قدر هم که کرم‌ها و لوسیون هایتان گران قیمت باشد پوست تان باز هم خشک و خارش دار باشد. گرچه پیدا کردن محصولات پوستی مناسب گامی اساسی در برنامه‌ی مراقبت از پوست محسوب می‌شود...

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

به نظر می‌رسد اگر فقط کرم مرطوب کننده‌ی مناسب پوست خود را پیدا کنید، همان می‌تواند جوابگوی همه‌ی مشکلات آن باشد. اما حقیقت آن است که ممکن است هر قدر هم که کرم‌ها و لوسیون هایتان گران قیمت باشد پوست تان باز هم خشک و خارش دار باشد. گرچه پیدا کردن محصولات پوستی مناسب گامی اساسی در برنامه‌ی مراقبت از پوست محسوب می‌شود، اما ترک عادت‌هایی که پوست را خشک می‌کنند هم به همان اندازه اهمیت دارد.

در ادامه از عادت‌های به ظاهر بی ضرری خواهیم گفت که باعث خشکی پوست می‌شوند.

۱- بیش از حد آب می‌خورید

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

متناقض به نظر می‌رسد، اما نوشیدن بیش از اندازه‌ی آب می‌تواند واقعاً به پوست صدمه بزند. گرچه نوشیدن آب و حفظ رطوبت آن نقشی اساسی در سلامت کلی ما دارد، اما آب زیاد می‌تواند باعث از دست رفتن مواد معدنی اساسی بدن شود. این امر ممکن است روی پوست شما اثر بگذارد و آن را بی روح و کدر کند. پوست خشک را بهتر است از بیرون درمان کنید، یعنی با استفاده از محصولات مناسب و ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود که پوست تان از بابت آن‌ها از شما سپاسگزار خواهد بود.

۲- حمام طولانی می‌کنید

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

حمام داغ و طولانی شاید روش بسیار خوبی برای رسیدن به آرامش بعد از یک روز بلند باشد، اما می‌تواند واقعاً به پوست فشار وارد کند. آب داغ، چربی و رطوبتی که پوست برای پر و درخشان ماندن به آن نیاز دارد را از بین می‌برد و هر چه حمام طولانی‌تر باشد، پوست را خشک‌تر می‌کند. بهتر است حمام‌های کوتاه با آب ولرم بگیرید و از صابون‌های ملایم تری استفاده کنید که به لایه‌ی محفاظ پوست صدمه وارد نمی‌کنند.

۳- کرم مرطوب کننده را به وقتش نمی‌زنید

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

استفاده از کرم مرطوب کننده در زمان مناسب می‌تواند کمک کند از تمامی فواید آن برخوردار شوید. به جای آنکه اول پوست تان را خشک کنید و سپس به آن کرم بزنید، آن را زمانی به پوست بزنید که هنوز مرطوب است. این امر به محبوس شدن رطوبت و آبرسانی بهتر پوست در مقایسه با زمانی که کرم به پوست کاملاً خشک زده شود، کمک می‌کند. در حقیقت، زنان کره‌ای که به پوست بی نقص و یکدست شان مشهورند، کرم مرطوب کننده را تنها ۳ ثانیه بعد از شستن صورت شان می‌زنند.

۴- بدون جوراب می‌خوابید

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

پوشیدن جوراب در هنگام خواب می‌تواند به داشتن خوابی بهتر کمک کند، مانع از گـُر گرفتگی شود و جلوی ترک خوردن پوست پا را بگیرد. زدن کرم و پوشیدن جوراب می‌تواند احتمال خشکی پاشنه‌های پا کم می‌کند.

۵- حوله را به صورت تان می‌کشید

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

کشیدن یک حوله‌ی زبر کتان به پوست می‌تواند باعث خشک شدن و تحریک پوست حساس شود و آن را قرمز و خارش دار کند. برای جلوگیری از تحریک بیشتر، اجازه دهید پوست خود به خود خشک شود.

۶- زیاد تخم مرغ می‌خورید

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

تخم مرغ گرچه منبع بسیار خوب پروتئین محسوب می‌شود، اما مصرف زیاد آن می‌تواند باعث خشکی پوست شود. تخم مرغ ویتامین A زیادی دارد و مصرف زیاد آن ممکن است اثری منفی بر پوست داشته باشد. خبر خوب آنکه لازم نیست به خاطر پوست تان نیمرو‌های صبح گاهی تان را ترک کنید. فقط کافی است روزانه بیشتر از ۳ عدد تخم مرغ نخورید.

۷- از کرم مرطوب کننده‌ی مناسب استفاده نمی‌کنید

عادت های اشتباهی که باعث خشک شدن پوست می شود

اگر احساس می‌کنید کرم مرطوب کننده تان هیچ تأثیری روی پوست تان ندارد، ممکن است برای پوست تان بیش از حد سبک باشد. اگر پوست چربی دارید، کرم‌های مرطوب کننده که پایه‌ی آبی دارند برای شما بهترین گزینه هستند. برای پوست‌های حساس هم کرم‌هایی مناسب است که حاوی مواد آرامش بخش برای پوست هستند. استفاده از محصولی که مناسب نوع پوست تان باشد می‌تواند به جلوگیری از بخار شدن خیلی سریع آب از روی پوست کمک کند و آن را به مدت بیشتری مرطوب نگه دارد.

منبع: رزیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار