کشف مکان واقعی کوه سینا
کد خبر: ۲۲۴۹۶۸
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: 2021 October 11    -    ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
این باستان شناسان بر این باورند که بقایا و ویژگی های این مکان که در عربستان سعودی قرار دارد با تشریحاتی که در کتاب مقدس آمده همخوانی دارد و بخش هایی از این مکان توسط خاندان پادشاهی عربستان به مناطق حفاظت شده تبدیل شده اند. بر اساس سفر خروج در انجیل، موسی قوم بنی اسراییل را به کوه سینا رهنمون ساخت.

کشف مکان واقعی کوه سینا

کشف مکان واقعی کوه سینا«تابناک با تو» - باستان شناسان مسیحی مدعی شده اند که موقعیت مکانی کوهستان مقدس موسوم به کوه سینا که به گفته انجیل، دو لوح سنگی حاوی ده فرمان توسط خداوند به حضرت موسی داده شده را پیدا کرده اند.
این باستان شناسان بر این باورند که بقایا و ویژگی های این مکان که در عربستان سعودی قرار دارد با تشریحاتی که در کتاب مقدس آمده همخوانی دارد و بخش هایی از این مکان توسط خاندان پادشاهی عربستان به مناطق حفاظت شده تبدیل شده اند. بر اساس سفر خروج در انجیل، موسی قوم بنی اسراییل را به کوه سینا رهنمون ساخت، کوهی که با آتش، دود و تندر احاطه شده بود. سپس موسی از کوه بالا می رود و آنجاست که ده فرمان را دریافت می کند.

کشف مکان واقعی کوه سینا

کشف مکان واقعی کوه سینا

به همین دلیل، کوه سینا یکی از مهم ترین مکان های مذهبی برای یهودیان، مسیحیان و مسلمانان به شمار می آید. پیش از این، یک سلسله کوه در مصر برای دهه ها به عنوان محل این کوه مقدس انگاشته می شود. اما بنیاد باستان شناسی انجیلی Doubting Thomas Research Foundation معتقدند این باور اشتباه بوده و آن ها مدارک کافی در اختیار دارند که نشان می دهد کوه سینا در محل یافت شده کنونی در عربستان سعودی است. رایان مائورو که کارشناس خاورمیانه و رییس این بنیاد است، در مصاحبه با روزنامه سان گفته است: «یکی از دلایل اصلی که ادعای محققان را قوت می بخشد این است که خروج یک افسانه انگاشته می شود زیرا در مورد گفته های انجیل در این باره، در کوهستان سینا در شبه جزیره سینای مصر هیچ شواهدی یا شواهد اندکی یافت شده است. اما اگر این محققان در منطقه اشتباهی مشغول جستجو بوده باشند چه؟ به شبه جزیره عربستان بروید و شواهد قانع کننده زیادی خواهید یافت که با روایت انجیل همخوانی دارند.»

کشف مکان واقعی کوه سینا

کشف مکان واقعی کوه سینا

به باور مائورو، محل واقعی کوه سینا در استانی در شمال غربی عربستان سعودی بوده و شواهد قوی و کافی برای اثبات ادعای آن ها وجود دارد. این گروه تحقیقاتی در ادامه قله ای به نام جبل مقله (کوه سوخته) در سلسله کوه های جبل اللوز را کوه سینا معرفی کرده اند، جایی که دو لوح موسوم به ده فرمان به حضرت موسی نازل شد. در انجیل آمده است که خداوند در قالب آتش با حضرت موسی صحبت کرده است و صخره های سیاه این کوه به همان ماجرا اشاره دارند و دلیل دیگر بر اثبات ادعای آن هاست. همچنین در کتاب انجیل و تورات آمده است که حضرت موسی در جریان خروج، به اذن خداوند عصای خود را به آب دریا زد و راهی از بین آن برای قوم بنی اسراییل ایجاد شد. اکنون محققان این بنیاد مذهبی بر این باورند که این راه در ساحل نویبه واقع شده زیرا تحقیقات جاده هایی را در زیر آب یافته اند. هفته گذشته بود که محققان مذهبی از کشف بقایای کشتی نوح در منطقه ای در ترکیه خبر دادند.

منبع: روزیاتو

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
10
42
یک قصه جدید از تعامل بین ادیان مطرح دنیا برای سرکار گذاشتن مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
4
18
براین اساس چند وقت بعد اسرائیل ادعای حاکمیت آنجا را هم خواهد داشت و جزء سرزمین یهود خواهد دانست!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
4
8
عربستان آثار اسلامی را از بین می برد و آثار یهودی را حفظ می کند! واقعا که آل سعود آل یهود است
ناشناس
|
Malaysia
|
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
0
4
چه ترجمه ای:
" خروج یک افسانه" یا "افسانه (یک) خروج" ؟
امان از این کلمه به کلمه ترجمه کردنها!
نه تنها متن را مفهوم نیست، بلکه همین عبارات ترجمه شده کلمه به کلمه، کم کم با ترجمه های مکرر، در فارسی روزمره هم جا می افتد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
1
4
چرت و پرت چند قوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
4
4
اینا ادعا روی فیروزکوه رو هم دارن که چن تا روستای یهودی قدیما در اون بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
0
1
از موتوری جنس نگیرید.......
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر