۲۰۰ هزار خانواده محتاج نه نان شب در تهران
bato-adv
کد خبر: ۲۲۲۹
تاریخ انتشار: 2015 June 13    -    ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴

شهردار تهران ضمن اشاره به اینکه باید مشکلات محرومان و نیازمندان شناسایی و در اسرع وقت با همکاری خیرین، ائمه جماعات و شهرداری برطرف شود، گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار خانوار در شهر تهران داریم که به نان شب خود محتاج هستند.

محمد باقر قالیباف شهردار تهران در همایش سراسری علما و ائمه جماعت مساجد تهران که صبح امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهید آوینی (فرهنگسرای بهمن) برگزار شد، اظهارداشت: بنده به عنوان خدمتگذار کوچکی در مدیریت شهری در آستانه ماه مبارک رمضان در این مراسم حاضر شدم.

وی با اشاره به اینکه نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران به برکت امام، شهدا و روحانیون پیروزی‌های پی‌درپی را داشته است، افزود: خدا را شاکریم که در این عصر حضور داریم.

شهردار تهران تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که بنده بارها به همکاران خود عرض کرده‌ام این است که در جامعه اسلامی دو نقطه منفی نباید داشته باشیم و باید تلاش شود که دو نقطه مثبت در جامعه وجود داشته باشد.

به گفته قالیباف فقر و تکاسر دو نقطه منفی است که در جامعه نباید وجود داشته باشد و در مقابل تعلیم و تکریم باید در جامعه نهادینه شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه ما در شهر تهران ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار خانواده داریم که وضع مالی مناسبی را دارند، گفت: در مقابل ۲۰۰ هزار خانواده در شهر داریم که به نون شب خود محتاجند و ما می‌توانیم با مشکلات این افراد را با محوریت مساجد برطرف کنیم.

قالیباف اظهار امیدواری کرد ائمه جماعت با برنامه ریزی دقیق‌تر، مشکلات زندگی افراد در مجاورت مساجد شناسایی و در جهت رفع آنها با مشارکت شهرداری تهران اقدام نمایند.

قالیباف همچنین به برنامه‌ریزی شهرداری تهران در آستانه ماه مبارک رمضان جهت کمک به نیازمندان و محرومان اشاره کرد و گفت: در همین زمینه فروشگاه شهروند اجناس خود را با تخفیف ۳۰ الی ۴۰ درصدی در اختیار خیرین و نیکوکاران قرار خواهد داد تا از این طریق شهرداری تهران نیز سهم کوچکی در ارائه خدمات به نیازمندان و محرومان داشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: مساجد بیش از گذشته فعالتر شوند ضمن اینکه شهرداری تهران نیز آمادگی هر نوع همکاری و همراهی را دارد.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر