مادری که از ترس شیطان، پنج فرزندش را به کام مرگ فرستاد
کد خبر: ۲۲۲۵۶۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2021 September 13    -    ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
ولی استثنا در همه چیز وجود دارد و در این میان هم هستند مادرانی که  عشق و علاقه محدودتری دارند. البته  مادر امریکایی این ماجرا از همان علاقه محدود هم بی‌بهره بود.

مادری که ازترس شیطان  پنج فرزندش را به کام مرگ فرستاد

مادری که ازترس شیطان  پنج فرزندش را به کام مرگ فرستاداختصاصی تابناک با تو؛ اگر از مادران بپرسید که عزیزترین فرد زندگی شان کیست و حاضرند جانشان را فدای چه کسانی بکنند، بدون لحظه‌ای درنگ خواهند گفت: فرزندانمان.

ولی استثنا در همه چیز وجود دارد و در این میان هم هستند مادرانی که عشق و علاقه محدودتری دارند. البته مادر امریکایی این ماجرا از همان علاقه محدود هم بی‌بهره بود.

مساله عجیب‌تر آنکه این زن پس از اینکه پنج فرزندش را در وان حمام خانه خفه کرد به پلیس زنگ زد و منتظر رسیدن آن‌ها شد. او در اصل خیال می کرد فرزندانش را از چنگال شیطان نجات داده است.

اندریا تصور می کرد فرزندانش وقتی بزرگ شوند با گناه کردن به سمت آتش جهنم خواهند رفت و او با این کار آن‌ها را نجات داده است.

این ماجرا بسیار عجیب است و با فطرت انسانی کاملا در تضاد. در حقیقت این زن از مشکلات روانی رنج میبرد که متاسفانه همه به آن بی‌توجه بودند.

مادر این کودکان در سنین نوجوانی بیماری عصبی داشت و چندین بار اقدام به خودکشی کرده بود. در جوانی نیز از افسردگی شدید و توهم رنج می برد.

 

مادری که از ترس شیطان  پنج فرزندش را به کام مرگ فرستاد

اندریا یتیس زندگی معمولی و آرامی در خانواده داشته است. او درسال ۱۹۶۴ متولد شد و به نظر می‌رسید به جز جنبه روحی و روانی زندگی آرامی را از سر گذرانده است.

اندریا فارغ التحصیل رشته پرستاری بود و یکی از دانشجویان برتر دانشکده محسوب میشد.

او همچنین در دوران دبیرستان کاپیتان تیم شنای مدرسه بود ولی از همان ابتدا از لحاظ روانی همیشه در غذا خوردن استرس داشت و فکرهای خودکشی در سر می‌پروراند.

اندریا زمانی که پرستار بود با دوستش راسل آشنا شد. در آن زمان هر دو ۲۵ سال داشتند و رفته رفته رابطه‌ی آنها به عشق و علاقه و زندگی مشترک و ازدواج کشیده شد.

 از آنجایی که آنها عاشق فرزند بودند تصمیم گرفتند پس از ازدواج به سرعت بچه دار شوند و در عرض هفت سال، صاحب چهار پسر و یک دختر  شدند.

 اما مشکلات روحی اندریا روز به روز بیشتر می شد، به ویژه پس از هر زایمان دچار افسردگی شدیدی می گشت و همین باعث شد که دکتر معالج برای او پس از تولد چهارمین فرزندش داروی ضدافسردگی تجویز کند، ولی او بر طبق نسخه پزشک پیش نرفت و یک روز  دوز بالایی از داروها را مصرف کرد و تا ده روز به کما برود. چند روز پس از به هوش آمدن بار دیگر تصمیم به خودکشی گرفت که این بار هم  با دخالت شوهرش موفق نشد.

پزشک معالج اندریا گفته بود که این زن مریض خاصی هست که من تا به حال  مانند آن را نداشته‌ام. برای همین داروهای قوی‌تری برایش تجویز کرد. او برای مدتی حالش بهتر شد. ورزش می کرد و به بچه‌هایش درس میداد.

عقاید دینی افراطی

اندریا عقاید دینی افراطی‌گرایانه‌ای داشت و همین امر در جنایت وحشتناکش بی تاثیر نبود. او اعتقاد داشت که  تنها با ریاضت میتوان یک زندگی مذهبی داشت. برای همین به همراه همسرش در یک کامیون کمپینگ زندگی می‌کرد و در خانه به کودکانش درس می داد.

او همچنین عقیده داشت که یک زن رأس تمام گناهان است و برای همین زنان  محکوم به جهنم هستند. او همیشه  فرزندانش را درحالی که در آتش جهنم می سوزند تصور می کرد.

اندریا و همسرش مسیحی بودند و نام فرزندانشان را از شخصیت‌های انجیل انتخاب میکردند. (نوح، یوحنا، پولس، ولوقا، و ماری)

به دنیا آوردن پنج فرزند و سپس کشتن همگی آنها

مادری که از ترس شیطان  پنج فرزندش را به کام مرگ فرستاد

پزشکان معالج اندریا به او گفتند که با تشدید افسردگی‌اش فرزند کمتری بیاورد، ولی اعتنایی به سخن پرشکان نکرد و در سال ۲۰۰۰ دخترش را به دنیا آورد. برای همین خانواده تصمیم گرفتند که خانه خود را بزرگتر کنند و از کامیون به خانه‌ای کوچک در تگزاس نقل مکان کردند.

بعد از چند ماه، افسردگی اندریا بیشتر شد. حتی دیگر نمیتوانست برای بچه‌ها غذا بپزد. او دراین مدت چندین بار دربیمارستان بستری شد و سرانجام ناگهانی تصمیم گرفت تا داروهای قوی افسردگی را کنار بگذارد و دقیقا سه هفته پس از این تصمیم دست به این جنایت هولناک زد.

۲۰ ژانویه ۲۰۰۱ راسل صبح زود به سرکار رفت و قرار بود مادر راسل یک ساعت بعد از او برای مراقبت از بچه‌ها به خانه آنها برود.

اندریا در همین یک ساعت کودکان خود را کشت. او ابتدا دختر شش ماهه‌اش و سپس تک تک بچه ها را در وان خانه اش غرق کرد. پسر بزرگش، نوح سعی کرد فرار کند ولی اندریا او را هم به کام مرگ فرستاد.


اندریا پس از این کار به پلیس زنگ زد و آنها را مطلع ساخت و سپس با همسرش تماس گرفت تا به خانه بازگردد.

اعتراف مادری به قتل فرزندانش

اندریا اعتراف کرد که  آن روز منتظر ماند تا همسرش خانه را ترک کند تا بعد از رفتن او فرزندانش را در وان حمام خفه کند. این زن حتی سگ خانه را حبس کرد تا جلویش را نگیرد.

اندریا گفت: فرزندانم وقتی بزرگ شوند، مرتکب گناهان بسیاری خواهند شد و به جهنم خواهند رفت؛ پس ترجیح دادم وقتی که بی گناه هستند آنها را بکشم تا به بهشت بروند.

راسل حتی بعد از این جنایت از همسرش حمایت می کرد و مقصر اصلی را پزشکان معالج او می دانست که نتوانسته بودند او را درمان کنند.

مادری که ازترس شیطان  پنج فرزندش را به کام مرگ فرستاد

او در سال ۲۰۰۲ محاکمه شد و وکیل او را مجنون اعلام کرد، ولی دادستان حالت جنون‌آمیز او را نپذیرفت و بعد از چهار ساعت او گناهکار شناخته و به حبس ابد محکوم شد.

همسرش در سال ٢٠٠٤ از او طلاق گرفت و دو سال بعد بار دیگر ازدواج کرد.

در سال ٢٠٠٥ دادگاه تجدید نظر بار دیگر برگزار شد و دراین دادگاه اندریا به دلیل جنون، بی گناه شناخته شد. او از آن موقع تا به حال در تیمارستان تگزاس به سر می‌برد. بی‌گناهی مشروط او هرسال براساس گزارش شبکه cnn  بررسی می شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
4
23
زیادی مقدس شدن این چیزا رو هم داره
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
دین ناقص و یادگیری های ناقص که مقدس بودن نمی آورد.
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
0
3
افسردگی اگر به درستی درمان نشود در اکثر موارد به خودکشی منجر میشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار