یادگیری مهارت با تمرین گروهی با خانواده
کد خبر: ۲۲۰۷۳۴
تاریخ انتشار: 2021 August 24    -    ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰

یادگیری مهارت با تمرین گروهی با خانواده

یکی از موثرترین راه های توقیت زبان مکالمه و تمرین و تکرار با دیگران است . از آنجایی که ممکن است بیشترین مکالمات روزانه ی شما با خانواده باشد پس شاید تمرین با خانواده انگیزه‌ی خیلی خوبی باشد؟ اینگونه هم تمرین می‌کنید، هم خستگی و فشار آن‌ها را احساس نمی‌کنید.

چرا با خانواده تمرین کنم؟

یادگیری زبان با اعضای خانواده واقعا انگیزه بخش است. وقتی با یک گروه به  یادگیری و تمرین زبان می‌پردازید، با اشخاص بیشتری در ارتباط هستید و اراده‌ی خود برای تمرین را از دست نمی‌دهید. همچنین اعتماد به نفس شما برای برقراری ارتباط با سایر اشخاص نیز بالاتر می‌رود. وقتی اعضای خانواده رقیب شما باشند، انگیزه‌ی برد و ثابت کردن خودتان به خانواده بیشتر است. بنابراین ممکن است حتی سخت‌تر از همیشه، تلاش کنید. یادگیری زبان انگلیسی

علاوه بر این، اعضای خانواده پارتنرهای خوبی برای تمرین مکالمه هستند. حین یادگیری زبان، تمرین در اولویت قرار دارد، ولی شاید به راحتی نتوانید کسی را پیدا کنید که در مکالمه‌ استاد باشد و با شما صحبت کند. اگر تمرین مکالمه نداشته باشید، ممکن است هیچ وقت اعتماد به نفس کافی برای برقراری ارتباط با این اشخاص را پیدا نکنید. پس اگر در خانه،‌ افراد زیادی برای مکالمه با شما حضور داشته باشند، به راحتی تمرین کرده و اعتماد به نفستان را بالاتر می‌برید.

یادگیری زبان با خانواده، به نوعی یک بازی سرگرم‌کننده نیز است. پس می‌توانید برای مدتی، فیلم دیدن یا بازی کردن با پلی استیشن را کنار گذاشته و با اشخاصی که دوستشان دارید،به یادگیری زبان جدید بپردازید. تمرین زبان با خانواده، هم به شما کمک می‌کند که زبان یاد بگیرید، هم تجربه کسب کنید.

همگی باهم، یک زبان جدید انتخاب کنید

وقتی نظر همه‌ی اعضای خانواده را در یادگیری زبان جدید بپرسید، می‌توانید به یک سلیقه‌ی مشترک رسیده و به این ترتیب، به همه انگیزه‌ی کافی برای یادگیری زبان جدید بدهید. در هر صورت، اگر شما علاقه‌ی زیادی به یادگیری زبان چینی یا آلمانی داشته باشید، ولی بقیه‌ی اعضای خانواده بخواهند فرانسوی یاد بگیرند، شاید کارتان کمی سخت‌تر شود. مدرک آیلتس خود را حتما دریافت کنید با مراجعه به یک آموزشگاه آیلتس معتبر.

البته گاهی لازم است آن‌ها را بیشتر متقاعد کنید. اگر تصمیم دارید زبان پرکاربردی مثل اسپانیایی یا انگلیسی یاد بگیرید، حتما از فواید یادگیری آن برای خانواده توضیح دهید. البته اگر از آن دست خانواده‌هایی هستید که هر سال به یک کشور خارجی سفر می‌کنند. دقت کنید که بیشتر به کجا سفر می‌کنید. برای مثال اگر به ترکیه زیاد سفر می‌کنید، یادگیری زبان این کشور نیز گزینه‌ی خوبی است. حداقل در سفر بعدی، لذت بیشتری خواهید برد.

اگر با وجود این‌ها نیز نتوانستید یک آموزش برنامه نویسی برای یادگیری انتخاب کنید، از منابع معتبر استفاده کنید تا بتوانید زبان‌های پرکاربرد و جذابی که در دنیا به آن صحبت می‌کنند را پیدا کنید. حتما این منابع را به خانواده‌ی خود نشان دهید تا بتوانند راجع به فواید یادگیری آن زبان مطالعه کرده و انگیزه‌ی کافی برای همراهی شما، پیدا کنند.

از رسانه‌های معتبر و جذاب برای یادگیری استفاده کنید

با یک سرچ ساده می‌توانید منابع معتبری برای یادگیری زبان پیدا کنید. منابعی که در تمام مراحل یادگیری کنار شما باشند و تمرینات خوبی را ارائه دهند. به هر حال، استفاده از یک اپلیکیشن یادگیری زبان خیلی جذاب‌تر از کتاب خواندن و مشق نوشتن است. علاوه بر این، نه تنها مهارت خواندن، بلکه تمام مهارت‌های زبان را در شما تقویت می‌کند.

وقتی شما که در تکنولوژی غرق شده‌اید، با این اپلیکیشن‌ها هیجان زده شوید، خانواده‌ی شما چه واکنشی به این روش‌های جدید یادگیری نشان می‌دهند؟‌

با استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان، می‌توانید بر اساس سلیقه‌ی هر شخصی در یادگیری، برنامه‌های خاصی ارائه دهید. اگر شخصی در خانواده‌ی شما از تلویزیون دیدن متنفر است، برایش کتاب‌های صوتی دانلود کنید. اگر شخصی از خواندن و نوشتن متنفر است، برایش فیلم‌های زیرنویس دار دانلود کنید، اگر شخصی زیاد کتاب می‌خواند، پی دی اف‌های مختلف به زبان جدید را دانلود کنید.

یک برنامه‌ی روزانه یا هفتگی طراحی کنید.

با برنامه تمرین کردن از ضروری‌ترین نکات یادگیری زبان دوم است. خصوصا وقتی پای خانواده وسط باشد. هرچه یادگیری بیشتر با برنامه پیش برود، تاثیر آن نیز بیشتر خواهد بود.

در طول روز، می‌توانید از روش‌های مختلفی برای تقویت مهارت‌های خود استفاده کنید. برای مثال، هر روز از ساعت 6 تا 6.15 با خانواده، لغت تمرین کنید. سپس از 6.15 تا 6.30 گرامر بخوانید. شب‌ها نیز از ساعت 6.30 تا 9.00، فیلم‌های زبان اصل ببینید و به کمک آن‌ها، مهارت شنیداری خود را نیز تقویت کنید.

برنامه‌ی خود را جایی بنویسید که همه بتوانند آن را بخوانند. به این ترتیب، همه می‌دانند که در روز قرار است چه کاری انجام دهند و چه چیزی یاد بگیرند.

اهداف گروهی تعیین کنید.

تعیین اهداف جهت یادگیری زبان،‌ ابزاری انگیزه بخش است. این اهداف به شما کمک می‌کنند تا مسیر مشخصی را دنبال کرده و بهتر تمرین کنید.

حین یادگیری زبان با خانواده، باید این اهداف را گروهی مشخص کنید و به تنهایی برای همه تصمیم نگیرید. ممکن است هر عضو خانواده، هدف متفاوتی در ذهنش داشته باشد و روی مهارت‌های مختلفی کار کند. به این ترتیب، می‌توانید یک انگیزه‌ی گروهی و جذاب را حین یادگیری دنبال کنید.

سعی کنید هدف بزرگی تعیین کنید. ولی به یاد داشته باشید که این اهداف باید واقع گرایانه باشند. اهداف باید آنقدری خوب باشند که انگیزه ببخشند. اما نباید آنقدر سخت باشند که شما و خانواده را خسته کند.

برای مثال، یادگرفتن پانزده کلمه‌ی رایج در زبان انگلیسی انتخابی مناسب است و تمام اعضای خانواده می‌توانند آن را انجام دهند. اما اگر برای شروع، بیش از این سخت بگیرید ممکن است موفق نشوید. تمرینات خود را به تدریج سخت‌تر کنید تا بتوانید به هدف بزرگی که مشخص کرده‌اید، برسید.

روی وسایل خانه، برچسب بزنید.

برچسب زدن یکی از روش‌های رایج یادگیری زبان است. اما وقتی بخواهید در خانه و با خانواده این روش را امتحان کنید، می‌توانید کمی چاشنی نیز به آن اضافه کنید.

 اولین فایده‌ی برچسب زدن روی اسباب و وسایل، یادگیری لغاتی است که بیشتر از بقیه در زندگی از آن‌ها استفاده می‌کنید. همچنین، نام اکثر اسبابی که در خانه از آن‌ها استفاده می‌کنید را نیز، به زبان جدید یاد می‌گیرید. اگر در خانواده عضو کوچکی وجود دارد، سعی کنید برخی نوشته‌ها را با چسب‌های رنگی و اکلیلی بنویسید و آن را تزیین کنید. بچه‌ها زرق و برق را دوست دارند و این‌گونه، خواهر یا برادر کوچک‌تر شما، بهتر این زبان را یاد می‌گیرد.

بازی کنید

بازی‌های مختلفی برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارد و زمانی که با خانواده این زبان را یاد می‌گیرید، بالاخره چند نفر را دارید تا با آن‌ها این بازی‌ها را انجام دهید.

اگر بازی‌های فکری کامپیوتری دوست دارید، نمی‌توانید تعداد زیادی از آن‌ها را پیدا کنید. برای مثال، بازی bingo گزینه‌ی خوبی است چون در زبان‌های متفاوتی، در دسترس قرار دارد. برای مثال می‌توان به انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و چینی اشاره کرد.

حتی می‌توانید بازی‌های خانوادگی خود را به زبان انگلیسی برگردانید. این سرگرمی جالبی خواهد بود و به یادگیری زبان توسط شما نیز کمک می‌کند. مثلا بیست سوالی بازی کنید. یکی از اعضای خانواده به یک چیز خاص فکر کند و بقیه، حق دارند تا بیست مورد را حدس بزنند. سعی کنید تمام مکالمات به زبان جدید صورت گیرد. برای اینکه بازی جذاب‌تر باشد، از لغاتی که تازه یاد‌گرفته‌اید، استفاده کنید. به این ترتیب با یک تیر دو نشان می‌زنید، هم لغات را بهتر به خاطر می‌سپارید، هم نحوه‌ی سوال پرسیدن به زبان جدید را می‌آموزید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار