آزمایش آنتی بادی عموم مردم در بریتانیا برای اولین بار
کد خبر: ۲۲۰۵۷۸
تاریخ انتشار: 2021 August 25    -    ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند در زمان انجام آزمایش پی سی آر ( PCR) از روز سه‌شنبه (۲۴ اوت/ ۲ شهریور) در این برنامه شرکت کنند. از کسانی که تست آن‌ها مثبت شده، تا ۸ هزار نفر دو آزمایش آنتی بادی خانگی دریافت می‌کنند. آزمایش آنتی بادی در دو نوبت در افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت باشد، انجام می‌شود.

آزمایش آنتی بادی عموم مردم در بریتانیا برای اولین بار

آزمایش آنتی بادی عموم مردم در بریتانیا برای اولین بارتابناک باتو ـ حفاظت طبیعی افراد پس از ابتلا به ویروس کرونا است، برای عموم مردم ارائه می‌شود.

براساس این برنامه دولت، روزانه هزاران فرد بزرگسال این آزمایش را انجام خواهند داد.

افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند در زمان انجام آزمایش پی سی آر ( PCR) از روز سه‌شنبه (۲۴ اوت/ ۲ شهریور) در این برنامه شرکت کنند. از کسانی که تست آن‌ها مثبت شده، تا ۸ هزار نفر دو آزمایش آنتی بادی خانگی دریافت می‌کنند.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا، گفته انجام این تست سریع و آسان است.

آزمایش آنتی بادی در دو نوبت در افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت باشد، انجام می‌شود.

نوبت اول آزمایش که با نمونه‌گیری از انگشت دست انجام می‌شود، باید در اسرع وقت پس از مثبت شدن تست کرونا گرفته شود، در این زمان بدن هنوز آنتی بادی قابل ردیابی را در پاسخ به عفونت ایجاد نکرده است.

نوبت دوم آزمایش ۲۸ روز بعد گرفته می‌شود و در این آزمایش آنتی بادی‌های تولید شده در پاسخ به عفونت را اندازه گیری می‌کنند.

آزمایش آنتی بادی عموم مردم در بریتانیا برای اولین بار

آژانس امنیت بهداشت بریتانیا اجرای این برنامه را برعهده دارد و با همکاری خدمات بهداشت درمانی این کشور در تلاش است تا از نتایج بدست آمده برای نظارت بر سطح آنتی بادی‌ها در موارد مثبت استفاده کند.

دکتر جنی هریس، مدیر اجرایی این برنامه گفته است که این طرح به بریتانیا کمک می‌کند تا "دیدی حیاتی" در مورد تاثیر واکسیناسیون و پاسخ‌های ایمنی به گونه‌های مختلف این ویروس پیدا کند.

وزیر بهداشت بریتانیا هم گفته که این برنامه بر روی "دیوار دفاعی عظیمی " که برنامه واکسیناسیون ایجاد کرده، ساخته می‌شود و مشارکت در این امر به ما کمک می‌کند تا یافته هایمان را همزمان با "بازگشت محتاطانه به زندگی عادی" بیشتر کنیم.

وزارت بهداشت بریتانیا هم گفته که این طرح علاوه بر کمک به بهبود درکی بیشتر از حفاظت آنتی بادی، می‌تواند در مورد هر گروه از افرادی که پس از ابتلا به ویروس کرونا واکنش ایمنی ایجاد نکرده‌اند، اطلاعاتی را ارائه دهد.

آزمایش های آنتی بادی قبلا در بریتانیا در طول همه گیری کرونا به میزان محدود و بیشتر در افرادی که در مطالعات یا نظرسنجی‌ها شرکت کرده بودند، استفاده شده بود.

در روز گذشته شمار مبتلایان جدید در این کشور بیش از ۳۲ هزار نفر و مرگ و میر ۱۰۴ نفر گزارش شد.
منبع bbc.com

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار